Šikovná malá černá krabička Kenwood KCA-DR300

Šikovná malá černá krabička Kenwood KCA-DR300

Na trhu je nepřeberné množství monitorovacích blackboxů do auta, které všechny zvládnou to samé: Natáčet do smyčky dění okolo auta. Aby výrobce uspěl na tomto pomalu přeplněném trhu, musí přijít s něčím výjimečným, čím zaujme spotřebitele. A co má zaujmout na našem Kenwood KCA-DR300?
Jsou to hlavně dvě věci. První je to, že menu je kompletně v češtině. Alespoň je vidět, že ani velkým výrobcům nejsme ukradení a když už slovenština není k dispozici, tak je alespoň tento příbuzný jazyk. Druhou věcí, což překvapilo i mně, je dodávaané CD se softwarem. Asi to nebude klasická kamera, když se k tomu dodává software. Software je možné stáhnout i ze stránek výrobce.

Kenwood KCA-DR300

Ale pojďme pěkně popořádku. V klasickém, ničem výjimečném balení, najdete kromě zmíněné kamery a instalačního CD i přísavku do auta, manuál a velmi, ale opravdu velmi dlouhý kabel pro napájení do autozapalovače. Ten má délku kolem 3.5m! Ten sa bude hodit v případě, že chcete trvalejší instalaci a kabel chcete někam schovat. Případně nainstalovat kameru na snímání dění za automobilem.

Kenwood KCA-DR300

Samotná kamera není velká ani těžká, takže instalací na předním skle vůbec nebude překážet ve výhledu. Já osobně jsem ji nainstaloval na čelní sklo schovanou za středovým zpětným zrcátekem. Zapínat a vypínat ji nijak nemusíte v případě, že máte napájení autozapalovače propojené se spínací skříňkou. Při otočení klíčkem v zapalování se dodá proud i do autozapalovače a kamera se automaticky zapne. Jedině u starších automobilů to musíte dělat ručně. V samotné kameře s ohledem na kvalitu obrazu se nic nenastavuje, maximálně to, zda má snímat v HDR a zda má být v obraze zobrazen datum s časem, rychlost a GPS souřadnice. Jsou i jiné možnosti nastavení, jako délka jednotlivých videoklipů, nahrávání zvuku, citlivost gyroskopu a další ...

Nepřehlédněte:
Nejlepší Black Box do auta přináší na trh Kenwood
Kenwood KCA-DR300

Pravou sílu kamery objevíte až po připojení k PC a spuštění software "KENWOOD DRIVE-VIEW PLAYER". Dokonce i tento software je lokalizovaný do češtiny. Kamera se k počítači připojuje klasickým miniUSB kabelem, i když už mohli zvolit rozšířenější microUSB konektor. Samotný software Vám umožní rozšířenější přehrávání se zobrazením vícero údajů. Těmi jsou rychlost, směr, nadmořská výška a souřadnice na základě GPS signálu. Kamera má v sobě zabudovaný i gyroskop, na základě kterého vám ve videu ukazuje působící síly z X,Y a Z osy. Samotný software vám umožňuje zobrazení i okamžité polohy pomocí Goolge Maps, případně si můžete nechat vyexportovat KML soubor a zobrazit si na mapách od Google celou trasu.

Kenwood KCA-DR300

Co se týká obrazové kvality, tak kamera se s různými světelnými podmínkami vyrovnává velmi dobře i díky HDR (High Dynamic Resolution). Samotná videa jsou natáčena ve Full HD rozlíšení při 30 snímcích za sekundu. Osobně jsem testoval průjezd Bratislavou v ranních hodinách, kdy svítilo přímé protislunce, tak i v noci a SPZ automobilů přede mnou jsou ve videu čitelné.


Není to zbytečná hračka?

Pro mně osobně ano, jelikož autem jezdím cca jednou za týden. :) Ale těm, co jezdí prvidelně, případně delší trasy, může tento pomocník pomoct ať už v přípdě nějaké nehody nebo pokud se budou chtít zpětně podívat na trasu.   Jedna jediná věc mi tu chybí a tou je časosběrné video, s tím, že by mi zaznamenávalo delší trasu a nepřepisovalo starší záznamy, jelikož se natáčí do smyčky. Ale to je jen takové spekulování, na co bych to já osobně využil, přičemž reálné využití takového režimu by bylo asi 2-3x do roka směrem na dovolenou a zpět. Na to můžu zase použít ať už telefon v držáku nebo nějakou akční kameru.

Kenwood KCA-DR300
comments powered by Disqus