Čistá domácnost i s chlupatými miláčky? Víme, jak na to!

Čistá domácnost i s chlupatými miláčky? Víme, jak na to!

Více než polovinu tuzemských domácností obývají domácí mazlíčci. Mezi největší oblíbence patří zcela pochopitelně psi a kočky. Pokud jste hrdými majiteli roztomilých chlupáčků, určitě řešíte, jak udržet domácnost čistou, bez všudypřítomných chlupů a případných nezvaných návštěvníků z venku. S údržbou domácnosti bez nutnosti použití agresivních čisticích prostředků pomohou parní čističe Ariete.
Šťastnější a vyrovnanější majitelé chlupáčků
Majitelé domácích mazlíčků jsou podle mnohých průzkumů vyrovnanější a šťastnější. Na druhou stranu by měli věnovat péči o domácnost více pozornosti, než ti, kteří se rozhodli domácího mazlíčka nepořídit. Pokud nechcete, aby se z vašeho bytu nebo domu stalo špinavé doupě plné chlupů, roztočů a parazitů, je nutné mu věnovat patřičnou péči. A začít byste měli hned po návratu z venku.

Ariete čistá domácnosť

Vytvořte si „dekontaminační“ místo
Je dobré si v bytě či domě vyčlenit prostor, kde budete mít po ruce velkou rohož, na které mazlík počká, než ho očistíte. Pejska zabalte do jeho ručníku a z jeho srsti setřete vodu, nečistoty nebo další nezvané návštěvníky. Na tlapky použijte speciální vlhčené ubrousky pro zvířata. Hodit se vám budou zejména v zimě, protože odstraní nečistoty, ale zároveň pečují o citlivé zvířecí tlapky, které mohou být poškozené procházkami po nasolených komunikacích.

Ariete čistá domácnosť

Když se to bez koupele neobejde
Pokud mazlíček po procházce vypadá jako velká bahnitá koule, koupel ho pravděpodobně nemine. Špína ale nemusí být vždy vidět, a tak by očista měla následovat po každém návratu. Na druhou stranu může časté koupání domácích mazlíčků dráždit a vysoušet pokožku, která se stane náchylnou k plísním, vyrážkám a jiným kožním problémům. Pokud se přece jen pro koupel rozhodnete, používejte pouze speciální šampony pro zvířata.

Nepřehlédněte:
Doma si v matracích pěstujeme alergeny. Spouštějí rýmu a můžou za nepříjemné vyrážky
Místa, která byste měli pravidelně desinfikovat
Aby se u vás doma zbytečně nemnožily viry a bakterie, které sem může domácí mazlíček přinést z venku, pravidelně desinfikujte podlahy, rohožky, ale třeba i pohovky nebo matrace, na kterých si zvířátko ráda poleží. Nezapomeňte ani na očistu pelíšků, zvířecích hraček, pravidelnou údržbu misek, případně kočičích záchůdků a vodítek, která jsou plná bakterií a virů. Pokud společně s vámi a chlupáčky obývá místnost i dítko, je dobré myslet na to, že nečistoty, které nachytá na podlaze nebo hračkách, putují na prstících do pusy, což rozhodně není žádoucí.

Ariete čistá domácnosť

Agresivní chemie může nadělat více škody, než užitku
Věděli jste, že zvířata mají mnohem citlivější čich, než my lidé? Pokud doma k úklidu používáte klasické čisticí prostředky, může jejich zápach vašim čtyřnohým společníkům vadit podstatně více než vám. Problémem ovšem není jenom samotný zápach. Zvláště u koček, které si srst a tlapky čistí jazykem, může představovat přemíra chemikálií na různých površích v domácnosti problém. Podobná je situace také u malých dětí, které rády všechno olizují a zkoumají. Proto je dobré hledat bezpečné, přesto však účinné alternativy. A jednou z nich jsou právě parní čističe Ariete.

Parní čištění je s Ariete hračka
Parní čištění je pro děti i chlupaté miláčky naprosto bezpečné. Pára navíc patří mezi nejsilnější čisticí prostředky. Hygienicky čisté povrchy jsou suché téměř okamžitě, takže vám úklid zabere mnohem méně času. A jak vlastně parní čističe fungují? Nejde o žádné tajemství, nýbrž obyčejnou fyziku. Voda, která se v parním čističi ohřeje a promění v páru, je při čištění mnohem účinnější, než ve svém kapalném skupenství. Vysoký tlak a teplota zbavuje jednotlivé povrchy a textilie bakterií, virů, zápachu, chlupů, ale i prachu, pylů nebo zvířecích (a jiných) alergenů.

Ariete čistá domácnosť

Parní čističe Ariete najdou široké spektrum využití
Parní čističe Ariete vám spolehlivě pomohou s údržbou nejrůznějších podlahových krytin (od koberců, přes dlažbu, až po plovoucí podlahy), zvířecích pelíšků, hraček, matrací nebo jiných textilií, ale třeba i potahů na židle, pohovek nebo zvířecích klecí či akvárií. To vše během několika mála chvilek a bez nutnosti používat chemické detergenty. Vaše domácnost tak bude hygienicky čistá a voňavá snadno a během několika minut.
comments powered by Disqus