Takto se rodí slovenská káva světové kvality (video)

Takto se rodí slovenská káva světové kvality (video)

Kávová zrna mizí v pražícím stroji, aby se poté, dokonale upražená a absolutně čerstvá, dostala přímo k vám. Nevěříte? Tak se podívejte.
Óda na kávu
Výroba kávy je hotová alchýme. Obzvlášť, když jde o kávu konkurující těm nejlepším světovým značkám. Slovenská káva EBENICA, která si mezinárodní uznání získala už před čtyřmi roky, klade laťku skutečně vysoko. Podívejte se na video a přesvědčte se sami.


Když se spojí podmanivá vůně s komplexní chutí...
Příběh každé kávy začíná u zrnka. Odkud pochází, v jaké půdě a podnebí roste, jak probíhá jeho sběr, zpracování, pražení? Každá jedna fáze jeho života je důležitá a má vliv na výslednou chuť kávy. I proto je káva EBENICA vyráběná převažně z ručně sbíraných kávových zŕn, která pochází z farem celého světa. Zrna se dovážejí v surovém stavu a tak před pražením, jako i po něm, jsou podrobená důkladnému třídění. „Jen kvalitní, velikostně vyvážená, celistvá, nepopraskaná a rovnoměrně upražená zrna vám totiž zaručí skutečný požitek z chuti.“ prozrazuje Marek Fajčík, zakladatel značky EBENICA COFFEE.

Ebenica Fajčík

Za úspěchem této slovenské kávy stojí jednoduchá filozofie: „Chceme, aby každá naše káva mohla vyprávět svůj vlastní příběh. Proto si dáváme záležet nejen na výběru zrn a jejich pražení, ale i  balení a distribuci.“ I když se může zdát, že vyrábět vlastní kávu je jednoduché, cesta za kvalitou je ve skutečnosti trnitá a plná potu a dřiny. Jinak tomu nebylo ani v případě kávy EBENICA.

Nepřehlédněte:
S kávou v ruce na Dobrom trhu
Od malé kavárny až po vlatní pražírnu
Začínali skromně. V roce 2009 si otevřeli malou kavárničku v Bratislavě, kde téměř tři roky degustovali, testovali a ladili. Neocenitelným kritikem jim byli zákazníci. Když počet pozitivních ohlasů narůstal, začala Marka Fajčíka přemáhat zvědavost. „Chtěl sem vědět, co by na naši kávu řekli světoví odborníci.“ objasňuje svoje tehdejší záměry. A tak bylo rozhodnuto. Vzorky poslali do USA a po pár měsících přišla odpověď. Čisté arabicy získaly 90, arabica s robustou zase 92 bodů ze 100! Díky úspěchu v Coffee Review se značka EBENICA vyšvihla do desítky nejlepších evropských espresso káv. S mezinárodním úspěchem vzrostlo nejen sebevědomí, ale hlavně „odhodlání a víra, že to, co děláme, má smysl.“

Minulý rok si proto v Modre otevřeli vlastní pražírnu s podnikovou prodejnou. Malá rodinná firma si tak splnila další sen, kterým byla nezávislost. Ta jim umožňuje posouvat se směrem, který je jim blízký a přirozený a na který si troufá málokdo. Tento rok tak přišli s další unikátní novinkou. Pro své zákazníky vytvořili tzv. BEANBOX – externí automat, ve kterém si mohou kopit kteroukoliv ze jejich káv 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. „Naší snahou je spojovat tradiční postupy s moderními, a to nejen při výrobě kávy, ale i při komunikaci s našimi zákazníky.“ vysvětluje Fajčík. Pro ty, kterým je Modra příliš daleko, je k dispozici e-shop s expresním doručením kdekoliv na Slovensku či v zahraničí.
comments powered by Disqus