Test touchIT: JBL Synchros S200 A – Super zvuk v 10 mm měničích

Test touchIT: JBL Synchros S200 A – Super zvuk v 10 mm měničích

Špunty do uší, které nechtějí být nejmenší na trhu, ani nejlevnější, ale díky tomu se zvukem velmi přibližují větším sluchátkům na uši. To jsou JBL Synchros S200 A a patří mezi oceňované produkty. Vyzkoušeli jsme je a udělaly na nás velmi dobrý dojem.
Design
Zapouzdření měničů je v plastovém těle kombinovaném s hliníkovou slitinou. Originální design bude budit pozornost a zatímco ostatní výrobci přinášejí na trh oblé tvary, JBL přináší hranaté prvky. Sluchátka vypadají velmi dobře a ocenili jsme, že při dané ceně budou pro uživatele i zosobněním jeho stylu a do jisté míry i módní prvek. Pokud tedy hledáte nenápadné mini špunty, nejste cílová skupina.

Chválíme i prodloužený kabel, díky kterému budete moct nosit telefon v kapse a nebudou vám vypadávat z uší.

JBL S200A

V balení jsou tři velikosti silikonových návleků včetně jednoho páru typu Comply. Jde o pěnové návleky, které slouží na ještě výraznější odhlučnění od okolí. Podobná pěna se používá například u špuntů do uší. Dlouhý kabel je odolný proti zamotávání. Je to výrazné plus, takže sluchátka můžete skrčit a nosit v kapse. Při jejich výběru nebudete trávit desítky sekund jejich rozmotáváním. Konektor je ve tvaru L, což nemusí každému vyhovovat. Je to však subjektivní pohled a otázka zvyku. Na kabelu je ovládání hudby přes tři tlačítka, jde tedy o univerzální model.

Nepřehlédněte:
JBL Studio 230 a 290
Zvuk
JBL S200A
V JBL použili 10 mm měniče s vlastní technologií PureBass. Získáte skutečně silné ale hlavně dynamické basy, které jsou výborně doplněny o středy a výšky. Překreslení zvuku nás pořádně překvapilo. Cena teda není daná jen konstrukčními vlastnostmi ale i kvalitou reprodukce. Pozor je potřeba dát na správnou velikost návleků, jinak budete slyšet výraznější výšky. Komu by ani jedna z velikostí nepřipadal vhodná, jistotu má v použití návleků Comply.
Synchros S200 je model, u kterého budete slyšet, jak nekvalitní nahrávky máte. Hudba z YouTube bude přehrávaná s výrazným zkreslením. Ale máte-li kvalitní hudební přehrávač nebo zvukové vylepšení v notebooku, případně smartphone s dobrým zvukovým výstupem, reprodukcí budete nadšení.

Verdikt touchIT.sk
JBL Synchros S200 přinášejí skutečně kvalitní a prokreslený zvuk v přenosném vyhotovení. Zvukem jsme byli nadšení a velmi oceňujeme, že se s ním cena shoduje. Kdo chce kvalitní reprodukci nebo dynamiku basů, toto je správný model. Bonusem navíc je kabel, který se nezamotá, a jeho větší délka.
comments powered by Disqus