Jste připraveni vyrazit?

Jste připraveni vyrazit?

Dovolené jsou už za rohem a i my máme naplánovanou tu naši. Ale ne přes cestovní kancelář, ale plánovali jsme sami. Úspěchem každé dovolené je alespoň v pohodě dorazit do cíle.
My se pro tento případ spol=háme na navigaci TomTom, kde je vždy nějaký vzorek navíc k dispozici. S modelem GO500 teda odchádzíme domů, abychom si ji otestovali na cestě na prodloužený víkend do Benátek.

TomTom GO500

Tento model a i ostataní 2 leté a novější modely TomTom mají jednu hlavní výhodu v tom, že se prodávají s doživotní bezplatnou aktualizací. Jen pro vysvětlení tohoto pojmu se nejedná o vaši životnost na tomto světě, ale o životnost samotného přístroje. Na druhou stranu, výrobce TomTom zatím nedefinuje žádnou délku životnosti přístrojů a zatím jsou všechny podporované.

TomTom GO500

Velmi podrobné mapy
TomTom aktualizuje několikrát do roka svoje mapy a o jejich kvalitě vypovídá i to, že je používá i Apple ve své aplikaci Mapy. Proto je důležité si aktualizoat své zařízení o nové mapy. Na to nezapomeňte. Akorát  koncem května vydal TomTom nové aktualizované mapy ve verzi 9.90, což je ideální čas před přípravou na dovolenou. Jejich podrobnost si můžete ověřit ve službě MyDrive. To, že to přijde vhod, jsme se už několikrát přesvědčili na vlastní kůži. Před dvěma roky jsme plánovali cestu křížem krážem přes Bosnu a Hercegovinu, kde pokrytí map bylo mizerné. Jen hlavní spojovací cesty. A několik dní před odjedzdem vyšla aktualizace, která právě tuto oblast měla dopodrobna zpracovanou (77%).

Nepřehlédněte:
TomTom GO 1000 T: šikovná navigace s bezplatnou aktualizací map
TomTom GO500

Na tuto navigaci jsme se spolehli i minulý ro na cestě po toulkách Rumunskem a ani jednou nás nenechala ve štychu. Pokrytí už je na úrovni 98%. V západní Evropě s podrobným pokrytím už nebývá problém, to spíš v bývalé Jugoslávii a post komunistických státech.

S nejnovějšámi mapami se už můžete vydat i do takových států jako je Albánie (71%), Bulharsko (75%), Makedonie (77%), Moldávie (43%), Ruská Federace (75%), Turecko (92%), Ukrajina (45%). Tyto země byly v minulosti zmapované na úrovni jen hlavních cest, abyste dokázali touto krajinou projet. Celý seznam pokrytí si můžete prohlédnout přímo u výrobce.

TomTom GO500

Aktualizujeme
U TomTom se jedná o úplně triviální věc, kterou zvládne i počítačovy analfabet. Stačí mít ve službě MyDrive založené konto a mít nainstalovanou příslušnou aplikaci. Aplikace je dostupná pro Windows i Mac OS X a navíc stránky i aplikáce jsou lokalizované do češtiny. Stačí postupovat podle jednoduchých kroků a za pár minut (záleži na rychlosti vašeho internetového připojení) máte nové mapy ve své navigaci. Proto si vemte z auta svou navigaci a zaktualizujte si ji.

TomTom GO500

Jde to ještě jednodušejí

Od minulého roku, výrobce TomTom prodává navigace i s přívlastkem WiFi. To znamená, že pro aktualizaci už není potřeba ani počítač, ale jen se napojit na WiFi sít s přístupem na internet. Pokud dostaneme takovou navigaci v bodoucnu do rukou, určitě ji otestujeme. 

Nepřehlédněte:
Alternatívny navigačný software pre Kenwood jednotky
Přejeme příjemnou dovolenou a šťastně dorazte do cíle!
comments powered by Disqus