Vebíráme sluchátka pro distanční výuku

Vebíráme sluchátka pro distanční výuku

Sluchátka pro distanční výuku mají svá specifika, která se nezdají relevantní na první pohled. Kromě toho, že by měla disponovat i mikrofonem, je potřeba se zaměřit na způsob připojení, který může být největší překážkou.
Čím doma disponuji?
Nejprve si musíme určit, na čem bude probíhat distanční výuka. Zda budete používat klasický stolní počítač, notebook nebo tablet. A právě tomu je třeba podřídit správný výběr sluchátek.

Mám přenosné zařízení jako mobilní telefon, tablet nebo notebook
Tato zařízení jsou sice pěkně mobilní, ale přinášejí svá úskalí. Žádné z nich většinou nedisponuje samostatným jack vstupem pro mikrofon, pokud vůbec má nějaký jack konektor. Už mnoho výrobců začalo tento konektor opouštět. Pokud ho náhodou objevíte, vezte, že s velkou pravděpodobností podporuje i mikrofon. Všechno je to o jednom konektoru, ale stále je s tím spousta problémů. Každý výrobce si standard definuje sám. Věnovali jsme se tomu v samostatném článku.

U mobilních zařízení je třeba vsadit na jistotu a poohlédnout se po bluetooth sluchátkách. Každá bluetooth sluchátka disponují i integrovaným mikrofonem. Nebude tedy problém je využít i na distanční výuku. Já bych osobně vsadil na sluchátka typu True Wireless. Např. cenově dostupná a ani designem neurazí JBL Tune 225TWS. Disponují velmi dobrou výdrží, nemusíte je zasouvat až do zvukovodu a a využijete je i do budoucna. Navíc vás neomezuje absolutně žádný kabel.

Nepřehlédněte:
6 vánočních tipů od JBL
JBL Dištančné vyučovanie

Mám stolní počítač

V případě, že vlastníte stolní počítač, určitě kromě audio vstupu na něm najdete i další podobné konektory. A ano, jeden z nich slouží i pro připojení mikrofonu. Stolní počítače disponují i množstvím USB konektorů, proto máte velmi široký a neomezený výběr pro sluchátka. Do USB můžete připojit i bluetooth dongle, či externí zvukovou kartu. Je jedno jaká sluchátka si vyberete, ke stolnímu počítači je určitě připojíte. Možná se podívejte po sluchátkách s aktivním potlačením okolního hluku. Hlavně pokud je vás doma víc a nechcete být rušeni.

Tip od nás
Pro distanční výuku k domácímu počítači bychom sáhli určitě po sluchátkách ze série JBL Quantum, kterou jsme nedávno měli možnost i testovat. Všechna testovaná sluchátka jsou přes uši, takže vás nebudou tlačit ani po celodenní nepřetržité výuce. Navíc jsou velmi pohodlná a lehoučká.

JBL Dištančné vyučovanie

Pokud se díváte hodně na cenu, určitě byste se měli zaměřit na JBL Quantum 200, která mají jednu příjemnou vychytávku. Sklápěcí mikrofon. Jak ho vyklopíte směrem nahoru, automaticky se mikrofon vypíná. V balení najdete i jack rozbočovač abyste zapojili každý konektor, kam patří.

JBL Quantum 600 disponuje navíc i USB adaptérem (má i jack konektor), který využijete na bezdrátový přenos, pokud nechcete tahat kabely. Můžete je připojit k notebooku, pokud disponuje standardním USB. Také má vychytávku v podobě vyklápěcího mikrofonu.

Nepřehlédněte:
Jak si správně vybrat herní sluchátka?
JBL Dištančné vyučovanie

JBL Quantum 800 jsou sluchátka pro lidi, kteří neradi hledají kompromisy. Tato sluchátka propojíte opravdu ke všemu, co vás napadne. A ještě mají ANC (aktivní potlačení hluku), když se chcete izolovat od okolí.

JBL Dištančné vyučovanie

Závěr
Sami vidíte, že s výběrem správných sluchátek pro distanční výuku není žádný problém. Jen si sami musíte zjistit, jaké jsou možnosti vašeho zařízení.
comments powered by Disqus