Recenze JBL Trip: Se Siri na cestách

Recenze JBL Trip: Se Siri na cestách

Do redakce se nám pravidelně dostávají reproduktory od koncernu Harman a každý z nich má své osobité vlastnosti. Jinak tomu není ani v případě nového reproduktoru JBL Trip. Touto novinkou nám chce divize JBL dokázat, že už nechce zůstat jen tuningovou záležitostí a chce se rozšířit dál. Že chce rozšířit svoje pole působnosti i do běžných aut obyčejných lidí, kteří nejezdí se svými auty na tuning srazy, ale jezdí s nimi do práce, školy nebo nepříklad na nákupy. V první řadě tedy Trip zaujme ty, kdo mají iPhone, ale nemají nejmodernější vozidlo.
Zvuk
JBL Trip se totiž vyznačuje hlavně tím, že je doplňkem do auta, který vám ho částečně propojí s iPhonem. Abych to upřesnil, tak se jedná o reproduktor s hands-free schopnostmi, což oceníte hlavně pokud máte starší vozidlo bez palubního počítače.Protože jde o doplněk, není třeba od něj očekávat velké divy. Pochopitelně, kvalita zvuku tomu odpovídá. Není nejvyšší a zvukové výbavě vašeho auta se pravděpodobně nevyrovná, ale zase nemůžeme říct, že by byl zvuk nekvalitní.

JBL Trip

Osobně mi po zvukové stránce připomíná JBL GO (recenze tu). Výšky a střed zahraje v pohodě a nabídne poměrně čistý zvuk, ale basy tu jsou nevýrazné, slabé. Hlasitost je dostatečně vysoká na to, jak malý tento reproduktor je. Jeho srdcem je jeden 40-mm měnič s tím, že frekvenční rozsah JBL Trip se pohybuje od 160 Hz po 20 kHz.  Co je ale zajímavým přírůstkem, je technologie potlačení šumu, při hovorech a je vidět, že toto opravdu funguje. Telefonování přes JBL Trip je totiž čisté a bezproblémové a vy slyšíte druhou stranu tak dobře jako ona vás.

Ale tu to nekončí. Ten najdůležitější důvod, proč může být JBL Trip vhodnou volbou do auta, je podpora Siri Eyes Free. Reproduktor totiž na svém ovládacím panelu nabízí tlačítko určené výhradně na aktivování hlasové asistentky na vašem telefonu. Díky tomu tak získáte možnost ovládat některé funkce telefonu bez toho, abyste museli spustit zrak z cesty. Můžete si tak například aktivovat navigaci, zavolat určité osobě, pokud je to třeba. Osobně jsem s touto funkcí problém neměl a její přítomnost mě potěšila. Uživatelé iPhone 6s se navíc díky funkci Hey Siri ani nebudou muset nikam natahovat, asistentku totiž mohou aktivovat hlasem.

Nepřehlédněte:
Zůstaňte „on“
JBL Trip

Design
Co mi ale poměrně vadilo, je citlivost jednotlivých tlačítek. JBL se rozhodlo použít senzorová tlačítka a i když proti tomuto nápadu nic nemám, přišlo mi, že jsou až příliš citlivá. Stačilo se totiž lehce dotknout a hlasitost reproduktoru se najednou zvýšila, i když jsem to neměl v plánu. Paradoxně tlačítka na zapnutí/vypnutí a aktivaci Bluetooth je třeba stisknout trochu silněji a když se vám už reproduktor podaří zapnout, chvíli potrvá, než se ozve jeho úvodní znělka. Po vzhledové stránce se jedná o pilulku s pogumovaným povrchem. Výjimkou je jedině přední kovová strana a držák, který si připevníte k reproduktoru pomocí magnetu.

Neoddělitelnou součástí je též port microUSB, který slouží k nabíjení reproduktoru. Tu slibuje JBL výdrž 8 hodin přehrávání hudby nebo až 20 hodin telefonování. Vzhledem k tomu, že nemám ve zvyku často telefonovat, výdrž reproduktoru se v mém případě dostala někam na úroveň 10,5 hodiny, což je myslím si, celkem slušné. Zároveň to znamená, že reproduktor budete čas od času nabíjet, ale pokud nejezdíte autem permanentně, může vám vydržet týden s tím, že přes víkend ho vezmete z auta domů a nabijete ho tak, aby byl připravený do dalšího týdne.

JBL Trip

Resumé
JBL Trip je v konečném důsledku třeba pokládat více za doplněk, než ze plnohodnotný reproduktor. Ten hlavní důvod, proč vás JBL Trip zaujme, je možnost dostat do svého auta Siri, kterou budete moct aktivovat kdykoliv bez toho, abyste museli spustit zrak z cesty. To platí samozřejmě však spíš v případě starších vozů, jelikož mnoho nových aut už má v sobě zabudovanou podporu pro moderní standardy jako je Android Auto, Siri Eyes Free nebo Apple CarPlay. Doplněk si dovedu představit spíš ve vozidlech, která ještě tyto výdobytky moderní doby nemají, tedy hlavně v autech před rokem 2012. Díky držáku si ho dovedu ještě představit jako takový doplněk na terasu nebo do altánku na zahradě, kam si ho můžete dát například přes letní víkendy.
comments powered by Disqus