Dokáže levný reproduktor nabídnout hodně muziky?

Dokáže levný reproduktor nabídnout hodně muziky?

Polská značka MediaTech na nás vychrlila několik modelů univerzálních reproduktorů za velmi nízké ceny. Velmi nás zajímá, co takový reproduktor dokáže nabídnout. Zda vůbec stojí za dané peníze, a nejsou to jen vyhozené peníze do luftu.

MediaTech MT3166 Boombox BT NEXT
Tento model je přímým pokračovatelem předchozího modelu s označením MT3145. Je zde velká podobnost, ale přibylo pár vylepšení, jako například krycí mřížka na basovém měniči, světelné efekty, či odkládací prostor pro váš telefon.

MediaTech MT3166

Balení reproduktoru

Už na balení reproduktoru, vidět odkud asi výrobek pochází. Už jen údaj o výkonu 600W PMPO dává tušit, v jaké zemi byl produkt vyroben. To ať vás neodradí. PMPO je nic neříkající jednotka výkonu. PMPO = Pět Mikrosekund Před Odpálením. :) Asi takový nějaký údaj to je.

V balení naleznete kromě samotného reproduktoru, jack kabel, když váš telefon má ještě takové rozhraní, dálkový ovladač a microUSB kabel. Nehledejte žádnou nabíječku do 220V zásuvky. To můžete využít vaši nabíječku k telefonu. Ale dobře poslouží i nějaká POWERBANK nebo váš počítač.

Nepřehlédněte:
TEST JBL Boombox: když chcete ozvučit venkovní (ne)legální párty
MediaTech MT3166

V balení se ještě nachází ještě malý dálkový ovladač na ovládání dodatečných funkcí reproduktoru. Nic sofistikované, kvůli čemuž je třeba otevírat manuál.

Popis reproduktoru a technická specifikace
Podívejme se, co všechno schovává tento kousek. Už jen při zběžném pohledu vidíme zepředu jeden 3 "basový měnič. Ten doplňují 2x2" výškové měniče umístěny na bocích. Výrobce hovoří o 15W RMS. Trochu tomu i věříme, když se sečte výkon všech tří měničů.

MediaTech MT3166

Svrchu těla reproduktoru je umístěna sklopná plastová rukojeť na přenášení spolu s dvěma držáky pro umístění vašeho telefonu. Trochu nenápadně schovaná je vysouvací teleskopická anténa. To napoví o vestavěné funkci FM rádia, což nám technická specifikace i potvrzuje (87.6 - 108MHz).

Přední části kromě basového měniče, dominuje regulátor hlasitosti spolu čtyřmi tlačítky na ovládání a s malým informačním displayem.

Nepřehlédněte:
RECENZE JBL Pulse 3: Moje nové oblíbené příslušenství!
MediaTech MT3166

Z pravé části jsou umístěny všechny důležité konektory. TF je starší a nepříliš používané označení pro microSD kartu. Specifikace nic neříká o max. podporované velikosti, ale naši testovanou 16GB microSD kartu vzalo bez problémů. Hned pod tím se nachází velký USB port. Ten slouží přesně na to samé, jako slot na microSD kartu. Na přehrávání skladeb z USB klíče. Podporované formáty jsou skladby ve formátu mp3 a wma. Na soubory FLAC či AAC zapomeňte. Nejedná se o hightech audiofilská zařízení. AUX konektor je jen takovou povinnou výbavou. Dnes již málo telefonů má tento výstup. Ale reproduktor stále může pomocí tohoto konektoru připojit např. k počítači. MicroUSB konektor slouží k napájení a dobíjení integrované baterie. Uzavírá to vstup na mikrofon, který asi využije málokdo.

Při pohledu do dokumentace jsme překvapeni tím, že MediaTech Boombox BT NEXT disponuje bezdrátovým rozhraním Bluetooth ve verzi 5.0. To je obrovský skok, když předchozí model disponoval verzí 2.1. Proto i výrobce slibuje při provozu na baterii výdrž až 7 hodin. Bluetooth ve verzi 5.0 je oproti svým předchůdcům totiž nejméně energeticky náročný.

MediaTech MT3166

Celé to je zabaleno do dřeveného boxu. Žádnej plast.

Jak hraje MediaTech MT3166?
Na překvapení a danou cenovou kategorii dobře a hlasitě. V dané cenové kategorii nabídne reproduktor velmi hodně muziky. Dokonce i příjem Slovenské radiostanic při hranicích s Rakouskem uvnitř budovy je dobrý. Podstatně lepším až bezchybným, kdy se nachází u okna. A primárně na to je orientovaný tento reproduktor. Když chcete mít neustál puštěné rádio v pozadí, tak kvalitou zvuku nenadchne ani neurazí.

Nepřehlédněte:
Recenze JBL Pulse 3 - hraje všemi barvami
MediaTech MT3166

Všechny doplňkové funkce jako přehrávání z USB klíče / microSD karty či přes Bluetooth jsou už jen třešničkou na dortu. Reproduktor MediaTech MT3166 sice nebude asi váš primární reproduktor, ale poslouží jako doplňkový všude. Umístěte si ho do kuchyně, garáže, na chatě, v práci. Sloužit bude bezchybně. Je to tak jednoduché zařízení, že se nemá téměř šanci poškodit. Jedině že byste urval anténu.

MediaTech MT3166

Do karet tomuto reproduktoru hraje i to, že pro výměnu baterii nepotřebujete ani navštívit autorizovaný servis. Stačí uvolnit jednu šroub a máte přístup k baterii. Každý průměrně šikovný člověk zvládne výměnu bateriového článku. A pokud by někomu nestačila daná kapacita, může si ji i zdvojnásobit, prostor je na to připraven.

Za nás je MediaTech MT3166 příjemným překvapením.

MediaTech MT3166
comments powered by Disqus