Praktický zabiják komárů

Praktický zabiják komárů

Komár - neodbytný otravný hmyz, kteří znepříjemňuje den vždy a všude. Proto nás potěšilo, když se nám v skladu objevila netypická novinka od MEDIATECH za velmi přijatelnou cenu. A pustili jsme se také ihned do testování.
Co to máme v krabičce?
Vypadá to jako nějaké svítidlo, ke kterému je dodáván pouze manuál a microUSB kabel. Nic víc. Na takové jednoduché zařízení není ani ten manuál potřebný, ale zákon je zákon. Ten nutí mít ke každému výrobku návod k použití.

MediaTech MT5702

Praktická lampička

Pojďme se tedy podívat na samotný výrobek. První co nás překvapilo je to, že se nejedná o čistě plastovou lampičku. Zdroj světla je chráněn poloprůsvitných gumou příjemnou na dotek. Za to velké plus, protože alespoň se to nepoškrábe ani nerozbije tak rychle. A guma je dost silná, tak vydrží i nějaké to nešetrné a dlouhodobé používání. Toto testovat nebudeme, dokud bychom to otestovali a přinesli výsledky, už by to novinkou nebylo.

Střední část tvoří klasický elektrický lapač hmyzu, jako znáte jistě z mnoha výrobků. Ten je chráněn plastovou mřížkou pro vaši bezpečnost. Ve spodní části, zas najdete vše potřebné pro ovládání. Dva vypínače. Jeden je na zapínání a vypínání lapače hmyzu a druhý je zas pro zapnutí lampy. Tím si vyberete i ze tří režimů intenzity osvětlení. Pod pryžovou krytkou najdete ještě microUSB konektor.

Nepřehlédněte:
Tipy: Parní čistič Ariete zbaví sedačku bakterií, zápachu i roztočů
MediaTech MT5702

MicroUSB konektor slouží k nabíjení samotného výrobku. Ano, uvnitř je integrovaná Li-Pol 2000mAh baterie. Takto dokáže lapač hmyzu fungovat autonomně až 30 hodin (s vypnutým osvětlením). Můžete ho používat i když ho budete mít permanentně na nabíječce. Ať už použijete nabíječku od mobilního telefonu, USB port počítače, nebo nějaké powerbanky. Když si pořádně prohlédnete spodek lampy, tak zjistíte, že tu je ještě schované vyklápěcí poutko s háčkem na praktické zavěšení. Je jedno jestli bude lampa viset nebo stát.

Pokud budete úspěšným lovcem a nachytáte na mřížku dostatečné množství komárů, netřeba zahazovat výrobek, nebo pracně vyškrabávat své úlovky. Lampa má certifikaci voděodolnosti IPX6. Stačí ji vypnout, zavřít záslepku microUSB konektoru a omýt pod tekoucí vodou. Toto mytí jsme si odzkoušeli, i když jsme se trochu toho obávali, ale po koupeli v umyvadle a důkladném vyschnutí, lampička funguje nadále.


Lapač komárů funguje na principu ultrafialového světla, které láká k sobě hmyz. Kolem tohoto světla je mřížka ve kterém koluje 500V. Stačí, že se hmyz přiblíží a spálí ho to.

MediaTech MT5702

Praktické využití
Výrobce uvádí, že lampa ochrání prostor o rozloze 16 m². Stačí zapojit představivost a zjistíte, že tento lovec komárů má široké uplatnění. Ať už si někde venku na grilování, rybaření nebo stanování, tak využijete ho i doma na balkoně, nebo venku na zahradě. Ve spojení se silným světlem, vám bude dělat věrného společníka.

Nepřehlédněte:
Jak na dokonale čisté koberce? Odpovědí je parní čištění
Závěr
Výrobce tento výrobek prodává za 24.99, - €, ale my jsme se rozhodli kvůli situaci komárů na Slovensku prodávat tento výrobek za 19.99, - €. A když tato vlna komárů pomine, stále vám zůstane praktická přenosná odolná lampa. My jdeme do toho určitě.

MediaTech MT5702
comments powered by Disqus