Jste často nemocní, unavení a bolí vás hlava? Možná máte syndrom nemocných budov

Jste často nemocní, unavení a bolí vás hlava? Možná máte syndrom nemocných budov

Celý den pracujete v moderní kanceláři, nebo třeba doma na home office. Dbáte na zdravou stravu, vyvážený jídelníček, dostatečný pitný režim a jenom co máte chvilku volna, vyrazíte ven na čerstvý vzduch. Přesto se ale necítíte dobře. Trápí vás opakované nachlazení, nekonečná únava, alergie, suché sliznice, bolest hlavy nebo dokonce migréna.
Příčina je možná skryta tam, kde byste ji asi pravděpodobně nehledali – uvnitř budov, ve kterých trávíte naprostou většinu dne. Pobyt ve špatně navržených domech totiž ohrožuje zdraví a problémy způsobují hlavně nové, či zrekonstruované budovy. Jak tenhle problém řešit nebo ho alespoň zdárně minimalizovat? Poradíme na následujících řádcích.

AirFree

Nezdravé životní prostředí a nevyhovující mikroklima
Problémy se syndromem nemocných budov (angl. Sick Building Syndrome, zkratka SBS) mají především lidé, kteří delší dobu pobývají v nových, ale i starších a nově zrekonstruovaných budovách. Podle Státního fondu životního prostředí panují podmínky s negativním dopadem na zdraví až v 75 % veřejných budovách!

Lidé, kteří v těchto budovách žijí a pracují, zpravidla trpí řadou drobných problémů ohrožujících do značné míry jejich zdraví. Jedná se většinou o nespecifické obtíže projevující se hlavně v zimních měsících. Příkladem může být třeba pálení a slzení očí, vysychání sliznic v ústech, nosu i krku, záněty horních cest dýchacích, ucpaný nos, svědění, škrábání v krku, bolesti hlavy, malátnost, ospalost, kožní problémy, zažívací potíže, různé alergie aj.

Nepřehlédněte:
Domácí zvířata a alergie- jak mít zdravý vztah se svým domácím mazlíčkem?
Syndrom nemocných budov paradoxně nehrozí zejména ve starých cihlových domech, ale i těch nově postavených a zejména zrekonstruovaných. Pokud se například stavba zateplí a vymění se u ní okna, může vzniknout dokonale uzavřená budova, která je nevětraná a nemá žádný přívod čerstvého vzduchu. Proto se zde začne tvořit vlhkost přispívající k množení plísní, které jsou jedním z nejagresivnějších alergenů.

AirFree

Jak situaci řešit? Odpovědí jsou čističky vzduchu
Účinné a jednorázové řešení neexistuje. Ledaže byste vyměnili komfort kanceláře za čerstvý vzduch někde na samotě uprostřed lesa.

Přesto je možno dopady syndromu nemocných staveb jednoduše zmírnit nebo alespoň částečně odstranit. Řešení spočívá v investici do účinných sterilizátorů Airfree. Čističky vzduchu obecně totiž vytvářejí vhodné klima, čímž s tímto syndromem účinně bojují.

Zmíněné sterilizátory Airefree navíc absolvovaly sedmadvacet úspěšných testů v certifikovaných laboratořích na čtyřech kontinentech, které svorně prokazují, že jsou schopny ničit prachové částice, spóry plísní i bakterie a nebezpečné viry (např. virus ptačí chřipky H1N1 nebo enterovirus), kromě toho eliminují také roztoče, kvasinky či srst domácích zvířat.

Nepřehlédněte:
11 tipů jak se zbavit roztočů
Místnost navíc příjemně osvěží a vytvoří v ní ideální mikroklima pro práci, odpočinek nebo zábavu. Jsou proto ideální nejen do domovů a kanceláří, ale i všude tam, kde trávíte podstatnou část dne. Otestujete jejich účinnost?
comments powered by Disqus