Dřevo nebo laminát? Pro parní čističe žádný problém

Dřevo nebo laminát? Pro parní čističe žádný problém

Taky zastáváte názor, že jediným způsobem, jak se zbavit nečistot nebo zažrané špíny jsou chemické čisticí prostředky? Že pára je příliš slabá na to, aby dokázala vyčistit podlahy? Nebo to, že parní čističe dřevěné či laminátové podlahy nevratně poškodí? Pokud vám tyhle otázky víří hlavou anebo jim dokonce sami věříte, pak jsou následující řádky určeny právě vám. Věnovány budou parním čističům Ariete, které jsou kromě jiného nesmírně účinným pomocníkem při úklidu dřevěných a laminátových podlah.
Parní čističe dělají čest fyzice
Hned v úvodu musíme zmínit, jakým způsobem parní čističe vlastně fungují. Ve své podstatě jde o nesmírně důmyslný přístroj, který pracuje s horkou párou a fyzikou. Pára je tím nejúčinnějším způsobem domácího čištění a to i bez použití chemických detergentů, které zbytečně zatěžují životní prostředí, mohou dráždit sliznice, vadí alergikům, astmatikům i domácím mazlíčkům. Unikátnost a maximální efektivita parních čističů Ariete spočívá v kombinaci páry, tlaku a vysoké teploty. Díky tomu je efektivně narušena struktura nečistoty.

Voda se v bezpečnostní nádržce (bojleru) nahřívá na více než 100 stupňů Celsia, aby se mohla následně zchladit a na povrch dopadnout při bezpečných 50 °C. Jen pro představu doplníme, že například takový vysavač zbaví podlahy asi 56 % prachových roztočů, bakterií a dalších mikroorganismů. U parního čištění je to více než 95 %! Díky vysoké účinnosti tak je úklid mnohem rychlejší a efektivnější.

Čistenie parkiet

Čištění dřevěných a laminátových podlah má svoje pravidla

Pokud použijete starší model z řady Ariete, před samotným čištěním doporučujeme podlahu vysát. Pokud plánujete čistit dřevěnou podlahu, pak tak učiňte před její renovací či větší údržbou. Parní čistič totiž může z podlahy odstranit vosk anebo olej. Parním čištěním lze uklidit i parketovou podlahu či plovoucí podlahu, prodejce by však měl na dotaz, zda toto čištění je vhodné, dokázat odpovědět při výběru podlahoviny.

Nepřehlédněte:
Čištění dlažby je věda. Vysavač je slabý, mop roznáší bakterie
Stejně tak je potřeba dávat pozor také u starších laminátových podlah, které již nemají plnohodnotně krytý povrch původní povrchovou úpravou a to zejména kolem míst jako jsou spáry a rohy lamel. Podlaha tak může být parním čištěním bez okamžitého odsávání kondenzátu poškozena vlivem delší doby styku s vodou. Parní čističe můžete použít také pro vinylové či PVC podlahy. To ovšem za předpokladu, že je podlaha odborně položená profesionálem. Obecně ale není potřeba se parního čištění dřevěných a laminátových podlah obávat. Parní čističe pracují s velmi malým množstvím vody (mnohem menším, než u klasického umývání). Povrchy podlah jsou proto suché během několika mála sekund. Prakticky stačí s parním čističem přejít z jednoho konce místnosti do druhého a po podlaze následně můžete chodit bez toho, abyste za sebou zanechávali mokré šlápoty.

Čistenie parkiet

Mop anebo multifunkční parní čistič?

Na našem trhu se setkáte se základními třemi druhy parních čističů. Prvním z nich jsou kompaktní kachny, které nabízí celou řadu příslušenství (liší se model od modelu). Součástí vybavení může být klasická tryska nebo ohebná tryska, se kterou se hravě dostanete na těžko přístupná místa, dále nástavec na čalouněný nábytek či nástavec na čištění oken.

Druhou skupinou parních čističů jsou parní mopy – ideální kandidáti pro úklid a čištění podlah. Parní mopy se díky svému praktickému tvaru dostanou i na špatně přístupná místa. Poslední skupinou jsou multifunkční parní čističe, které představují nesmírně univerzálními společníky v domácnosti. S multifunkčním čističem můžete uklidit nejen podlahy, koberce, či další podlahové krytiny, ale také sedací soupravy, kachličky, vodovodní baterie nebo třeba povlaky na polštáře či plyšové hračky.
comments powered by Disqus