6 neoddiskutovatelných výhod parního čištění. Znáte je všechny?

6 neoddiskutovatelných výhod parního čištění. Znáte je všechny?

Parní čističe jsou hudbou budoucnosti. Neškodí životnímu prostředí a nedráždí alergiky ani domácí zvířata. Během několika mála chvilek s nimi vyčistíte prakticky celou domácnost. Nepotřebují chemické prostředky, protože v sobě kombinují účinnou sílu páry, vysoké teploty a tlaku. Proto v oblasti úklidu nemají konkurenci.
Následující řádky budou věnovány parním čističům Ariete. Značka Ariete je naprostým průkopníkem v oblasti parního čištění, kromě jiného se může pochlubit třemi patenty a také tím, že jako jedna z mála značek za dobu svého působení zvládla svépomoci vybudovat a vyvinout celé portfolio v sekci parního čištění. Pojďte se seznámit s jednotlivými výhodami, které jsou s parními čističi Ariete neodmyslitelně spojené.

Výhoda č. 1: Všemocná pára
Jak už samotný název čističů napovídá, jedná se o přístroje, které pracují s horkou párou. A pára je sama o sobě tím nejsilnějším čisticím prostředkem vůbec. Přístroje, které s ní pracují, zvládnou během chvilky nahřát vodu na více než 130 °C. Voda se následně v trysce anebo hadici ochlazuje na 100 °C a na čištěný povrch dopadá značnou silou a bezpečnou teplotou 50 °C, což je ale stále více, než při běžném úklidu. Když se k této vlastnosti přidá ještě účinná pára a vysoký tlak, pak zjistíte, že parní čističe nemají srovnatelného konkurenta. Kdybychom parní čištění srovnali třeba s obyčejným vysáváním, pak zjistíme, že vysavač domácnost zbaví zhruba 56 % prachových roztočů, naproti tomu parní čistič jich zabije více než 95 %!

Výhoda č. 2: Úklid bez chemie
Jak jsme již zmínili výše, pára je tím nejsilnějším čisticím prostředkem. Tajemství parních čističů Ariete spočívá nejen v teplotě, kterou pára dopadá na čištění povrch, ale také skupenství vody. Běžná voda povrch nevyčistí tak efektně, jako voda v plynném skupenství. Pokud přeci jen dáváte přednost chemickým prostředkům anebo chcete čištěné povrchy provonět, pak zvolte parní přístroj pracující s chemickým detergentem. Myslete ale na to, že při mytí nádobí, praní nebo úklidu přicházíte do kontaktu s chemikáliemi, které více či méně zatěžují životní prostředí i vaše zdraví. Ty na bázi chlóru přispívají k oslabení imunity a vzniku alergií.

Nepřehlédněte:
Dokonale čistá domácnost díky parnímu čističi Ariete: Tipy, jak vybrat ten nejlepší
Ariete Vapori
Výhoda č. 3: Parní čističe pro každou příležitost
Není parní čistič, jako parní čistič. Na našem trhu se můžete setkat se základními třemi druhy parních pomocníků. Ty nejmenší a nejkompaktnější parní čističe nazýváme kachnami. „Kachny“ mohou nabídnout celou řadu příslušenství, které se ale liší model od modelu. Součástí vybavení může být klasická tryska nebo ohebná tryska, se kterou se hravě dostanete na těžko přístupná místa, dále nástavec na čalouněný nábytek či nástavec na čištění oken. Druhou skupinou parních čističů jsou parní mopy. Mopy jsou určeny primárně na čištění podlah nejrůznějšího druhu a díky svému praktickému tvaru se dostanou i na špatně přístupná místa. U starších modelů je potřeba čištěný povrch nejdříve vysát. Novější modely v sobě kombinují vysavač s parním čističem. Poslední skupinou jsou multifunkcní parní čističe, které představují nesmírně univerzálními společníky v domácnosti. S multivapori čističem můžete uklidit nejen podlahy, koberce, či další podlahové krytiny, ale také sedací soupravy, kachličky, vodovodní baterie nebo třeba povlaky na polštáře či plyšové hračky.

Výhoda č. 4: Cenová dostupnost
Možná si říkáte, že jsou parní čističe nad rámec vašich finančních možností. Dovolte nám přesvědčit vás o opaku. Investice do parních čističů sice není zanedbatelná, pokud ale sečtete částky za jednotlivé hadříky, houbičky, drátěnky, mopy, kbelíky a čistící prostředky, které je potřeba neustále dokupovat, zjistíte, že parní čističe jsou v porovnání s klasickými prostředky na úklid z dlouhodobého hlediska nesrovnatelně levnější. A jak se pohybují ceny parních čističů? Ten nejlevnější – kachnu Ariete VAPORI model 4133, pořídíte již od 1249 Kč.

Ariete Vapori
Výhoda č. 5: Úklid během několika chvilek
Jen si spočítejte, jak dlouho provádíte klasický úklid bez pomocí parních čističů. Utírání, umývání, drhnutí, leštění, vysávání, vytírání a další úkony vám zaberou několik dlouhých hodin. Navíc musíte měnit hadříky, vodu ale i čisticí prostředky.  U parního čističe stačí doplnit vodu, nechat přístroj nahřát a jednoduše uklízet. Zmínit také musíme, že čištěné povrchy jsou hygienicky čisté již po prvním umytí, takže není potřeba proces víckrát opakovat.

Výhoda č. 6: Přístroje šetrné k alergikům i zvířatům
Zhruba každý druhý obyvatel Evropy trpí nějakým druhem alergie. Z celkového počtu alergiků trápí alergie na roztoče celých 40 procent. Nějakým druhem potravinové alergie trpí asi 12 % evropské populace a alergii na zvířata řeší dalších 30 % alergiků. Hledají proto stále nové a nové způsoby, jak žít život s alergií pokud možno co nejkvalitněji. A i tady přichází ke slovu parní čističe. Protože po prvním čištění zbaví povrchy více než 95 % prachových roztočů, jsou v domácnostech alergiků stále oblíbenější. Jelikož nepracují s chemickými čisticími prostředky, které mohou dráždit sliznice a způsobovat respirační problémy, jsou velmi vhodné také do domácností s dětmi anebo osobami citlivějšími na chemické prostředky. Závěrem musíme také zmínit, že parní čističe jsou zároveň i „pet friendly“, takže se během jejich používání nemusíte bát o zdraví svých chlupatých mazlíčků.
comments powered by Disqus