Přenosné navigace TomTom se snaží držet krok s dobou.

Přenosné navigace TomTom se snaží držet krok s dobou.

Dnes už každý telefon zastoupí přenosnou navigaci. Je to výborná volba pro občasné používání. A pokud se chtějí výrobci navigací udržet na trhu, musí přicházet neustále s inovacemi. Jeden z takových lídrů na trhu je TomTom. Ten přišel nedávno s překvapivou inovací.
Tentokrát se nebudeme věnovat funkci navigování, vždyť to je jejich primární funkcionalita. Ani se nepodíváme na mapy, hlasové navigování atd .. To stále zůstává neměnné i z předchozích modelů jen s mírnými vylepšeními. Dnes se podíváme hlavně na nové funkce které nás zaujaly, hlavně IFTTT?

Co je to IFTTT?
IFTTT je zajímavá služba, kterou osobně už několik let aktivně využíváme. Nejprve si to vysvětlíme. IFTTT = IF This, Then That, v překladu pokud toto, pak tamto. Asi nejste moc moudřejší. Je to bezplatná webová platforma a rovněž aplikace pro iOS nebo Android, pomocí které můžete propojit webové služby nebo aplikace které jinak nespolupracují. Nemusíte být ani programátorem a zvládnete to. Služba vám zautomatizuje úlohy, které jsou vaší denní rutinou a to od jednoduchých až po ty komplikované. Když si to jednou nastavíte, už se k tomu nemusíte vracet a pracuje to za vás.

Právě podporu této služby integroval TomTom do své nejnovější modelové řady navigaci: TomTom GO Premium, která je dostupná v 5 "a 6" provedení. Stále si neumíte představit jak vám to může pomoci? Dobře. Pojďme se na to podívat na našem konkrétním příkladu. Domácnost máme vybavenou např. inteligentními žárovkami od Xiaomi, které mají také tuto podporu. Občas se nám stane, že zapomeneme doma zhasnout. Tak jsme si nastavili, že když jsme vzdálen od domova více než kilometr, tak má zhasnout všechna světla v domácnosti. Že je to blbost? Dobře, možná je. Zkusíme to jinak.

Nepřehlédněte:
S navigací TomTom po Balkánských krajinách
TomTom GO Premium IFTTT

Např. v zimě odcházíte z práce domů a můžete dát pokyn ať se zapne vytápění, nebo ať se zvýší teplota v domácnosti. V létě zas, ať se zapne klimatizace. To už zní rozumnější, že? Jedinou podmínkou je aby dané zařízení byly ze série smart a byly ovladatelné přes internet, ideální je aby měli podporu služby IFTTT. Ale to už dnes má většina smart zařízení a když náhodou ne, stále se dá vsunout mezikus v podobě inteligentní elektrické zásuvky.

Zautomatizovat lze více úkonů. Dokonce na některé přímo výrobce připravil šablony přímo do IFTTT. Celkově až 35 řešení z riešení z různé oblasti. Můžete si automaticky synchronizovat kontakty s adresami v telefonu s navigací. Odešle přednastavený email když dorazíte do práce (případně může zapsat do soubor Excel záznam o příjezdu), odešle SMS manželce když odcházíte z práce. Možností je nepočítaně, stačí jen povolit uzdu fantazii.

Aktivace IFTTT
Celá konfigurace probíhá v prohlížeči webové služby. V navigaci stačí pouze v nastavení povolit tuto službu a nic víc neřešit. Ani žádné jiné možnosti tam nejsou.

TomTom GO Premium IFTTT

Co nás ještě zaujalo na novém modelu?
Milujeme když má navigace aktivní držák. Nemusíte nic řešit. Žádné kabely, žádné extra manipulování s držákem. Pouze nastoupíte do auta a vložíte navigaci na držák. Dále je to integrovaný WiFi modul, kvůli čemuž už při aktualizaci navigace nepotřebujete počítač. Vše uděláte z navigace.

Nepřehlédněte:
Navigace TomTom s WiFi a SIM kartou
Dále je to ukládání projetých tras či nalezení zaparkovaného automobilu, který si vyhledáte pomocí aplikace TomTom MyDrive. Když ovládáte dobře některý z cizích jazyků, můžete pro ovládání navigace TomTom použít hlasovou asistentku Siri nebo Google Now.

Na závěr sleva pro vás, pro ty pozorné čtenáře, kteří dočetli celý článek do konce ...
V termínu do 30.6.2019 získejte u nás 10% slevu na nákup navigace TomTom ze série GO Premium. Stačí zodpovědět následující otázku a odpověď napíšete jako slevový kód v košíku. Jak se jmenuje webová služba, kterou TomTom zakomponoval v nových Navigace TomTom GO Premium? (Použijte anglickou zkratku velkými písmeny)

TomTom GO Premium IFTTT
comments powered by Disqus