Nejlepší Black Box do auta přináší na trh Kenwood

Nejlepší Black Box do auta přináší na trh Kenwood

Značka Kenwood, je synonymem pro kvalitní audiosystémy do aut. Bylo jen otázkou času, za jak dlouho se její portfolio rozšíří o palubní kamery, známé též jako černé skříňky, ve světě dash cam nebo black box. Času si na to dali docela dost, což je vzhledem ke kvalitě výsledného produktu naprosto pochopitelné. Pojďme si tedy Black Box Kenwood KCA-DR300 představit.
Kvalita hraje prim
     Nebyl by to opravdový Kenwood, kdyby dělal kompromisy. Srdcem kamery je kvalitní optika. Objektiv o světelnosti F2.0 a 1/2.7” a čip CMOS pořizující záznam ve full HD rozlišení jsou zárukou, že budou zaznamenány spolehlivě všechny detaily, jako např. registrační značky vozidel. Navíc je kamera obdařena pokročilými funkcemi pro vylepšení obrazu jako např. HDR (high dynamic range), jež se postará, aby za špatných světelných podmínek nebo v protisvětle nebyl záznam přesvětlený nebo naopak příliš tmavý. Aby byl záznam přirozeně plynulý, nahrává kamera video o 30 snímcích za sekundu a zabírá zorné pole o úhlech 100°(H) a 55°(V). Tomuto jednookému strážci zkrátka a jednoduše nic neunikne.

V jednoduchosti je síla
     Kenwood myslel i na uživatelský komfort řidiče. Právě tato zařízení jsou totiž specifická tím, že méně zde znamená více, alespoň co se ovládání týče. Na zadní straně kamery najdeme pod 2,4“ displejem 4 velká tlačítka, kterými ovládáme všechny funkce. Uživatelské prostředí je přehledné, ovládání intuitivní a práce s kamerou jednoduchá. Takové by mělo být ovládání veškeré elektroniky, se kterou řidič může pracovat. Kenwood KCA-DR300 obstojí na výbornou. Zbývajícími ovládací prvky, na těle přístroje, už je jen vypínací tlačítko na boku a pozice pro vložení paměťové karty micro SD. Krom ovládání majitele potěší i malé rozměry těla, které řidiče nijak neomezují ve výhledu.

Kenwood KCA-DR300

Nahrávat donekonečna a nic důležitého neztratit
     Tato kamera umožňuje uživateli nastavit, kolik prostoru na paměťové kartě bude vyhrazeno důležitým nahrávkám a kolik fotografiím. Zbývající prostor je využit pro nahrávání a opětovné přehrávání záznamu (v 5 minutových intervalech) v nekonečné smyčce. V případě nepříjemné události, jakou je například havárie, dokáže kamera díky zabudovaným senzorům (akcelerometr, gyroskop) sama posoudit vážnost celé situace a vám se tak nestane, že kvůli šoku zapomenete nahrávku označit jako nesmazatelnou. Paměťová karta bohužel není součástí balení a při jejím výběru dbejte na rychlost zápisu, která by měla být pro záznam full HD videa 10 Mb/s (označení Class 10). Na 32 GB velkou kartu pak lze nahrát až 3 h 20 min videozáznamu.

Nepřehlédněte:
Připravujeme se na dovolenou
Videozáznam jako důkaz
     Další důležitou funkcí pro Black Box Kenwood jsou údaje z GPS přijímače. Aktuální poloha, rychlost a datum jsou kritickými argumenty pro každou nehodu. Tyto údaje kamera napevno ukládá do záznamu, takže s nimi nelze manipulovat nebo je volitelně může ukládat zvlášť do log souboru. Zajímavou funkcí je záznam v tzv. parkovacím režimu. Kamera se jeví jako vypnutá, přesto však stále sleduje dění před vozem. Jakmile je zaregistrován pohyb, kamera spustí nahrávání a jestliže zaznamená i náraz, videozáznam je opět nesmazatelně uložen. Kamera takto dokáže hlídat celou noc a díky zabudovanému akumulátoru během své hlídky nahrát až 25 minut záznamu.

Resumé
     Závěrem lze ovšem kameru jedině pochválit. Na první, druhý, i každý další dojem se jedná o výborně navržený produkt, nabízející užitečné funkce a kvalitní záznam. Krom hlavních předností pak uživatel ocení i detaily jako bytelný držák, který lze snadno polohovat, český jazyk, nebo třeba software, který krom prostého přehrávání videa umí zároveň zobrazit trasu na mapách od Googlu. Má-li být hodnocení objektivní, je třeba najít i nějaká negativa. Mezi ně se dá počítat snad jen absence GPS údajů přímo na displeji kamery během nahrávání, nebo nemožnost nastavit delší, než 5 minutové intervaly videí. Nejedná se však o nijak významné nedostatky. Kamera vám bude spolehlivým společníkem na vašich cestách, které budou - doufejme, bez nehod.
comments powered by Disqus