Recenze: Parní čištění kuchyně

Recenze: Parní čištění kuchyně

Po důkladném přeškolení výrobcem, který nás pravým italským temperamentem navnadil na parní čističe Ariete, se všechny vzorky rozprchly do domácnosti našich kolegů jako nikdy předtím. U všech kolegů sklidily parní čističe největší úspěch v kuchyni, nezávisle na tom, který typ parního čističe použili. Pro srovnání, jak byli s výsledky spokojení, jsme požádali kolegy o obodování na stupnici 0-100 a vytvořili jsme z jejich hodnocení průměr. Toto hodnocení najdete na konci každé části.
Dnes Vám přiblížíme, jak si parní čistič poradil s vodním kamenem a mastnotou v kuchyni.

Kuchyňská linka – každotýdenní otrava
Ve většině domácností je sobota dopoledne časem úklidu. Vodě a hadříku se nevyhne ani kuchyňská linka. Celý týden na ní krájíme, drobíme, sem-tam něco vylijeme a pokud to dostatečně rychle neutřeme, zaschnutá špína a mastné fleky jsou na světě. Přiznávám, že při prvním použití parního čističe v naší kuchyni, dostal zabrat.

Všechny spotřebiče jsme pečlivě odložili a pustili se do čištění - konkrétně kachnou. Viditelné výsledky jsme měli už při čištění desky kuchyňské linky, a to přesto, že ji mokrou houbou otíráme téměř každý den. Po napaření parním čističem a uvolnění špíny a mastnoty jsme měli možnost vidět všechnu, na první pohled schovanou špínu.

Nepřehlédněte:
Recenze: Parní čistění – domácí spotřebiče
Nejvíc nás ale parní čistič potěšil při odstraňování mastnoty, která se zachytává ze spodu skříněk vrchní části kuchyňské linky. Museli jsme sice použít i houbičku na mytí nádobí, nebo papírové utěrky a maličké množství saponátu, ale po řádném napaření stačilo pár tahů a mastnota šla dolů.
Naše hodnocení: 96 ze 100 bodů.

Ariete

Dřez, vodovodní baterie a věčný boj s vodním kamenem
Tentokrát jsme místo klasického čisticího prostředku použili na čištění dřezu jen parní čistič a to malou ruční - kachnu resp. silnější Ariete multi parní čistič.

Díky účinnému působení tlaku a páry se celý dřez po pár minutách leskl. „kachna“ si poradila i s vodním kamenem, kterému se na vodovodní baterii nevyhneme. Výborná na čištění byla zahnutá tryska, díky které jsme se dostali na těžko dostupná místa.

Na místech oku skrytých jsme si trošku pomohli tvrdší stranou houbičky na nádobí a nakonec utřeli kuchyňskými utěrkami. Někteří kolegové měli zkušenost, že při opakovaném vícenásobném napaření jednoho místa, kde byl vodní kámen trvaleji usazený, se po čase odlepil sám a ušetřili si i tady trošku fyzické námahy. Výsledek můžete vidět na fotkách, sice napoprvé to chtělo rozhodně více času a občas i použití síly, ale od té doby co v naší domácnosti používáme parní čistič každý týden, tak nám úklid zabírá podstatně méně času.
Naše hodnocení: 90 ze 100 bodů.

Nepřehlédněte:
Parní čističe a zvířata
Ariete

Digestoř, kachličky a porazitelná mastnota
Kritickým místem v naší kuchyni je digestoř, která vytváří dokonalé podmínky pro přilepení prachu. I přesto, že prach utíráme každý týden, to v pátek před úklidem tak rozhodně nevypadá. Kombinace mastnoty a prachu je jako magnet. I s tím si parní čistič poradil. Náš tip je taková místa jako digestoř a dlaždičky čistit nadvakrát.

Poprvé setřít hadříkem mastnotu s prachem a podruhé dotáhnout do dokonalosti pomocí papírové utěrky. Při čištění dlaždiček za sporákem jsme byli příjemně překvapeni, jak se flíčky špíny a mastnoty postupně uvolňovaly. I zde se nám osvědčily papírové utěrky, které jsme po použití vyhodili a nemuseli jsme mastnotu z ničeho vymývat.

Parní čistič pomůže i při čištění spárovačky, třeba však počítat s tím, že na 10letou spárovačku je i on příliš krátký a po použití nebude vypadat jako čerstvě nová, rozdíl je však patrný.
Naše hodnocení: 87 ze 100 bodů.

Ariete

Při testování jsme používali modely Ariete ART 4133, ART 4207 a ART 4143, oceňujeme zvláště "bio" přidanou hodnotu při úklidu prostor, kde se zachází s potravinami a také rychlost a jednoduchost čištění. Při prvotním a velmi důkladném čištění třeba zapojit i sílu, ale z vlastní zkušenosti víme, že každotýdenní úklid je s těmito pomocníky jednodušší.

Nepřehlédněte:
Ariete: průkopník v parním čištění
Kolegové se odmítli přiznat ke své špíně doma v interiéru. :) Prostě se vypařila.

Ariete
comments powered by Disqus