Utopili jsme JBL Charge 3?

Utopili jsme JBL Charge 3?

Před pár dny vyšla recenze na JBL Charge 3, která všeobecně popisuje reproduktor a zaměřuje se na zvuk. Já jsem se na tento reproduktor vrhl z jiného konce, a reálně ho otestoval v podmínkách pro které je určený a na to, co je jeho novou předností. Tou je samozřejmě voděodolnost a tak sem ho topil a topil a ještě jednou utopil :)
Pojďme však pěkně po pořádku. Podle podkladů od výrobce, reproduktor disponuje certifikací IPX7. To znamená, že ho můžete ponořit až do hloubky 1m po dobu 30 minut. Paráda, jde se testovat. Před tím, než se jde otestovat ven, jdu si "hodiť" sprchu. Páruju ho se svým MacBook Air, pouštím playlist a reproduktor putuje se mnou do sprchovacího koutu. Škoda, že nemá žádné závěsné poutko jako např. JBL Flip a pokladám ho teda do rohu. Celé sprchování zvládá bravurně a neškodí mu ani sprchovací gel.

JBL Charge 3

JBL Charge 3


Venku je pěkné počasí, tak nebudu testovat reproduktor doma v umyvadle. Po osprchování nakládám JBL Charge 3 do batohu spolu s foto výbavou a mířím na koloběžce Kostka k řece Moravě. Trošku mi zase dělá starosti absence nějakého pojistného poutka, abych nemusel reproduktor lovit někde uprostřed řeky. Bohužel bazénem nedisponuju a koupaliště ještě nejsou otevřená. Vyrábím provizorní uchycení a hrající reproduktor dávám do řeky. K mému překvapení zůstává reproduktor narozdíl od svých předchůdců plavat na hladině. O to víc sem klidnější, že ho nebudu muset hledat někde na dně, ale zas mi může rychleji uplavat. Reproduktor zůstává na hladině ponořený do 3/4 a nedá se už mluvit o nějaké reprodukci hudby,jelikož voda brzdí rozkmit měničů. Ale na druhé straně je dobré, že když Vám JBL Charge 3 spadne do bazénu, nemusíte ho hledat někde na dně, ale pěkně si ho z hladiny seberete.

JBL Charge 3

JBL Charge 3

Záhadou mi zůstává, co výrobce integroval dovnitř, že plave na hladině, když např. k akčním kamerám si musíte dokoupit speciální příslušenství, abyste ji neutopili.

Nepřehlédněte:
Svlékli jsme JBL Charge 3 do naha!
JBL Charge 3

Pokračuju v testu dál. Přes weekend sem navštívil Banskou Štiavnicu s tím, že sem byl ubytovaný v Sklených Tepliciach. Sklené Teplice se vyznačují kromě jiného i tím, že mají různé druhy parních koupelí od 35°C teplé vody až po 42°C přímo v jeskyni. Pro test sem zvolil koupele Márie Terezie s teplotou 39°C. Prozradím, že testovaný kousek přežil bez újmy, i když fotky z testu nemám. Nechtěl sem totiž riskovat poškození fotoaparátu či telefonu, jalikož tam bylo jako v sauně.

Sklené Teplice

Měl sem ještě v plánue otestovat reproduktor přímo v moři, ale test by se mi trochu prodražil. Teoreticky by měl reproduktor ale vydržet i slanou vodu. Minulý rok jsem s sebou totiž měl předchůdce JBL Charge 2+, který je odolný vůči stříkající vodě, a můžete ho pod proudem vody i opláchnout, tak sem ho oplachoval přímo v moři a tento kousek funguje dodnes. Jen ho doporučuju po použití v moři opláchnout sladkou vodou, aby se na těle reproduktoru nevytvořily krystalky soli a nepoškodily vám povrch.

JBL Charge 3

Poslední test jsem zvolil trochu extrémnější. Na splavu po Dunaji z Hainburgu do Bratislavy sem JBL Charge 3 uvázal za kajak a nechal ho fungovat jako tzv. plavák. Zbytečně sem ho netrápil hudbou, i tak by z toho zážitek žádný nebyl. Po dvou hodinách ve vodní koupeli na střídačku pod hladinou a na hladině sem ho trochu s obavami zapl, či vůbec ještě bude hrát. Ano, hraje. Když vydržel i toto, i nad rámec své specifikace, tak si osobně myslím, že vydrží jakýkoliv střet s vodou.

JBL Charge 3

Jak dál využít reproduktor?

Nikde není psáno, že daný reproduktor se musí využívat jen v mokrém prostředí. Velmi dobře Vám poslouží doslova kdekoliv. Doma, venku, na zahradě, na chatě, všude, kde si usmyslíte. A když Vaše zařízení nedisponuje Bluetooth rozhraním pro spárování, stále se dá připojit přes klasický audio jack kabel.

Nepřehlédněte:
JBL Flip 4 přináší vodotěsnou a robustní konstrukci do série přenosných reproduktorů
JBL Charge 3

JBL Charge 3

Nabijete ho pomocí jakékoliv USB nabíječky se zakončením microUSB konektoru. Tu je výhoda oproti užívatelům iPhone užívatellů telefonů Android, že nepotřebují žádný extra kabel navíc. Kabelem, kterým nabíjí svůj telefon, nabijí i tento reproduktor. A když Vám dojde "šťáva" ve vašem telefonu, není nic jednoduššího, než ho nabít přímo z JBL Charge 3, jelikož funguje i jako powerbank.

JBL Charge 3

Takových vychytávek má JBL Charge 3 ještě mnoho, i když se to na první pohled nezdá. Stačí se podívat na specifikaci a budete překvapeni.

JBL Charge 3

Závěr
I když se mi designem JBL Charge 3 moc nelíbí (otázka vkusu) oproti JBL Charge 2+, za těch 500 Kč navíc se vyplatí. Hlavně plnou voděodolností a vlastností plavání na hladině.

comments powered by Disqus