Investovali jste do kvalitního kávovaru? Od naprosté spokojenosti vás dělí ještě několik věcí!

Investovali jste do kvalitního kávovaru? Od naprosté spokojenosti vás dělí ještě několik věcí!

Pro milovníky neobyčejné a chuťově vynikající kávy nemůže nastat krásnější okamžik než ten, kdy ochutná první šálek tohoto životabudiče z kvalitního kávovaru. Připadáte si, jako by vám právě připravili kávu v té nejluxusnější kavárně světa, a přitom stačila chvilka strávená ve vaší vlastní kuchyni. Co by v ní ještě nemělo chybět, aby vaše spokojenost dosáhla dokonalosti?
Trocha počtů při vaření kávy
     I když jste koupi opravdu kvalitního a stylového kávovaru opravdu zvažovali a cena vyšší než 10 000 Kč vás každou chvíli odrazovala, můžete být na své rozhodnutí pořídit si tento skvost pyšní. Zanedlouho se vám totiž investice vrátí zpět.

     V běžné kavárně dnes stojí značková a opravdu dobrá káva zhruba 35-50 Kč, kdežto při výhodné koupi kávy do vašeho nového kávovaru ušetříte a jeden šálek vás vyjde na 4-9 Kč při standardním množství 7 g kávy na šálek v závislosti na tom, jakou lahůdku si dopřáváte.

Kaviareň

     Pokud v domácnosti dva lidé pravidelně pijí kávu a dají si ji 2x denně, například k snídani pro příjemný začátek dne, a po příchodu z práce na podporu relaxace, kávovar, který jste si po nejedné chvilce váhání pořídili například za 14 000 Kč, se vám už za 3 měsíce užívání vyplatí. Počítejte s námi:

Nepřehlédněte:
Mléčné kávové speciály: latte, macchiato a latte macchiato
- Cena kávovaru = 14 000 Kč
- 1 kg kávy nadstardantní kvality = 550 Kč
- Porce kávy (7 g) z kávovaru = 3,90 Kč
- 120 dávek, které průměrně vypijí 2 lidé v domácnosti za měsíc = 471 Kč
- Cena kávy v kavárně = 50 Kč
- Cena kávy v kavárně za měsíc = 6 048 Kč
- Úspora za šálek kávy připravený v kávovaru = 47 Kč
- K umoření částky za kávovar a kávu je třeba uvařit 301 šálků kávy. To znamená, že když za měsíc 2 lidé v domácnosti vypijí 120 káv, za necelé 3 měsíce se investice do kávovaru vrátí.

Tip na kávu, na kterou se budete těšit víc než obvykle   
     Abychom vám usnadnili výběr náplně do vašeho kávovaru, rozhodli jsme se vybrat pro vás dva tipy. Je jím sedmá nejlepší káva Evropy podle prestižní Coffe Review vhodná pro gurmány ve čtvrtkilovém elegantním balení a kilová Elicsire Signatura Alpha Classica. Směs chutí dostupných kávových zrn z takových velmocí, jako je Brazílie a Kolumbie, přizpůsobená chuti, kterou my Středoevropané milujeme, vás po ránu povzbudí k perfektním pracovním výkonům a odpoledne si ji můžete vychutnat jako zaslouženou odměnu za odvedenou práci. Kvalita a cena jsou u této kávy dokonale v rovnováze. Ochutnejte a přesvědčte se o tom, že jde o úplně jiný zážitek, než jakým je káva ze supermarketu. Jinou než tuto už chtít nebudete!

Ocenenie z výstavy Káva, Čaj, Čokoláda 2014

Do čeho si kávu dát?
Aby pití kvalitní kávy mělo opravdu vysokou úroveň, můžete si ji připravit třeba do skleniček vyrobených z borosilikátového skla DeLonghi o objemu vhodném pro malé ristretto až po velké latte. Tyto ručně foukané skleničky s dvojitými termo stěnami se příjemně drží a dlouho uchovávají kávu (i ostatní nápoje, které si do nich připravíte) teplé či studené.

Řešení máme i pro ty z vás, kteří mají zmatečná a uspěchaná rána a kávu si doma vypít nestíhají. Coffe to Go, opakovaně použitelné hrnky na kávu, v nichž můžete svůj mok přenášet třeba z domova do tramvaje, metra, vlaku nebo autobusu, vás plně uspokojí svou funkčností i skvělým designem. Vylévání kávy při dobíhání prostředku hromadné dopravy i při nerovnostech, které dopravní prostředek překonává, zabrání odolný uzávěr, vaši ruku před horkým nápojem ochrání silikonový prstenec. Pohárek, který vám zpříjemní i nenáviděnou cestu do práce, je vyroben z temperovaného sodnovápenatého skla velmi odolného vůči mechanickému poškození. Pád na dlažební kostky dost možná nevydrží, odolný však tento skvost je. Další jeho výhodou je to, že když si budete chtít dopřát kávu z kavárny (v případě že právě nestojíte u svého báječného kávovaru), můžete obsluze podat svůj KeepCup a vychutnat si kávu z něj místo z kelímku. Vyberte si svůj KeepCup od velikosti XS-XL ve vám milé barevné kombinaci a začněte si užívat i chvíle v přeplněné tramvaji, které jste neměli rádi.

Nepřehlédněte:
Alternativní přípravy kávy, které možná ani neznáte
KeepCup Brew

Doplňky ke kávovaru, které musíte mít
     Kávovar, to je stroj, k němuž je vhodné dokoupit i několik drobností, které vám jeho používání usnadní a zpříjemní. My bychom vám rádi doporučili filtrační nádobu na vodu Laica Stream Mechanical, protože kávovary jsou citlivé na tvrdost vody. Obyčejně bývají nastavené na nejtvrdší vodu, nejvhodnější je však použití odvápněné vody, kterou tato filtrační konvice zajistí. Spotřebitel si to neuvědomuje, ale právě automatický kávovar je vystavený velmi agresivním vlivům – tvrdé a horké vodě, zrníčkům kávy, rozkládajícím se zbytkům mléka, vysoké teplotě. Nad tím si samozřejmě mnou ruce servisy drobných spotřebičů. Vy ale můžete několikanásobně ušetřit, pokud investujete už do filtrace vody a naučíte se pravidelně podle signalizace kávovar ošetřovat.

     Aby nedošlo k potížím se zanešenými trubkami kávovaru, dovolujeme si vám doporučit i pořízení sady pro změkčení vody nebo odvápňovače. Jedním příkladem za všechny může být vodní filtr pro změkčování vody DeLonghi DLSC002, který snižuje usazování vodního kamene a zvyšuje kvalitu vody i výkon stroje. Kvalitní kávovar, do kterého jste investovali, si zaslouží péči, aby vám dlouho a dobře sloužil.

Vychutnejte si špičkovou kávu v pohodlí domova
     Připravit si doma luxusní kávu, na kterou jste dříve chodili do kavárny, je s moderními kvalitními kávovary jednoduché, rychlé a úsporné. Vaše peněženka se při dalším vypitém šálku už nemusí prohýbat a vy si můžete o to více vychutnat každý doušek této povzbuzující delikatesy. Dopřejte si ke kávovaru vynikající zrnkovou kávu, krásné skleničky na doma či hrneček na ven a nějaký ten podpůrný prostředek pro samotný mechanismus kávovaru a užívejte si dlouho a intenzivně okamžiky provoněné kávou!
comments powered by Disqus