Pošlete váš parní čistič na

Pošlete váš parní čistič na "home office"

Jistě se všichni shodneme na tom, že pravidelná údržba domácnosti nám někdy dá pořádně zabrat. Pokud jste však nuceni sbalit svou kancelář a rozložit si pracovní základnu přímo v domácnosti, budete potřebovat novou strategii. Jaké tedy máte možnosti? Jednou z nich je spřátelit se s novým kolegou- parním čističem.
H.O.M.E.

Strategie H.O.M.E.
Vaše domácí kancelář bude vyžadovat více pozornosti než ta firemní. Požadavky se ještě znásobí, když s vámi zůstali doma i děti s vlastními "školními" povinnostmi a manžel či manželka s požadavkem dalšího prostoru pro pracovní a osobní aktivity. Ze situace se nejvíce těší naši domácí mazlíčci, kteří milují společnost, na druhé straně však vyžadují zvýšenou hygienickou péči. Kde a jak začít, abyste udrželi pořádek a čistotu v nově vzniklém chaosu?

Vyzkoušejte strategii H.O.M.E.:
H = hygiena na prvním místě
O = oběd
M = metoda je základ
E = energií se neplýtvá

H: hygiena na prvním místě:
O tom, že je třeba věnovat zvýšenou pozornost mytí a nejnověji i dezinfekci rukou určitě slyšíte ze všech "světových stran". Pokud jste však nuceni skloubit práci, školu, domácnost, péči o zvířátka i sebe, slovo hygiena nabírá zcela nový rozměr. Základní způsob jak ochránit domácnost a jejich členy před nechtěnými bakteriemi a viry, které se ve stísněných podmínkách mnohem více množí je vyčlenit si koutky. Vyčleňte si koutek v bytě nebo domě, který budete nazývat svojí pracovnou (i kdyby měl mít 1x1 m²). Stejně tak vyčleňte prostor na odpočinek a stravování. Když pracujete, snažte se zdržovat co nejvíce ve svém pracovním koutku, který udržujte v čistotě. Na místě je dezinfekce klávesnice, myši, ale i povrchu stolu na kterém pracujete. Snažte se mít na stole co nejméně věcí. To vám pomůže odbourat myšlenku chaosu.

Nepřehlédněte:
Podlaha jako jedno z nejšpinavějších míst v domě. Tipy jak ji udržovat v čistotě
O: polední pauza
Polední pauza vám kromě oběda dává taky možnost protažení ztuhlých svalů. V této chvíli lze praktikovat tzv. rychlo-čištění při kterém se nejen rozhýbete, vyčistíte hlavu, ale udržíte domácnost v pořádku a čistotě. Zkuste například pozvedat hračky ze země, utřít flek na konferenčním stolku, umýt nádobí nebo z rychlíku přejít kliky na dveřích například parním čističem. Pokud milujete čistotu a je pro vás důležité udržet domácnost bez bakterií a virů, k pracovním povinnostem se budete vracet s mnohem lepším pocitem.

H.O.M.E.

M: metoda je základ
Většina z nás si úklid plánuje a stráví ním, v ideálním případě, hodinu. V méně ideálním několikanásobně více. Nové podmínky však vyžadují nová řešení a věřte, že i vy dokážete ve své domácnosti praktikovat tzv. "organizovaný chaos", dokud si nenajdete čas na větší úklid. Váš kolega- parní čistič je připraven okamžitě vyčistit jakýkoliv povrch za pár vteřin. Pára je nahřátá téměř okamžitě, proto je vám vždy k dispozici. Pokud ho porovnáte například s klasickým vysavačem či jiným chemickým čističem, zjistíte, že provoz parního čističe je prakticky beznákladový. Čištění a dezinfekci umožňuje uvolňování horké páry. Jde tedy o 100% ekologický a ekonomický způsob jak udržet domácnost čistou a bez bakterií. Tímto způsobem zvládnete menší úklid (následně i ten velký) raz dva.

H.O.M.E.

E: energií se neplýtvá
Když vás v malém bytě semele kolotoč každodenních povinností a vy nevíte, co dřív, sejde se vám každá pomoc. Energií (ať už lidskou nebo jinou) by se nemělo plýtvat a řekněme si upřímně, úklid naší energií velmi nešetří. I vám se stává, že si při úklidu představujete, jak se opalujete u vody, čtete oblíbenou knihu nebo sportujete? Vše je možné, pokud opustíte staré vzorce a objevíte modernější řešení. Pokud naberete odvahu vyzkoušet parní čističe Ariete, nejenže zahubíte více než 97% bakterií a virů, podlahu budete mít okamžitě suchou, ale dokonce si opravdu zasportujete, přečtete knihu nebo "nachytáte bronz". To vše bude vaší odměnou za zvládnutí strategie H.O.M.E.

Váš nový kolega zvládne úklid celé domácnosti, garáže či kanceláře. Hravě si poradí taky s nejrůznějšími druhy podlahových krytin, kachličkami nebo vodovodními bateriemi. Důkladně vyčistí a zbaví alergenů i textil (např. prostěradla, povlečení, plyšové hračky apod.), matrace nebo pohovky. Tak co? Dáte jim šanci?
comments powered by Disqus