Kenwood začíná prodávat první multimediální systémy s podporou CarPlay

Kenwood začíná prodávat první multimediální systémy s podporou CarPlay

Kenwood patří mezi neoddělitelnou součást automobilovéhé světa a proto nebylo překvapením, že se i letos objevil na WTCC Slovakia Ring. My jsme měli možnost udělat rozhovor s generálním manažerem JVC Kenwood pro marketing a tento rozhovor si můžete přečíst v minulém článku. Společnost však už v januári/lednu na CES 2015 ukázala předprodukční vzorky svých systémů s podporou CarPlay a teď k nim oznámil další informace včetně ceny. Teď se zdá, že Kenwood dokázal vyřešit všechno a společnost teď oficiálně vypustila do prodeje první dva produkty s podporou CarPlay.
Dvojice multimediálních systémů nese označení DDX9702S a DDX9902S a plánuje je prodávat za doporučené ceny 900 a 950 dolarů. Lze je ale najít i levněji, například Amazon je prodává jen za 750 dolarů. Oba systémy mají zabudovanou podporu pro technologie Android Auto a CarPlay, takže jsou vhodné pre majitely iPhonu i dalších telefonů. Středobodem je 6,95-palcový rezistivní dotykový display, na kterém je možné zobrazit navigaci, pohled za autem s pomocí dodatečné kamery (pozn. prodáva se zvlášť) a množstvím funkcí, které se týkají zvuku a videa.

Oba systémy dál obsahují Bluetooth pro bezdrátové připojení s telefonem, díky tomu můžete jednak telefonovat bez nutnosti dotknout se mobilu a, samozřejmě, přehrávat na něm hudbu. Systém také nabízí množství pokročilých funkcí a tak je v něm vestavěné HD rádio, podpora SiriusXM, HDMI konektor a možnost přehrávat DVD. V neposlední řadě také stojí za zmínku fakt, že Kenwood myslí na domácnosti, ve kterých lidé používají i iPhone i Android. Právě proto je přepínání mezi CarPlay a Android Auto velmi rychlé a nevyžaduje resetování ani úpravu nastavení.

Kenwood CarPlay
comments powered by Disqus