Podlaha jako jedno z nejšpinavějších míst v domě. Tipy jak ji udržovat v čistotě

Podlaha jako jedno z nejšpinavějších míst v domě. Tipy jak ji udržovat v čistotě

Ať už zvolíte laminát, linoleum, dřevo, koberec anebo dlažbu, vždycky budete řešit, jak udržet vybranou krytinu hygienicky nezávadnou a čistou. Tím spíš, pokud se ve vaší rodině nachází alergik anebo astmatik. Určité druhy podlahových krytin jsou totiž pro roztoče dokonalým útočištěm a ideálním místem k rozmnožování.
50 % alergiků
Podle nejnovějších průzkumů trpí alergií asi 50 % evropské populace. Nejčastější je alergie na roztoče, která z uvedeného celku zabírá rovných 40 %.  Při zařizování antialergické domácnosti je proto potřeba začít od podlahy. A to doslova. Právě na podlahy bude zaměřen dnešní článek. Jak udržovat jednotlivé podlahové krytiny? Odpovědí jsou parní čističe Ariete.

Špinavá podlaha

Ariete jako průkopník v parním čištění

Společnost Ariete je průkopníkem v oblasti parního čištění. Do dnešního dne prošly parní čističe italského výrobce mnohými inovacemi, které z nich dělají nepostradatelného společníka moderních domácností, průmyslových provozů i kanceláří. Málokdo také ví, že to byla právě značka Ariete, která držela několik patentů v oblasti parního čištění. Práva na výrobu tak byla i známějším značkám poskytována prostřednictvím licence.

Kachny anebo multifukční parní čističe?
Parní čističe Ariete můžeme rozdělit do tří skupin. První skupinou jsou parní kachny, které patří mezi kompaktní pomocníky, prostřednictvím kterých můžete vyčistit menší prostory, zařízení nebo třeba vodovodní baterie či špatně přístupná místa. Neméně oblíbené jsou také multifukční parní čističe, které v sobě kombinují výhody parních mopů a kachen. Díky bohatému příslušenství s nimi můžete uklidit celou domácnost.

Nepřehlédněte:
Dokonale čistá domácnost díky parnímu čističi Ariete: Tipy, jak vybrat ten nejlepší
Mopy – ideální na podlahy
A protože jsou následující řádky věnovány podlahám, je potřeba zmínit i parní mopy, které si poradí s vodním kamenem, mastnotou, těžko odstranitelnými usazeninami a špínou, stejně jako se zbytky jídel nebo výkalů, chlupy domácích mazlíčků, prachem, bakteriemi, viry, roztoči i mikroby. Účinnost parních čističů je dána kombinací vysoké teploty, tlaku a páry. Oproti vysavači, který zbaví podlahu asi jen 56 % prachových roztočů, jich parní čistič zničí více než 95 %.

Upratovanie podlahy

Zašlé spáry, mastnota i plísně na dlažbě

Místem, kde se bakteriím a virům nebývale daří, je nepochybně vlhké prostředí koupelny. Možná jste i vy zaznamenali, že dlaždičky po několika letech ztrácí svou původní barvu. Mezi jednotlivými dílci se také mohla objevit plíseň, která komplikuje život především alergikům a vypadá obzvlášť odpudivě. I s takovými neduhy si ale dokáží parní čističe poradit. Díky speciálním nástavcům dokážou vyčistit zašlé nebo plesnivějící spáry mezi kachličkami, mastnotu anebo odolnou špínu.

(ne)odstranitelné fleky na koberci
Koberec patří mezi místa, kde se roztočům a alergenům nebývale daří. Proto je potřeba věnovat jeho údržbě značnou péči. I v tomto případě se ke slovu dostává parní čistič Ariete. S jeho pomocí koberec propaříte, zničíte až 95 % alergenů, plísní a bakterií a navíc jej nijak nepoškodíte. Horká pára totiž dokáže rozložit problematický alergen na sloučeniny, které již nebudou vyvolávat nežádoucí a limitující alergické reakce. Díky vodě v plynném skupenství je koberec prakticky okamžitě suchý. Parní čističe si navíc poradí také s těžko odstranitelnými fleky. V tomto případě ale bude potřeba postižené místo pořádně napařit a dočistit dalšími podpůrnými prostředky.

Koberec

U laminátu nebo vinylu se bát nemusíte

Stále více alergiků mění koberce za moderní laminátové, dřevěné nebo vinylové podlahy. Jejich majitelé se ale často parního čištění zcela zbytečně obávají. Pokud je podlaha odborně položena, není třeba se parního čištění bát. Parní čističe pracují s velmi malým množstvím vody (mnohem menším, než u klasického umývání). Povrchy podlah jsou proto suché během několika mála sekund. Čištěný povrch je hygienicky čistý a to i bez použití chemických detergentů. Pára totiž patří mezi nejúčinnější čisticí prostředky. Navíc šetří přírodu i vaši peněženku.

Nepřehlédněte:
Všemocná pára zatočí s prachem, bakteriemi i viry
Zvolíte kachnu, mop anebo multifukční parní čistič? Jejich nabídku najdete v našem e-shopu.
comments powered by Disqus