Není kachna jako kachna! Znáte ty od Ariete?

Není kachna jako kachna! Znáte ty od Ariete?

Kachna – jedno obyčejné slovo a několik významů. Co si představíte po jeho vyslovení? Vytane vám na mysli vrubozobý pták nebo senzační a často také nepravdivé sdělení, které se u nás označuje jako „novinářská kachna“? Novinařině i vodním a domácím ptákům dáme pro dnešek vale.
Následující řádky budou patřit parním kachnám, které způsobily revoluci ve světě domácích spotřebičů. Italská značka Ariete, jenž mimo jiné přišla s prvním bojlerovým parním čističem na světě, na nějž držela téměř 20 let patent, představuje své favority!

Mop, multivapori nebo kachna?
Parní čističe můžete vybírat ze tří kategorií, do kterých patří parní mopy, velké univerzální čističe multivapori a již zmíněné kachny – malé kompaktní čističe s klasickou či ohebnou tryskou, určené pro čištění a desinfekci menších ploch a hůře přístupných zákoutí. Kachny jsou jednoduše přenosné a uplatnění naleznou při čištění dlaždic, spár, radiátorů, sprchových koutů, ale třeba i čalounění nebo matrací. Stále si nevíte rady s výběrem vhodného parního čističe? Rady a tipy najdete v jednom z našich předchozích článků.

Hvězdy Ariete na červeném koberci
V kategorii parních kachen Ariete máme rovnou čtyři nominace – jsou jimi čističe Vaporì Jet a modely 4132, 4132/2, 4133 a 4139.  

Nepřehlédněte:
Dokonale čistá domácnost díky parnímu čističi Ariete: Tipy, jak vybrat ten nejlepší
Vaporì Jet model 4132 je vůbec první vlaštovkou na poli parních kachen Ariete. S tlakem 3,5 baru, výkonem 900 W, 250 ml nádržkou a nízkou hmotností je multifunkčním domácím pomocníkem, který je určen k pravidelnému čištění hůře přístupných míst, s nimiž si jednoduše poradí tryska s 90° zalomením. Model pořídíte v atraktivní žluté barvě. Pokud se vám do domácnosti hodí více bílé provedení, pak sáhněte po modelu 4132/2.

Ariete 4132

Model 4133
navazuje na úspěch předešlých čističů a kromě výše uvedeného nabízí také bohaté příslušenství, jehož součástí je opět tryska s 90° zalomením, ale i flexibilní hadice, kartáč na čalounění, stěrka a hadřík. Díky tomuto příslušenství se tak model hodí k čištění špatně dostupných míst, ale i čalounění, oken a svých kvalit dosahuje i při odstraňování vodního kamene.

Ariete 4133

Náš výčet uzavírá model 4139, který je určen pro hloubkové čištění těch nejodolnějších nečistot. Snadnou manipulaci zajišťuje široký popruh na rameno. Model se od výše uvedených liší též tím, že zde existuje možnost použití detergentů. Při čištění tak máte v rukou rovnou dvě vysoce účinné zbraně – účinnou páru a čisticí prostředky, které domácnost zbaví i těch nejodolnějších skvrn.

Ariete 4139

Otestovali jsme parní čističe v praxi
Abychom pochopili princip fungování parních čističů, museli jsme jeden z nich podrobit zátěžovému testu. Jako testovací objekt nám měla sloužit starší vodovodní baterie, která toho měla za sebou už mnoho. Nevzhledný vodní kámen ani zaschlé kapky vody jí na kráse rozhodně nepřidávaly. My ale byli vybavení účinnou zbraní! Vysoký tlak páry v kombinaci s teplotou vody navrátil baterii její původní lesk a slávu. Tlak rozrušil vodní kámen i mapy po zaschlé vodě a po několika minutách intenzivního parního čištění stačilo baterii pouze přeleštit suchým hadříkem. Ostatně na výsledek se můžete podívat sami.

Nepřehlédněte:
Tipy: Parní čistič Ariete zbaví sedačku bakterií, zápachu i roztočů
Vodovodná batéria

„Eco friendly“ kachny

Protože parní kachny Ariete nepracují s žádnými agresivními chemickými prostředky (s výjimkou modelu 4139, kde je možno prostředky variabilně použít), můžeme je označovat moderním slůvkem „Eco friendly“. K čištění totiž používají pouze vodu ohřátou na 130 stupňů Celsia, která se před dopadem na plochu určenou k vyčištění ochladí na 50 stupňů. Že vám to nepřipadá mnoho? Stále je to více, než v případě klasického mytí. Za čistými a hygienicky nezávadnými povrchy ale musíme hledat především fyziku.

Vodovodná batéria

Za čistotou hledejme fyziku
Vysoká teplota vody v kombinaci s jejím plynným skupenstvím a vysokým tlakem dokáže narušit nečistoty a mastnoty mnohem jednodušeji než klasické mytí. Jednotlivé plochy jsou zbavené nečistot, mikroorganismů, ale i plísní nebo bakterií, které dokážou napáchat v domácnosti značné škody. To vše po pouhém jednom použití! Tak co? Ještě pořád napouštíte vodu do kbelíku a oháníte se hadříkem a smetákem? Pak koukněte, jak se zbavujeme špíny my v redakci.
comments powered by Disqus