TomTom bude na svých mapách zobrazovat nabíjecí stanice pro elektroauta

TomTom bude na svých mapách zobrazovat nabíjecí stanice pro elektroauta

Německá společnost TomTom věnující se navigacím oznámila skvělou novinku pro všechny majitele elektrických áut. V Severní Americe a Evropě bude na svých mapách zobrazovat síť nabíjecích stanic.
TomTom EV Service též plánuje být integrovaná do navigačních systémů elektrických aut. Informace o nabíjecích stanicích by měly disponovat přesnou lokalitou, otvíracími hodinami, možnostmi placení a též typy zásuvek. 

Služba by měla být na začátku dostupná v Evropě a později s rozšířením do Severní Ameriky, které by mělo být spuštěno příští rok. TomTom oznámil, že jejich služba by měla postupně obsahovat údaje o více než 35 000 stanicích po celém světě.


Jeden z partnerů, se kterým plánuje TomTom spolupracovat, je síť nabíjecích stanic Hubject, který plánuje nabídnout 25 000 nabíječek po celé Evropě.

Nepřehlédněte:
S navigací TomTom po Balkánských krajinách
Hubject je podporovaný takovými zvučnými jmény jako BMW, Daimler a Volkswagen, tedy tři hlavní německé automobilky. Hubject patří mezi jednu z největších platforem na nabíjení elektroaut. Na jejich stránkách píšou o více než 55 000 nabíjecích místech na třech kontinentech.

Kromě tří zmiňovaných automobilových společností, spolupracuje Hubject s 275 partnery a v rámci Evropy s 24 zeměmi včetně Slovenska, Česka a Rakouska.

Automobilka Daimler se též rozhodla implementovat TomTom mapy a navigaci do aut – Mercedes A, C, B a E-class. Zdá se, že elektromobilita nabírá na obrátkách a my se můžeme těšit na postupnou podporu ze všech směrů. Jen kdyby to nabíjení stálo méně než tankování benzínu.


Uvidíme, jak na tento trend zareagují ostatní navigační služby, no Garmin například už teď zobrazuje určité informáce o nabíjecích stanicích, i když pravděpodobně ne v takové kvalitě, jako chystá TomTom.
comments powered by Disqus