Dokonale čistá domácnost díky parnímu čističi Ariete: Tipy, jak vybrat ten nejlepší

Dokonale čistá domácnost díky parnímu čističi Ariete: Tipy, jak vybrat ten nejlepší

Ještě pořád doma zakopáváte o pestrobarevné kbelíky, třášnové mopy, čisticí prostředky a hromady nevzhledných hadříků? A co kdybychom vám řekli, že tohle všechno můžete jednou pro vždy vyhodit? Fikce? Nikoli. Spolehlivým, ekonomickým a také ekologickým společníkem v domácnosti je moderní parní čistič!
Díky němu zbavíte čištěnou plochu 95 % bakterií, mikroorganismů, alergenů a plísní, které se běžně v domácnostech objevují. Vše navíc rychle, účinně a šetrně. K úklidu není potřeba používat chemické prostředky, proto se nemusíte bát o zdraví dětí nebo domácích mazlíčků v domácnosti. V dnešní době se dá s vhodným modelem vyčistit takřka vše, od sedadel v autě přes podlahy až po spáry v koupelně.

Protože je naše nabídka parních čističů značky Ariete opravdu bohatá, můžete mít problém se v ní bezpečně zorientovat. Proto jsme připravili tento článek, ve kterém prozradíme, jak vybrat ten nejlepší parní mop, který bude splňovat vaše představy i požadavky. Pokud o parních čističích zatím nic nevíte, přečtěte si, na jakém principu fungují.

Ariete

Jaká je nabídka?

V našem sortimentu jsou zastoupeny parní čističe značky Ariete, jejichž domovem je slunné Toskánsko – země malebné krajiny a přátelských lidí, pro které je péče o domov věcí nejvyšší priority. Parní čističe Ariete jsou uživatelsky přívětiví, designově dokonalí, ekonomičtí a efektivními společníci v domácnosti. Značka Ariete představila světu parní mopy, speciální parní „kachny“ a praktické multifunkční čističe. O tom, jak fungují parní mopy, jsme se zmínili v dřívějším článku. Informace o parních kachnách naleznete zde a přednosti multifukčních parních čističů jsou pro vás připraveny tady.

Nepřehlédněte:
Potenciál parních čističů je v domácnosti obrovský. Co všechno dokážou? (díl 1)
Pokud ale nechcete dělat kompromisy mezi mopem a kachnou, případně si pořizovat dva zcela odlišné přístroje, máme pro vás tip na univerzální Ariete 4164 Parní mop 10v1.Ten v sobě kombinuje výhody klasického parního mopu a kachny. Výška mopu je nastavitelná a umožňuje tak velmi komfortní úklid. Součástí přístroje je také bohaté příslušenství, které zahrnuje například návlek na čištění čalounění, malý a velký kruhový kartáč, příslušenství na čištění oken, nástavec na čištění koberců nebo 2 návleky z mikrovlákna. V našem e-shopu ho můžete pořídit za 1 899,- Kč.

K čemu bude parní čistič sloužit?
K úklidu, o tom nebudeme vést sáhodlouhé monology. Výběr je ale potřeba podřídit účelu, pro který budete parní čistič využívat. Pokud budete čistit sporák, běžné spotřebiče v domácnosti nebo spáry mezi kachličkami, vystačíte si s kachnou. V případě, že plánujete s parním čističem umývat podlahy nebo čistit gauč, či větší plochy, neobejdete se bez parního mopu. V případě, že nechcete dělat kompromisy, je pro vás vhodný multifukční parní čistič.

Ariete

Frekvence používání

Pokud dopředu víte, že budete s parním čističem uklízet několikrát týdne, vyplatí se sáhnout po robustnějších a kvalitnějších modelech. Zároveň se vyplatí investovat do parního čističe, jehož tlak bude alespoň 4 bary. Díky němu odstraníte nečistoty rychleji a účinněji. Velkou výhodou je také dvoukomorový systém sloužící k doplňování vody. Díky němu můžete vodu do přístroje doplňovat, i když je v provozu. Nemusíte ho tak vypínat a čekat až vychladne, jako je tomu u jednokomorových systémů. Při výběru se zaměřte také na materiál, z něhož je vyrobena nádržka na vodu. Delší životnost je obecně spojena s modely, jejichž nádržky jsou z nerezové oceli.

Ergonomie parního čističe
Nesmírně důležitá je také ergonomie parního čističe. Při výběru se zaměřte na tvar rukojeti, umístění tlačítek a ovládacích prvků. Upřímně si také odpovězte na otázku, jak a k čemu budete parní čistič nejčastěji používat. Opravdu se s vybraným modelem dostanete na hůře přístupná místa? Skutečně s ním vyčistíte zašlé spáry i špatně dostupné rohy v místnosti?

Nepřehlédněte:
Doma si v matracích pěstujeme alergeny. Spouštějí rýmu a můžou za nepříjemné vyrážky
Doplňková výbava
Nejen samotný parní čistič, ale také jeho výbava významně ovlivňuje rychlost a komfort úklidu. Různě tvarované nástavce vám pomohou s čištěním spár a špatně dostupných míst, hubice s přídavnými kartáči a návleky zase rozšíří možnosti při čištění podlah a jiných velkých ploch. Například model z naší nabídky Ariete Xvapor Comfort 4145 obsahuje také dva kusy prodlužovací trubice, trysku, nástavec na čištění podlah, kartáč na podlahy, nástavec na čištění oken, velký a malý kulatý kartáč, vysokotlakou hubici, kartáč a hadřík na čalounění i návlek na čištění podlah.
Náš tip: Náhradní či chybějící příslušenství k jednotlivým modelům parních čističů naleznete také v našem e-shopu.

Ariete

Zamýšlená investice

Investice do parního čističe rozhodně není zanedbatelná. Pokud si ale spočítáte, kolik finančních prostředků obětujete nákupu nejrůznějších mopů, kbelíků, houbiček, hadříků, prachovek a čisticích prostředků zjistíte, že ani to není tak úplně zadarmo. Nejlevnější parní čistič – kachnu Ariete VAPORI 4133/02 pořídíte v našem e-shopu za 1249 korun. Cena nejdražších a zpravidla také multifunkčních parních čističů činí cca 4 500 Kč. Mnohem důležitější než cena je ale účel, ergonomie, kvalita a příslušenství parního čističe.
comments powered by Disqus