5 benefitů, které přináší parní čištění auta

5 benefitů, které přináší parní čištění auta

Každý rok po zimě absolvuje většina motoristů nejen klasické, ale i nějaké "povinné" jízdy. Mezi ty povinné patří například výměna pneumatik, výměna gumových koberců za klasické, kompletní jarní očista interiéru a exteriéru, údržba klimatizace a pro někoho je to také období povinných kontrol. Snem skoro každého motoristu je mít spolehlivé a pěkné auto, ve kterém by se cestující cítili bezpečně a příjemně. Jak to ale dosáhnout v době, kdy kromě běžných povinností spojených s údržbou auta musíme dbát i na dodržování předpisů o ochraně zdraví, které s sebou dnešní doba přináší? Nalezli jsme jedno řešení na několik problémů. Je jím čištění za pomoci páry. A dobrou zprávou je, že nemusíte nikam chodit, protože to hravě zvládnete i sami. Podívejme se tedy na to, co všechno tato technika dokáže s vaším parťákem na čtyřech kolech.
1. Přírodní dezinfekce
Určitě si lámete hlavu nad tím, jak důkladně vydezinfikovat své auto, aby se nestalo potenciálním zdrojem virové nákazy nebo příčinou alergických projevů. Faktem je, že o auto je třeba se starat také kvůli zachování vlastního zdraví. Častokrát nám totiž z ventilátorů fouká přímo do obličeje vzduch kontaminovaný různými bakteriemi, prachy a jinými škodlivými částicemi. Stejně je to s klimatizací. Viry a bakterie nám však do auta mohou přinést i spolucestující včetně domácích mazlíčků. Drobky z jídel, fleky od kosmetiky, zvířecí srst či bláto od bot tvoří doslova živnou půdu pro množení bakterií. A když se k tomu přidá rozpálený interiér od dopadajícího přímého slunce, můžeme si "zadělat" na nepříjemný zdravotní problém. Jaro a léto jsou období plánovaných či neplánovaných výletů. Bohužel, nejen těch našich, ale i bakteriálních. Všechny tyto problémy ale dokážete vyřešit pomocí horké páry. Ta zabije až 97% škodlivých mikroorganismů, bakterií, roztočů a virů. Nemusíte se bát použít ji v interiéru nebo exteriéru. Parní čističe nepotřebují žádné chemické prostředky na to, aby dokázali dezinfikovat jakýkoliv čištěný povrch. Proto se nemusíte obávat jeho poškození. A jak je to vlastně s těmi povrchy?

Ariete parné čistenie

2. Čištění interiéru nemá limity
Pokud jste se rozhodli svépomocně vydezinfikovat vaše auto a nevíte jak na to, ideální bude, pokud začnete "hrubou špínou". Auto nejprve důkladně vyčistěte ručním vysavačem, ideálně malým kartáčkem, který vám pomůže dostat se na těžko dostupná místa jako jsou mřížky ventilátorů. Následně si zvolte nástavec na parní čistič, který bude nejvíc vyhovovat vašim požadavkům. Parní čističe pracují pouze na bázi horké vodní páry, proto s nimi stejně efektivně a bezpečně vyčistíte kožené i textilní sedadla. Nesmíme ale zapomínat na to, že větší množství páry vyprodukované v parním čističi při dopadu na povrch zkapalní. Proto je vhodné mít po ruce hadřík, kterým kontinuálně odsajete poslední kapky vody. Při čištění klimatizace a elektronických součástí je třeba dodržet o něco větší vzdálenost než při sedačkách či dveřích bez zabudované elektroniky. Po aplikování páry povrchy jednoduše přejděte hadříkem a užijte si ten rozdíl. Při kožených sedadlech můžete ihned po čištění aplikovat speciální krém, který sedadla ještě víc rozzáří.

3. Pneumatiky, disky puklice či brzdy? Žádný problém!
Parní čištění má kromě dezinfekce také jednu obrovskou výhodu. Dokáže vyčistit i velmi zaschlou či "zažranou" špínu z různých povrchů. Na autě to zaznamenáte hlavně na kolech. V zimě musí disky a puklice odolávat nepříznivým podmínkám jako jsou kamínky na cestách, bláto, sníh a různé jiné nečistoty, které se podepisují na jejich vzhledu. Kola může trápit i brzdný prach produkovaný novějšími brzdnými kotouči. Tam, kde selhává klasická "myčka", nastupují parní čističe. Dopřejte si ten zážitek sledovat, jak vaše auto ožívá pomocí působení horké páry bez potřeby jakýchkoliv chemických přípravků.

Nepřehlédněte:
Potenciál parních čističů je v domácnosti obrovský. Co všechno dokážou? (díl 1)
4. Čistě a sterilně i pod kapotou
Člověk, který má opravdu rád své auto ví, jak se o něj správně postarat. Častokrát však zapomínáme (možná z neznalosti a možná z pohodlnosti) na to, co ho pohání vpřed. Nezapomínejme proto čas od času zvednout kapotu a zkontrolovat, jak se našemu "parťákovi" daří. Často tam najdeme korozi, nánosy špíny, kamínků či bláta. To vše významně ovlivňuje nejen estetičnost, ale i funkčnost vozidla. Dezinfekce a čištění prospěje zdraví nejen auta, ale i tomu vašemu. Dokonce tím zvýšíte jeho prodejní cenu.

Ariete parné čistenie

5. Zvládnete to i sami
Za parním čištěním už nemusíte nikam chodit. Stačí si vybrat některý z dostupných parních čističů a pustit se do čištění. S vlastním parním čističem ušetříte finance vynaložené na pravidelnou dezinfekci a čištění a snížíte tak riziko mnoha zdravotních problémů posádky. Kromě toho, při správné a pravidelné péči, si vaše auto zachová hodnotu mnohem déle.

comments powered by Disqus