Recenze: Parní čistění – domácí spotřebiče

Recenze: Parní čistění – domácí spotřebiče

V předchozím článku jsme Vám přiblížili, jak jsme pomocí parních čističů bojovali se špínou v kuchyni - zejména tedy s mastnotou a vodním kamenem. Parní čističe jsme vyzkoušeli i na domácích spotřebičích, které jsme si kdysi dávno přinesli domů zářící na všechny strany. Už se také zdálo, že tyto jejich slavné časy pominuly, ale ...
V případě spotřebičů velmi záleží, jak dlouhou dobu jsme špínu "pěstovali", zda čistíme hladký povrch nebo vroubkovaný. Pozitivem je, že s parním čističem můžete skutečně čistit jakýkoliv povrch - kov, mramor, smalt, nerez, sklo a další, které jsou odolné teplotě přibližně 40 °C. Při testování jsme používali zejména parní kachnu ART 4133 a multi parní čističe ARIETE 4146, 4143 a 4207. Připravte si tedy parní čistič, různé nástavce a sem-tam i trpělivost a jdeme na to.

Sporák a troubu pravidelně atakujeme prskajícími omáčkami, přetékající polévkou, prskajícím olejem. Samozřejmě na sporáku si se špínou umíme poradit snadněji, stačí po dovaření otřít mokrou houbou a je to, alespoň pro oko. I zde se totiž zopakovala naše zkušenost s kuchyňskou linkou, že po vyčištění klasickým způsobem jsme vyčistili desku sporáku ještě jednou parním čističem, a po setření kuchyňskou utěrkou jsme mohli vidět, že prvotní vyčištění tedy nebylo ani zdaleka dokonalé. Kde byl ale parní čistič Ariete 4146 dokonalý, bylo při čištění dvířek trouby, které měly, jak můžete podle fotek vidět, statečnou vrstvu zaschlé a mastné špíny. Zde jsme sice potřebovali trpělivost, ale garantujeme, že odstranění bylo podstatně jednodušší než při předešlých neúspěšných pokusech horkou vodou a chemikáliemi. K odstranění takto velmi odolné špíny doporučujeme souvisle na ni působit párou, má to vyšší účinek než impulsní napařování.

Ariete

Kolega použil parní čistič také na čištění mikrovlnky, která se po napaření krásně leskla. A někteří jsme parní čistič použili na kontaktní grily. Ať už z venku nebo přímo na plochy grilu. Chtělo to sice chvilku času a větší množství kuchyňských utěrek, ale dosáhli jsme toho, že měl gril po třech letech intenzivního používání hladké nepřipálené plochy.

Nepřehlédněte:
Recenze: Parní čištění kuchyně
Ariete

Krásný výsledek byl i při čištění parním čističem Ariete 4133 od vodního kamene a mastné páry z kávovaru a konvice. V případě konvice jsme dokonce párou úspěšně odstranili vodní kámen z vnitřku.
Naše hodnocení: 95 ze 100 bodů.

A abyste nemuseli věřit jen naším slovům, máme i širokou foto dokumentaci bez retuše. :) Co ještě nelze opomenout je ekologické využití v kuchyni. Přece jen pára je 100% "bio" na rozdíl od všech krémových čističů a odstraňovačů vodního kamene, při kterých mně osobně nebyla příjemná představa, že na takto umytou plochu kladu později potraviny.

Ariete

S čím jsme pracovali při testování: modely Ariete ART 4133, ART 4207 a ART 4143.

Náš postřeh. Multi parní čističe jsou výborné kvůli své kapacitě, což se hodilo při prvotním hloubkovém čištění. Jejich nevýhodou je skladnost, s čímž se už ale konkrétně Ariete u některých svých výrobků dokázal poprat. Kachny mají menší výdrž, cca jen 20 minut provozu, ale jsou skladné a na běžný každotýdenní úklid stačí úplně v pohodě.
comments powered by Disqus