V Modre otevřeli pražírnu kávy, je to slovenský unikát

V Modre otevřeli pražírnu kávy, je to slovenský unikát

V roce 2013 jejich káva uchvátila odborníky za vekou louží. Dnes mají v Modre vlastní pražírnu. Řeč je o slovenské firmě, která už více než sedm let vyrábí prémiovou kávu EBENICA. O jedinečnosti a kvalitě jejich práce svědčí zlatá medaile, kterou v renomované soutěži Coffee Review získali od odborné poroty až tři jejich kávy. Právě díky tomuto mezinárodnímu ocenění se slovenská káva EBENICA dostala mezi TOP 10 evropských espresso káv, čímž trumfla i ty nejpopulárnější značky z Itálie.
Káva Ebenica

Když slovenská káva vládne světu
Celé to začalo v roce 2009, když si Marek Fajčík, zakladatel společnosti EBENICA COFFEE, řekl, že zálibu v kávě přemění v podnikání. Nechtěl však prodávat zahraniční kávu, ale začal s výrobou vlastní, slovenské. Jelikož začínal jako samouk, vybudování značky EBENICA vyžadovalo velký kus dřiny, odhodlání a podporu rodiny. Díky obrovskému nadšení a citu pro kvalitu se však z mladé a neznámé kávy stala značka konkurující světovým špičkám.

Káva Ebenica

Jak taková káva vlastně vzniká? A může být káva vůbec slovenská? Může. „Kávová zrna dovážíme z Latinské Ameriky, Afriky a Asie ve formě zelené kávy, tedy v surovém nezpracovaném stavu. Skutečné kouzlo výroby kvalitníkávy však tkví hlavně ve skladbě zrn, způsobu a stupni jejich pražení,“ vysvětluje Marek Fajčík. Celý tento složitý vývoj chutí se tedy odehrává u nás na Slovensku a ovlyvňuje ho tak domácí výrobce kávy, jako i její fanoušci a konzumenti.

Káva Ebenica

Kávový ráj pod Malými Karpatami
Jedinečná slovenská káva se vyrábí v Modre, odkud EBENICA COFFEE zásobuje množství firem, hotelů a kaváren nejen doma, ale i v zahraničí. Pro individuální zákazníky je k dispozici specializovaný e-shop s rychlým doručením do 48 hodin. Aby se EBENICA svým fanouškům a milovníkům kávy přiblížila ještě víc,otevřela si v areálu modranské keramiky Majolika novou podnikovou prodejnu. Vždy od úterka do pátku v ní lze ochutnat a zakoupit čerstvě praženou kávu z různých koutů světa.

Nepřehlédněte:
Sbírá i pro vás kávu otrok Ezop? Vše, co jste nevěděli o zpracování kávy
Káva Ebenica

Současně s prodejnou zpřístupnili veřejnosti i novou, moderní pražírnu kávy, díky níž mohou kávoví nadženci nahlédnout do zákulisí její výroby. Více než dvouhodinová prohlídka pražírny nabídne živou ukázku pražení kávových zrn, doplněnou odborným výkladem.

„Srdcem naší pražírny je pražící stroj značky Giesen, který byl vyrobený na míru. V rámci jednoho pražení dokáže zpracovat 15 kilogramů kávy, přičemž zachovává stabilní kvalitu pražení. Jde o unikátní spojení ruční výroby a nejmodernějších technologií, díky čemuž jde ve světě o jeden z nejlepších strojů ve své kategorii,“ prozrazuje majitel firmy Marek Fajčík.

Káva Ebenica

Přiblížit historii pěstování kávy a metody její přípravy není možné bez degustace. Návštěvníci pražírny a podnikové prodejny EBENICA COFFEE se tak mohou těšit i na ochutnávky káv připravené profesionálním baristou. Termín skupinové prohlídky si je potřeba dohodnout telefonicky, případně třeba sledovat speciální pozvánky na Facebooku EBENICA COFFEE.

Výběr daru svědčí o hodnotě vztahu
Pokud hledáte pro své blízké, zákazníky či obchodní partnery dokonalý dárek, právě jste ho našli. V září tohoto roku vyšla nová kolekce dárkových káv EBENICA, ze které si vyberou i ti nejnáročnější. Kromě toho si v e-shopu lze objednat i všechny tři světově oceněné kávy: Piano, Harmonelle a Intensivo.

Nepřehlédněte:
Mléčné kávové speciály: latte, macchiato a latte macchiato
Káva Ebenica
comments powered by Disqus