ARIETE Xvapor Comfort 4147

ARIETE Xvapor Comfort 4147

Dnes jsem otestoval parní čistič Ariete ART 4147. Když jsem ho vybalil z krabice, tak mě překvapila jeho malá velikost. Přístroj má spoustu příslušenství a dá se použít na cokoliv. Má malé štěrbinové nástavce, kartáčky, podlahovou hubici a malou hubici na okno, která má na stírání skla gumu. Dále prodlužovací nástavce, hadřík a odměrku na nalévání vody. Před spuštěním přístroje je třeba odšroubovat uzávěr a nalít vodu. Přístroj se nahřívá do 7 minut, mezitím je třeba vypustit nahromaděnou páru. Když se přístroj nahřeje, vypne se kontrolka nahřívání a je připraven k čištění.
Rozhodl jsem se, že vyzkouším čištění podlah. Na podlahový kartáč jsem dal hadřík a pustil stroj. Všechny podlahy jsem setřel pomocí páry. Přístroj pěkně setře podlahu a podlaha je po setření viditelně čistší. Čištění oken pomocí páry probíhá podobně, jen na kartáč se už nedává hadřík. Je třeba si dát pod okno hadru, neboť z kartáče kape voda.

K čištění štěrbinových míst jsem použil nejmenší nástavec. Čistil jsem žebra radiátoru se kterými si poradil perfektně.

Mini kartáček jsem použil na čištění stěny, která byla špinavá od psa, který se o ni opírá. Byl jsem překvapen, jak snadno si při vysoké teplotě dokáže poradit se špínou. Myslel jsem si, že kvůli těm šmouhám budu muset znovu malovat, ale naštěstí mi pomohl tento šikovný parní čistič.

Nepřehlédněte:
Rychlý přehled parních čističů. Vyberte si ten správný!
Parní čistič je velmi lehký a má praktickou ručku na nošení. Snadno jsem díky tomu umyl i schody.

Jak parní čištění funguje?
Po nalití vody do bojleru se voda ohřívá na více než 130 °C, v hadici a v trysce se teplota snižuje na 100 °C a při vypuzení páry ven z přístroje dochází k rozptýlení částeček, které se promíchávají se studeným vzduchem, čímž dochází k prudkému ochlazení . Ve vzdálenosti cca 40 cm od výstupu má pára bezpečných 50 °C. Stále je to však více než při běžném mytí. Tajemství efektivity čištění parním čističem spočívá ve fyzice. Voda v plynném skupenství dokáže efektivněji narušit strukturu špíny a mastnoty. V kombinaci s působením tlaku a vysoké teploty je čištění parním čističem jednodušší, efektivnější a při vynechání chemických prostředků i ekologičtější.

Plusy a mínusy:
+ Tlak 5 bar, nepřetržitý provoz
+ Příslušenství: 2 kusy prodlužovací trubice, tryska, nástavec na čištění podlah, kartáč na podlahy, nástavec na čištění oken, velká kulatý kartáč, malý kulatý kartáč, trychtýř, odměrka, vysokotlaká hubice, kartáč a hadřík na čalounění, návlek na čištění podlah
+ Malý a lehký
- Plastová kolečka se na hladké podlaze netočí plynule
- Nástavec na okna propouští větší množství vody, proto je třeba osvojit si správnou techniku

Ariete Xvapor Comfort 4147
comments powered by Disqus