Vezmeš si mě?

Vezmeš si mě?

Máme jednu malou černou stylovou krabičku. Kdyby byla o něco menší, může si naše polovička myslet, že máme prsten a chceme ji požádat o ruku. Ale je to jen čerstvá novinka od Jam Audio.
Už před dvěma roky firma Apple představila světu sluchátka AirPods. Úplně bezdrátové špunty do uší. Od té doby se je snaží napodobit téměř každý výrobce. Někteří méně úspěšně a některým se to i podaří, hlavně když myšlenku zachovají a vloží do toho trochu své inovace. To je i Jam Audio.

Samotné hlavní balení neprozrazuje jaký skvost se nachází uvnitř. Jediné, co napoví, že to bude extra kousek, je získané ocenění reddot. To je velká škoda, protože tak můžou na pultě obchodů zapadnout mezi ostatní běžná sluchátka. Jediné, čím nezapadnou je cena téměř  2 220 Kč (89,- €). Vyplatí se za tuto sumu?

Jam Audio Transit Ultra True Wireles

Nasazená cena je jednou z nejnižších v této kategorii. Do stylu sluchátek Apple Airpods se pustili výrobci jako Jabra, Samsung, Sony, JBL a mnoho dalších. Každý nabízí to svoje řešení, ale už občas za "přestřelenou" cenu.

Nepřehlédněte:
Harman Kardon Go+Play: Diskotéka s sebou
Jam Audio Transit Ultra True Wireles

V prvním momentu nás překvapilo celkové zpracování. Jak jsme zmínili, krabička černé barvy je decentní a i odolná. Sice je z plastu, potažená látkou, ale vypadá velmi dobře. A není to jen nějaký laciný plast. Vydrží i drsnější zacházení. Je si těžší než u konkurence,a le má to hned dva praktické důvody. Zabudovaná baterie vám nabije sluchátka až 15x! Ty vydrží při plném nabití 3 hodiny přehrávání. To je dohromady téměř 2 plné dny. Druhý, velmi dobrý důvod, najdete ihned po odklopení gumové zálepky. Kromě standardního nabíjecího konektoru microUSB tu najdete i výstupní konektor ve tvaru USB-A. To je ten konektor, který najdete na nabíječkách, počítaích či noteboocích. Ano, tato krabička slouží i jako powerbanka pro vaše mobilní zařízení.

Jam Audio Transit Ultra True Wireles

Nehledejte kapacitu baterie jako u klasických powerbank. Je to taková záchrana na nouzové situace, když vám dojde baterie v telefonu a potřebujete ho nabít ještě na pár telefonátů. Za nás je toto velké plus. Nemusíte tak s sebou vláčet velkou powerbanku.

Jam Audio Transit Ultra True Wireles

Následně stačí zatlačit na jednu stranu krabičky a vysune se vám nabíjecí kolíbka se sluchátky. Ta jsou zpracovaná ve stejném stylu jako samotná krabička. Jak je nepsaným pravidlem při tomto typu sluchátek, v nabíjecí krabičce jsou uchycena pomocí maličkých magnetů, které slouží i pro nabíjení. Jakmile vyndáte sluchátka z nabíjecí krabičky, sluchátka se mezi sebou propojí a můžete si je spárovat se svým telefonem nebo notebookem. Když potřebujete volné ruce a při tom telefonovat a zůstat v kontaktu s okolím, vyndejte si jen jedno sluchátko. Je úplně jedno, které si vyberete. V režimu mono jsou úplně identická. Žádné sluchátko nefunguje jako master a slave jako u konkurence, když druhé sluchátko nefunguje bez hlavního sluchátka. 

Jam Audio Transit Ultra True Wireles

V balení ještě najdete dva páry gumových nástavců, abyste mohli přizpůsobit sluchátka na svou míru. Nasazení sluchátek je bezrproblémové. Dovolíme si tvrdit, že budou sedět každému. Co nás potěšilo je, že i v uchu vypadají decentně. Nikde zbytečně netrčí. Když vidíme lidi s nasazenými Apple Airpods, připadají nám jako mimozemšťani s přijímacími anténkami ;).

Nepřehlédněte:
Recenze JBL T450BT: Sluchátka, ze kterých vás hlava bolet nebude
Co se týká samotného zvuku, není mu co vytknout. Možná chybí trochu více basů. Sluchátkám víc sedí střední a vysoká pásma. Basy se projeví až když vám sluchátka sednou na 100% do zvukovodu, ale při tomto typu sluchátek je to typické.

Jam Audio Transit Ultra True Wireles

Někdo si potrpí na to, aby sluchátka perfektně izolovala hluk z okolí. To tu nehledejte, my jsme rádi, když máme kontakt s okolím. Sluchátka jsou určena pro použití v pohybu a chceme registrovat přijíždějící auto. Ale dás se eliminovat zvýšením hlasitosti nebo výměnou nástavců za větší.

Jam Audio Transit Ultra True Wireles

Už jen ve zkratce

Sluchátka můžete používat i při sportu, jsou totiž odolná vůči potu a ani déšť jim neuškodí. Výtku máme jen v režimu telefonování, kdy se jedno sluchátko vypne a voláte jen v režimu mono. Příjemnou vlastností je, že zabudovaná verze Bluetooth vám poskytuje informace o stavu baterie přímo v telefonu. Na iPhone vám to zobrazuje automaticky. Při telefonování s OS Android to záleží na značce telefonu a verze operačního systému.

Hodnocení
+ IPX4
+ powerbanka
+ až 48 hodinová výdrž
+ decentný dizajn
+ zobrazenie stavu batérie
- iba mono režim pri telefonovaní

Nepřehlédněte:
JBL má snad nejkrásnější Bluetooth reproduktor. Toto je JBL Pulse 3!
Jam Audio Transit Ultra True Wireles
comments powered by Disqus