5 Nápojů, kterým byste se měli v létě vyhnout

5 Nápojů, kterým byste se měli v létě vyhnout

Vidina rychlého osvěžení může být v létě zrádná. V následujících řádcích jsme pro Vás proto připravili 5 druhů nápojů, které nám v letních horkých dnech víc škodí, než pomáhají. Ti, kteří se bojíte, že se mezi nimi nachází oblíbené letní pivko, vaše obava je na místě. Navzdory tomu, vám dáme tip jak si v létě bez obav vychutnat vaše vychlazené pivečko.
1. Radler
Za radler je považovaný nápoj složený z 50% z piva a z 50% z ovocné limonády. Pivo je složka, která má na svědomí alkohol a ovocná limonáda cukr, přičemž alkohol a cukr jsou největší nepřátelé hydratace vašeho těla. Pokud si už chcete vychutnat svůj oblíbený radler, vybírejte ten bez cukru a ideálně i bez alkoholu. Otázkou je, zda to ještě vůbec bude radler?!

Laica

2. Pivo
(pivo)
Vychlazené letní pivo je součástí naší kultury, proto bychom si nedovolili vám ho zakázat. Je třeba však mít na paměti, že pivo působí jako diuretikum, tedy vás nutí častěji navštěvovat toaletu. Při pití piva máme pocit, že vypijeme hodně tekutin, ještě více jich však potom vyloučíme. Proto si vedle pití piva nezapomeňte dát i sklenici vody.

Laica

3. Káva

Kofein je dalším velkým nepřítelem hydratace. Nicméně je důležité si říci, že není káva jako káva. Teprve při kávě s obsahem nad 300 mg kofeinu, můžeme mluvit o stavu, kdy vás káva dehydratuje. Běžné espresso obsahuje přibližně jen 80 mg kofeinu.

Nepřehlédněte:
Filtrační láhev Flow´n go: chutná, čistá a zdravá voda kdekoli potřebujete
4. Energetické nápoje
Energy drinky jsou určeny na sport, případně na probuzení organismu v práci. Rozhodně nejsou určeny pro běžný pitný režim. Platí při nich podobné pravidlo jako u kávy. V rozumné míře nezpůsobují dehydrataci. Určitě však vybírejte ty, které mají nízký, případně žádný obsah cukru.

Laica

5. Studená voda
Teplota vody, kterou pijete je také důležitá. V létě máme tendenci pít co nejchladnější nápoje, voda není výjimkou. Studená voda však způsobuje, že vaše tělo začne vydávat velké množství energie, aby vyrovnalo teplotu studené vody na teplotu těla. Studená voda také zužuje cévy, tělo proto hůře dodává kyslík do našich orgánů a svalů. V létě byste tedy měli pít vodu v přiměřené teplotě.

Laica

Jak na pitný režim v létě?
Slyšeli jste už o filtraci vody? Laica je italský specialista na filtraci vody a před nedávnem přišel na trh s filtrační lahví Laica Flow´n go. Vodu máte s touto lahví vždy po ruce, je připravená na okamžité napití, takže ani v případech, kdy vás přepadne žízeň, nemusíte na přefiltrování vody dlouho čekat. Tato filtrační lahev ukrývá pod uzávěrem patentovaný filtr FastDisk, který obsahuje aktivní uhlík. Filtrací se z vody odstraní nepříjemný chlór a voda je připravená okamžitě k pití. A musíme podotknout, že chutná opravdu výborně.
comments powered by Disqus