Zahoďte starou navigaci TomTom

Zahoďte starou navigaci TomTom

I když sám nerad vyhazuji funkční věci, u některých z hlediska osobních financí to je třeba udělat. Přesně tot se mi stalo u navigace TomTom. Potřeboval jsem si to totiž zaktualizovat GPS zařízení o nové mapy.
Nebudeme si lhát, víme že to existuje a dost lidí to dělá, že si navigaci zaktualizuje "neoficiální" cestou. To se dalo dělat u navigací, které se po připojení k počítači tvářily jako USB disk. Další generace navigací se už po připojení k počítači zobrazuje jako síťová karta. A od této generace se nedá navigace nijak jinak aktualizovat, než zakoupením nových map. Ale začal jsem počítat.

Jednorázová aktualizace mapových podkladů celé Evropy stojí podle stránek výrobce 59.95,- € (1620 Kč) případně 69.95,- € (1889 Kč) s ročním předplatným. To je docela dost. Dívám se do nabídky a vidím, že  nejlevnější navigace s celou Evropou stojí 129,- € (3490 Kč) a už ma doživotní aktualizaci map. Nemusím být extra matematik a vyjde Vám tak jako mně, že starou navigaci třeba zahodit a koupit si novou.

TomTom LifeTime

Doživotní aktulizace map

Toto trochu zavádějící označení nedefinuje vaši životnost jako osoby, ale životnost zařízení. Na to si třeba dát pozor. Konkurenční značky většinou definují malým písmem životnost zařízení od 3 do 5 let. U TomTom jsem tuto informaci nenašel a to asi z jednoho prostého důvodu. Zatím žádné navigaci životnost nevypršela. Dokonce i první komerční prodávaná navigace TomTom Go z roku 2004 je do dnešního dne podporována a je na ni možné zakoupit aktuální mapy. 

Nepřehlédněte:
Co všechno umí TomTom navigace? Online informace, 3D mapy, upozornění na radary a jiné
TomTom LifeTime
comments powered by Disqus