Baristi testovali kávovary Ariete

Baristi testovali kávovary Ariete

Není to tak dávno, co jsme navštívili pražírnu kávy značky Ebenica. Tentokrát jsme tam nebyli za účelem obeznámení se správnou přípravou kávy či postupem pražení, i když poslední jmenované jsme též viděli. Tentokrát nám baristi měli otestovat pákové espresso kávovary a pěnič na mléko značky Ariete.

Ariete Ebenica
Spolu se zástupci značky přímo z Itálie nám profesionální baristé měli říci připomínky k dostupnému sortimentu kávovarů značky Ariete. V konečném důsledku se otestovala desítka modelů a dá se říci, že více méně všechny dopadly nad očekávání dobře. Však i při úvodu na trh nám otestovali model Vintage a byli s ním spokojení, stejně jako my, a jako i mnoho uživatelů.


Ariete Ebenica


Jak dopadlo testování?

Prozradíme vám jedno malé tajemství. Všechny kávovary značky Ariete mají shodnou pumpu, která dosahuje ideálního tlaku 15 barů a každá tato pumpa se pyšní originálním italským původem. To baristi vychválili - že tyto kompresory jsou perfektní a podávají výborné výsledky. A to se týká i úplně nejlevnějších kávovarů. Pokud vám náhodou nevytvoří hustý kvalitní krém na vrchu kávy, není to chyba kávovaru, je to spíš chyba kávy. A ani ne tak kávy, ale spíš jejím mletím. To jsme si též otestovali. Některé kávovary musí být na hruběji pomletou kávu a některé zase na jemnější. Je to individální model od modelu. Proto je dobré nekupovat mletou kávu, ale zrnkovou a doma si ji umlýt na vámi preferovanou jemnost.

Nepřehlédněte:
Značka Ariete přináší na český a slovenský trh skvosty nejen italské kuchyně


Ariete Ebenica


Nejvíc překvapily spíš ty cenově dostupnější kávovary, než ty dražší. Za danou cenu nabízí skvělé výsledky. Ty dražší jsou zase pro lidi, kterří si dváají záležet na designu, či mají preferenci parní trysky či zpěnovače mléka. Nějaké extra připomínky tam nebyly. Spíš překvapil i zpěňovač mléka, který jsme i my testovali v minulosti. Byli jsme mile překvapeni tím, že dokázal zpěnit i sójové mléko. Tentokrát jsme vyzkoušeli bezlaktózové mléko a zpěnilo se za studena též. Sotva se dvě kostky cukru skrz tu pěnu prodraly. 


Ariete Ebenica


Ve skutečnosti, žádný kávovar značky Ariete ve výsledném testování baristy nepropadl, spíšr naopak byl těmito odborníky doporučen. Nás toto hodnocení těší a jsme rádi, že máme tyto skvělé výrobky v nabídce.

Ariete Ebenica
Ariete Ebenica

Nepřehlédněte:
Testovali jsme horké novinky ARIETE, espresso kávovar a pěnič mléka Vintage
comments powered by Disqus