Zůstaňte „on“

Zůstaňte „on“

Všichni víme, že telefonování za volantem s mobilem v ruce je nebezpečné. A pokud vás při tom chytí policie, tak vám to i pěkně spočítá. Naštěstí dnešni auta už nabízí rozhraní bluetooth, které umožňuje připojit telefon k vozidlu a bezpečně telefonovat. Na cestách je však kvantum starších aut, která tuto vymoženost nové doby nemají.
Pro majitele těchto aut nabízí JBL, renomovaná značka v oblasti hi-fi, kompaktní přenosné zařízení JBL Trip. Velmi jednoduše si ho spárujete s jakýmkoliv smartphonem - či už má operační systém Android, iOs, Symbian, nebo Windows Phone. Stačí zapnout zařízení, stiknout tlačítko s logem bluetooth, počkat než začne blikat modrá kontrolka, která signalizuje, že je zařízení viditelné a potom už můžete párovat ze svého smartphonu. JBL Trip má rozhraní bluetooth 3.0, pričemž podporuje profily A2DP V1.3, AVRCP V1.5, HFP V1.6 a HSP V1.2. Díky tomu umožňuje nejen telefonování, ale třebe i streaming hudby ze smartphonu. To už však trochu předbíhám.

TELEFONOVÁNÍ
Díky patentované technologii eleminace zvukových šumů (Noice Cancelling) má zařízení krystalově čistý zvuk i po dobu jízdy se silným hlukem valení pneumatik a obtékání vzduchu kolem karoserie. A věřte mi, nejsou to jen reklamní bludy propagačních materiálů výrobce. Kvalitní zvukový signál budete moci užívat nejen vy, ale i účastník hovoru na druhé straně. Hlasitost si můžete zvýšit nebo snížit tlačítkem přímo na JBL Tripu. Jedinou chybičkou krásy je, že zařízení nemá display na kterém byste si mohli zkontrolovat, kdo vám volá.

NAVIGACE
JBL Trip můžete využít i když využíváte navigaci z vašeho smartphonu. JBL vám čistě a hlavně dostatečně hlasitě zprostředkuje všechny hlasové příkazy, který by z mobilu byly tiché. Hlavně při zvýšeném hluku okolí. Další výhodou je, že simultánně můžete nadále poslouchat i rádio z klasického autorádia. Nejpřijdete tedy o žádkou důležitou informaci (zprávu, předpověď počasí, zajímavou část rozhovoru, dopravní informaci atd.) jen proto, že akorát v tom nejnevhodnějším momentě nevigace vydá příkaz na změnu směru.
JBL Trip

ZÁBAVA
JBL Trip je zároveň skvělý bavič. Umožňuje totiž přehrávat (streamovat) vaši oblíbenou hudbu z vašeho smartphonu. I  v tomto případě je zvuk excelentní – má zřetelné výšky, středy i basy. Frekvenční rozsah je 160 Hz – 20 kHz. Určitě se proto vyplatí mít stáhnutou hudbu ve vyšší kvalitě. I při streamingu hudby z mobilu můžete základní funkce přehrávače ovládat prímo z JBL Tripu. Zařízení můžete, samozřejmě, vyndat z auta a použít ho kdekoliv – v kuchyni, na chatě, na záhradě při grilovačce... Na diskotéku to sice není, ale i tak dokáže celkem efektívně zaplnit i větší společenskou místnost na chatě. Zvukový výkon je 3,2 W.

Nepřehlédněte:
Recenze JBL Trip: Se Siri na cestách
PARAMETRY
Samotné zařízení má rozměry 134 × 64 × 34 mm. Výrobce doporučuje, abyste ho přimontovali na protislunečnou clonu pomocí lipu, který je součástí dodávky. Celé zařízení drží na cloně velmi pevně. JBL Trip váži 230 gramů, což není málo. U uvolněné clony to bude problém. Na druhé straně, právě díky té hmotnosti může mít tak kvalitní zvuk a může být tak odolný. Třeba podotknout, že povrch zařízení je velmi příjemný na dotyk a všechna tlačítky jsou ukrytá pod pogumovaným povrchem. Litiovo-ionový polymerový akumulátor s nominálním napětím 3,8 V a kapacitou 1 200 mAh zabezpečuje velmi dlouhou výdrž zařízení. V pohotovostním režimu vydrží neuvěřitelných 800 hodin, tedy víc než měsíc, poskytuje až 20 hodin telefonování nebo 8 hodin nepřetržitého poslouchání hudby (v závislosti na hlasitosti a hudebním obsahu muziky). Já jsem ho za týden používání v autě (telefonování a poslouchání hudby) nevybil. Když ho však vybijete, můžete ho nabít přes kabel s USB – micro USB konektorem. USB koncovka jde do počítače nebo do adaptéru (není součástí dodávky) a micro USB do JBL Tripu. A na závěr bonbónek: zařízení podporuje i hlasové ovládání Siri a Google Now. Cena tohoto zařízení je 2680 Kč.
comments powered by Disqus