Testovali jsme horké novinky ARIETE, espresso kávovar a pěnič mléka Vintage

Testovali jsme horké novinky ARIETE, espresso kávovar a pěnič mléka Vintage

Byl čtvrtek 18.3., chvíli po obědě, když se objevil kurýr známé přepravní společnosti a odevzdal nám ve skladu zásilku z Itálie. Jaká byla naše radost po zjištění, že jsme právě dostali na stůl netrpělivě očekávané vzorky espresso kávovaru a pěniče na mléko modelovéřady Ariete Vintage.
Tento renomovaný, italský  výrobce elektrospotrebičů právě uvádí na trh nový koncept přístrojů na přípravu nápojů a podle mého názoru se mu skvěle podařilo spojit účelnost a trendový styl moderního designu domácností. Oblé tvary, skvělé vypracování každého detailu, retro prvky a jemné pastelové bavby, je to co charakterizuje každý jeden produkt ze série Vintage.

Ariete Vintage

Vzorky jsme, spolu s kolegy, okamžitě rozbalili a hned první dojmy nás utvrdily v tom, že designéři Ariete odvedli neskutečně dobrou práci. Espresso kávovar nás ohromil svou krásou a kompaktností, dokonce i precízním vypracováním zadních partií, což v případě těchto přístrojů je zjev přinejmenším ojediněý. Pěnič na mléko si se svým větším bratrem nemá co vytýkat.

Ariete Vintage

Okamžitě jsme se spojili s našim dvorním dodavatelem kávy, firmou Ebenica Coffee a dohodli jsme se na testování těchto krasavců na nasledující den. Hned ráno nás přivítal majitel Marek a jeho kolega - certifikovaný barista Andrej, který se baristikce učil u baristického trénera působícího v daleké Austrálii.

Nepřehlédněte:
Značka Ariete přináší na český a slovenský trh skvosty nejen italské kuchyně
Ariete Vintage

Vybalené, připravené a zapojené. Odnímatelnou nádobu na vodu jsme vypláchli a naplnili filtrovanou vodou z karafy. Tu už se barista Andrej s nadšením a plný očekávání ujímá své povinnosti odborně posoudt espresso kávovar Ariete Vintage. Hned na úvod opakuje známé pravidlo, že tyto stroje je nutné před prvním použitím „propláchnouť“ a „odvzdušniť“, zapne přístroj, světelné kontrolky mrknou a jejich jemné červené světlo hlásí, že se stroj nahřívá. Následuje nastavení do parního režimu, aby se mohl celý vnitřní systém odvzdušnit a propláchnout, nahřívání sledujeme na teploměru, který dominuje na panelu stroje, ale je průhledný a názorný v tom, že optimální teploty pro jednotlivé režimy jsou sympaticky a jednoznačně označené.    

Ariete Vintage

Průplach přes trysku proběhl bez komplikací a konečně přchází tá chvíle, kdy můžeme začít s přpravou prvních šálků kávy. K retro kávovaru jsme na testování vybrali i "modernou retro" kávu Gurmánka, jejíž šálky se na kávovaru Ariete cítily jako doma.

Hotovo. Dočkali jsme se. I z obrázků můžete vidět, že výsledné espresso je přesně takové jaké má být, ja mohu potvrdit, že káva chutnala skvěle, crema (=pěna) byla hustá, vysoká a bohatá. Pochvalným a uznalým pokýváním hlavou i Andrej uznává, že tento malý krasavec dovede udělat výbornou kávu a potvrzuje starou známou pravdu, že Italové jsou v tomto ohledu skuteční odborníci.

Ariete Vintage

Následně Andrej vyzkoušel i funkčnost trysky na napěnění mléka a výsledek byl opět výborný.

Nepřehlédněte:
Kvalitní zpěněné mléko za každých okolností
To už jsme se ale chystali podrobit zkoušce i druhý přístroj z řady Vinatage, pěnič mléka. Pěkný design, jednoduché ovládání tří funkcí jedním tlačítkem.  My jsme zvolili napěnění mléka. Intuitivní a jednoduchý postup nás samotné překvapil: vyndat průhledné víko, nalít plnotučné mléko po vyznačenou rysku uvnitř nepřilnavé nádoby, zavřít víko, zapnout stroj. Po malé chvilce zhasla kontrolka, což signalizovalo dokončení napěnění. Výsledek fantastický, dokonce natolik, že naši hostitelé začali reálně uvažovat o používání tohito pěniče Ariete na svých prezentacích.

Ariete Vintage

Závěrem si dovolím ještě jednou s uznáním složit poklonu těm, kdo se podíleli na výrobě kávovaru a pěniče Vintage od Ariete, nakolik se jim podařilo vytvořit designově i funkčně skvělé produkty.

Už teď se těšíme na další testování, protože do série Vintage od Ariete paří i jedinečná rychlovarná konvice a přístroj na přípravu filtrované kávy s plně digitálním displayem. Věříme, že uvidíme v reálu u další dvě barvy modelové řady Vintage, neboť kromě světlé zelené, kterou jsme testovali dnes, bude celé portfolio dostupné i v jemné fialové a béžové. 

Ariete Vintage
comments powered by Disqus