Děti a úklid: najděte tu správnou motivaci!

Děti a úklid: najděte tu správnou motivaci!

Děti. Milujeme je, staráme se o ně a chceme pro ně jen to nejlepší. Z logického hlediska jsme, jako rodiče, autoritou a mělo by být přirozené, že co řekneme, to platí. Všichni ale dobře víme, jak to nakonec vždy dopadne. Děti mají nad námi jakousi zvláštní moc, která obměkčí naše srdce vždy, když jde "do tuhého". V otázce hygieny a úklidu bychom ale měli být opravdu nekompromisní nejen kvůli křivým pohledům návštěv, ale především kvůli vlastnímu zdraví a zdraví celé rodiny.
Učení dětí hygienickým návykům by mělo být postupné, nenásilné a hravé. Děti by se s úklidem prostoru kolem sebe měli seznamovat přibližně od druhého roku života. Úklid hraček, s nimiž si hrají, je prvním krokem k hygienickým návykům v pokročilejším věku. Samozřejmě, většina z nás chce svým dětem dopřát bezstarostné dětství, na které budou mít hezké vzpomínky. Nucení do úklidu tomu ale opravdu neprospěje. Proto je důležité naladit se na jejich vlnu a na chvíli se změnit z autority na parťáka / kamaráda a z úklidu udělat hru. Pokud jste jeden z těch více zaneprázdněných rodičů a říkáte si, že na takové "manévry" nemáte dostatek času či energie, buďte si jisti, že pokud se přemůžete, v budoucnu se vám to stonásobně vrátí a vy budete rádi, že jste se nevzdali. U dětí kolem dvou let mluvíme například o hře, kdo posbírá hračky rychleji. Ukažte jim, jak a kde se hračky odkládají a po namáhavé práci si můžete spolu přečíst knížku nebo se podívat na oblíbenou pohádku v příjemně uklizeném prostoru. Odborníci ale radí neodměňovat dítě za vykonanou práci. Úklid by neměl být vnímán jako činnost spojená s odměnou. Spíše bychom měli v dětech pěstovat pocit vzájemné laskavosti.

Upratovanie Ariete
Pro děti jste vzorem- i při úklidu
Menší děti mají tendenci napodobovat dospělé. Je to proto, že v rodičích vidí vzor. Rodič je dítětem (do jistého věku) vnímán jako velké, moudré a ideální stvoření, které má odpověď na všechno a poradí si v každé situaci. Při úklidu to také není jinak. Dítě si všímá každý váš krok a snaží se ho napodobit. Nebuďte tedy překvapeni, pokud za vámi běhá s metličkou a hadříkem. Naopak, využijte to! Pochvalte ho a ukažte mu, jak uklízíte. Společně se tak propracujete až k samostatnosti a vaše dítě si osvojí vaši schopnost udržovat pořádek v domácnosti. Důležité však je nevyčítat dítěti drobné nedostatky, nekárat ho za načasování, ale motivovat ho například pochvalou či společným úklidem.

Upratovanie Ariete
Úklid v pubertě jim musíte usnadnit
Puberťáci a úklid. Tyto dva "stavy" často nedokáže spojit ani nejlepší rodič na světě. Děti v pubertě prožívají velké hormonální změny, které mají vliv na jejich nálady a v neposlední řadě i schopnosti. Kromě toho v dnešní době jsou na děti v pubertě kladeny nemalé nároky, a proto se nemůžeme divit, že protestují i v otázce úklidu a hygieny. Existuje ale možnost jak jim to usnadnit.

Nepřehlédněte:
Všemocná pára zatočí s prachem, bakteriemi i viry
Jediné, co potřebují je voda a správný přístroj
Jak jsme již zmínili výše, nároky na jednotlivce (ať už puberťáků nebo dospělých) jsou z roku na rok větší. Život se zrychluje a od nás se očekává, že toho za den stihneme víc než kdykoliv předtím. Nedotýká se to pouze nás, obyčejných smrtelníků, ale i celého trhu, který se této situaci, naštěstí, přizpůsobuje. Proto máme dnes možnost uklízet rychleji efektivněji a ekologičtější. Stačí nám k tomu pouze čistá voda, správný přístroj a třetina původního času. To vše jsou argumenty, které mohou posloužit jako motivace i pro naše děti. Ptáte se, co je to tedy za zázrak? Jsou to parní čističe od Ariete. Přístrojů je samozřejmě více a je třeba vybrat si ten správný (v rozhodovaní vám pomůže náš e-book), ale uklizeno máte za třetinu původního času.

Upratovanie Ariete

Kromě toho parní čističe Ariete odstraňují škodlivé bakterie, mikroorganismy, prachové částice či roztoče na principu horké vodní páry, která má dezinfekční funkci s účinností min. 95%. Práce s přístroji je vhodná i pro děti, protože pára dopadá na čištěný povrch s bezpečnou teplotou 50 ° C, takže nehrozí žádné popálení. Jsme si jisti, že parní čističe budou dostatečnou motivací k úklidu nejen pro vaše děti, ale i pro vás.
comments powered by Disqus