Velmi levné bluetooth sluchátka na denní používání od Jam Audio

Velmi levné bluetooth sluchátka na denní používání od Jam Audio

Když mluvíme o levných, opravdu myslíme tím velmi levné. Za necelých 20 € už můžete mít bezdrátové sluchátka na běžné používání a ani vám nebude až tak líto pokud je někde zapomenete či ztratíte.
Jam Live Loose
S tímto konceptem sluchátek se už nějaký ten rok setkáváme. Jednoduché špuntová sluchátka propojeny 65cm dlouhým kabelem který si přehodíte za krk. Výdrž sluchátek je průměrná, což je nějakých 6 hodin. Může se vám to zdát málo, ale vhodné pro přehrávání na běžný pracovní den. Čili při denním používání je budete i denně nabíjet, tak jako telefon. Nabíjejí se přes standardní microUSB konektor a také v balení se nachází příslušný krátký kabel, ale je možné ho nahradit libovolným. Nabíjí se přes krabičku umístěnou v blízkosti levého sluchátka. Tato ovládací krabička by mohla být i o něco menší, ale hmotností je velmi lehká a nebude vám nijak překážet. Ovládací tlačítka jsou v designu jako při nové sérii reproduktorů od Jam Audio. Čili X, I a O.

Jam Audio Live Loose

V balení najdete ještě dva gumové nástavce různé velikosti, aby vám sluchátka perfektně sedli. Balení již více neobsahuje kromě standardního ilustrovaného manuálu.

Na každém sluchátku je ještě gumové poutko, které předpokládáme slouží k zavěšení. V manuálu se o tom nic nezmiňuje a jinou využitelnost v tomto nevidíme. Toto gumové poutko je možné i celé odejmout ze sluchátek kdyby vám překážely. Dříve či později i tak ho dáte dolů, neboť předpokládáme že při dlouhodobém používání se přetrhne.

Nepřehlédněte:
Jam Audio Out There: Najlacnejšie Bluetooth slúchadla s ANC na trhu
Jam Audio Live Loose

Spárování sluchátek nám nedělalo problém a jakýmkoli zařízením. Spárovali jsme je s PC s OS Windows 10, s Macbook Air, iPhone 7 či Apple Watch. Jediné nám vadí, že nezobrazuje stav baterie na mobilním zařízení. Předpokládáme, že o nějaký rok to už bude standardem.

Zvuk vycházejících ze sluchátek odpovídá ceně. Nejsou vysloveně špatné, ale chybělo nám více basové složky, ale není to nic, kvůli čemu bychom je doslova zahodili. Dokonce mají dobrou izolaci hluku z okolí.

Pokud hledáte levné bluetooth sluchátka za necelých 20, - € pro své ratolesti, nebo pro sebe a víte že sluchátka ztrácejí, Live Loose je ideální volba.

Jam Audio Live Loose

Jam Live Fast
O 15, - € dražší bezdrátová sluchátka jsou určeny spíše na sportovce. To že vám nevypadnou tak snadno z uší vděčí háčkem které zahákněte za uši. Tyto háčky nelze odebrat jako při vybraných konkurenčních produktech, protože těmito háčky je veden i propojovací kabel. Na samotném kabelu se nenachází žádná krabička s ovládáním jako na předchozím modelu, jedině plastový zkracovač, abyste si mohli přizpůsobit délku kabelu svým potřebám.

Nepřehlédněte:
Vezmeš si mě?
Jam Audio Live Fast

Ovládání a dobíjení je umístěno v pravé části sluchátka. Nabíjení je řešeno také pomocí microUSB konektoru a vestavěná baterie zajistí až 12 hodin přehrávání.

Když jsme při Live Loose kritizovali velkou ovládací krabičku, zde je to zas právě naopak. Ovládací tlačítka jsou příliš malé pro ovládání, pokud máte sluchátka Live Fast ovládat po hmatu když je máte v uších. Pro někoho možná omezující, ale my tomuto nedáváme žádnou váhu, protože jsme si zvykli všechno ovládat z přehrávacího zdroje.

Jam Audio Live Fast

Ani v tomto případě v balení toho nenajdete toho hodně. Pouze to nejnutnější. microUSB kabel pro nabíjení, další dva gumové nástavce a povinný manuál.

Abyste byli maximálně spokojen se zvukem, musí vám tyto sluchátka ideální sednout do zvukovodů, jinak bude zvuk velmi průměrný. Basy se zde nacházejí tak akorát, jen výšky nám osobně došly příliš uškriekané. Ale nejsou to audiofilská sluchátka. Tato sluchátka stojí 34.99, - € a jsou na běžné poslech vedle sportu, nebo venku, kde není vyžadována vysoká kvalita zvuku.

Nepřehlédněte:
Recenze: JBL E25BT
Jam Audio Live Fast

Závěr
Oba modely sluchátek můžete použít samozřejmě i pro handsfree telefonování a jsou odolné vůči potu. Za svou cenu jsou sluchátka určená pro každodenní používání a nemusíte je tak chránit. Přece člověk se jinak stará o sluchátka za které zaplatí 100, - € jako o sluchátka za 20, - €. Umíme si představit že je máme denně vrženy v batohu a bereme kamkoliv na cesty.
comments powered by Disqus