McLaren 675LT KENWOOD koncept odhalen

McLaren 675LT KENWOOD koncept odhalen

Rok 2016 je pro McLaren Automotive a KENWOOD důležitým rokem, neboť značí jejich 25. výročí spolupráce a spojení sil v divokém světě Formule 1. Zároveň také slaví spuštění jednoho z největších projektů - 675LT KENWOOD Concept! Byl odhalen letos na CES Show v Las Vegas. Concept 675LT je zakázkovou verzí McLarenovského 260,000 dolarového super auta navrženého a postaveného pro představení budoucnosti automobilové in-car technologie. Nakoukněte pod kapotu a stále uvidíte ten samý twin-turbo V8 schopný dosáhnout 322 km/h, když však otevřete jedny z McLarenovských Dihedral dveří uvidíte něco, co jste pravděpodobně nikdy předtím neviděli …
Okamžitě vás přivítá volant převzatý ze závodního auta McLaren P1 GTR – trojúhelníkový tvar a nacpaný funkcemi, včetně launch control, power boost a aktivních aero spínačů! Je zde i tlačítko pro stěrače.

Kenwood McLaretn 675LT

Zbytek desky je prázdný, jde tu hlavně o zaměření na soustředěnost řidiče s minimální možností jeho rozptýlení a také tak dochází k redukci váhy. Zmizely tradiční instrumenty a ciferníky. Místo toho je tu místo pro super-trik vše v jednom HUD (heads-up display), který řidiči poskytuje všechny potřebné informace, aniž by musel skenovat různé přístroje nebo koukat dolu a rušit tak svou koncentraci upřenou na vozovku před ním.   

Kenwood McLaretn 675LT

Jedním z nejimpresivnějších kousků technologie je KENWOOD CAROPTRONICS sensing device system, který pracuje společně s Advanced Driver Assistance Systems (ADAS). Tyto dva klíčové kousky technologie odhalují přítomnost vozidel kolem vás a předají vám informaci pomocí heads-up-displaye a uživatelského interface.

Nepřehlédněte:
Variable illumination
Kenwood McLaretn 675LT

K HUD navíc patří i aerodynamicky navržené digitální kamery nahrazující postranní zrcátka 675LT Coupe, aby nejen snížily váhu a odpor, ale také asistovaly negativnímu vztlaku ve vysoké rychlosti. Tento systém je navíc podporován DRVM (Digital Rear View Mirror), který zobrazuje každou kameru kolem auta a odstraňuje slepá místa díky projekci high-res image a mnohem širšímu úhlu pohledu širokoúhlých kamer.
comments powered by Disqus