TomTom představuje úplně nové navigace

TomTom představuje úplně nové navigace

Na IFA v Berlíně, na největší výstavě spotřební elektroniky a výpočetní techniky v Evropě, TomTom představil kromě sportovních hodinek i jednu velmi zajímavou navigaci či inovoval novou technologií klasické modely.
TomTom GO 520/5200/620/6200
Nejvýznamnější novinkou v těchto navigacích je integrované rozhraní WiFi. To znamená, že na aktualizování map nepotřebujete vůbec počítač. Stačí se připojit k nějaké volné WiFi síti a aktualizovat svou navigaci. Odpadají tak "komplikovaná" instalování aplikací do počítače, i když výrobce to měl udělané jednoduše. Ale když to jde ještě jednodušeji,...

TomTom GO6200

Kromě této novinky, přináší výrobce do navigací užší spojení s vaším telefonem. Přímo s telefonem integruje do navigací kompatibilitu s hlasovými asistentkami Siri (iOS) a Google Now (Android). Ještě dokáže zařízení i nahlas prečíst zprávy z vašeho telefonu. Doživotní aktualizace map a přístup k službě rychlostní radary a službě TomTom Traffic je už samozřejmostí. Chlubí se i rychlejším procesorem uvnitř navigací. Ceny začínají na 229,- € (6 180 Kč).

TomTom GO6200

TomTom VIO
Tato vychátavka se asi nebude v našich končinách velmi prodávat. Je především zěměřena na uživatele scootrů VESPA či jiných. A u nás ještě nejsou velmi rozšířené jako v západní Evropě. Navigace velmi připomíná designové zpětné zrcadlo (dostupné v 7 barvách).

Nepřehlédněte:
CarKit pre iPhone 4
TomTom VIO

Ve své podstatě se ani nejedná o navigaci ale spíš o inteligentní druhou obrazovku vašeho telefonu. Bez dodatečné aplikace TomTom VIO je to asi nepoužitelné, ale zas na druhé straně, telefon můžete mít schovaný a všechno obstará toto zařízení. Má zabudovaný GPS chip (alespoň nebude vytahovat baterii telefonu), je voděodolná (IPX 7 certifikce), kapacitní dotykový display s handsfree funkcí. Autonomně vydrží na zabudovanou baterii 5 hodin. Zabudovaná 1MB paměť je dnes k smíchu a spíš bude sloužit jen jako vyrovnávací paměť mezi telefonem a navigací.

Tyto informace čerpáme jen z dostupných informací. Více budeme informovat o této vychytávce když si ji budeme moci reálně vyzkoušet. Cena je stanovena na 169,- € (4 560 Kč).

TomTom VIO

TomTom Curfer
Tato černá krabička byla dosud zařazena do business sektoru, ale asi ji uvolňují i pro běžné spotřebitele. Tato krabička se připojuje do automobilu přes rozhraní OBD a poskytuje Vám v reálném čase na Váš mobilní telefon informace o autě. Např. o akceleraci, brzdění, volnoběhu či zatáčení. Ve spojení s telefonem si můžete analyzovat i svůj výlet, jakými rychlostmi jste jeli, jaké byli otáčky motoru atd...

TomTom Curfer

Přes ODB rozhraní můžete získat hodně dotatečných údajů o vašem autě. Ať už kapacitu baterie, teplotu motoru, chladící kapaliny nebo klimatizaci.... TomTom jde však s tímto trochu dál a odměňuje Vás za příkladnou jízdu různými "odznaky". Navíc dosaýené úspěchy můžete sdlet přes email, sms nebo sociální média. Za cenu 79.95,- € ( 2 158 Kč) je to příjemná hračka, pokud chcete mít stav svého auta pod kontrolou.

Nepřehlédněte:
Zúčastnili sme sa otvorenia predajne Forstinger
TomTom Curfer
comments powered by Disqus