Testujeme voděodolné reproduktory od Jam Audio

Testujeme voděodolné reproduktory od Jam Audio

Novinky od JBL s certifikací IPX 7 sem už otestoval a tak sem se porozhlédl v naší nabídce, jaké reproduktory s voděodolností bych mohl testovat dál. Mám díky testovačce o důvod víc, proč vyběhnout ven. Takové produkty se lépe testují venku v reálných podmínkách než doma v umyvadle či ve vaně.
Zrak mi padl na ještě netestované produkty od značky Jam Audio. Sice nemají certifikaci IPX 7 a jsou odolné jen vůči pošplíchání vodou, tzv. "splashproof". Ale nevadí, beru modely HX-P340 a HX-P710 a vyrážím s nimi do terénu. No nejprve si je trochu představíme.

HX-P340

Jam Audio HX-P340

Tento reproduktor zaujme svým designemm, který připomíná spíš nějakou sportovní flašku, i když výrobci spíš připománá dynamit (celý název produktu je "Dynamite™ Wireless Bluetooth Stereo Speaker"). Asi to lépe prodává :). Na svou velikost je docela lehký. S rozměrem 20cm na výšku s průměrem 5cm váží necelých 300g.

HX-P340

Na celém těle se nachází 4 tlačítka, i když to čtvrté musíte chvíli hledat. Je zespodu přístroje a slouží k zapínání a vypínání. Další tlačítka jsou viditelná už na první pohled. Ještě mě trochu zmýlil jeden prvek, který vypadal jako nějaký přepínač s vyobrazením baterie, ze kterého se vyklubal schovaný microUSB konektor na nabíjení. Klasický Aux-In konektor tu budete hledat marně.

Nepřehlédněte:
Pokračujeme v potápění: Tentokrát s JBL Clip 2
HX-P340

Neřehlédnutelným prvkem na těle přístroje je i samotná karabina, která neruší vůbec design reproduktoru a mně osobně připomínala spíš uzávěr lahve. Na můj osobní vkus docela podařený reproduktor.

HX-P340

Jam Audio HX-P710
Tento kousek mě též okamžite zaujal, tedy až po vybalení, ale balení je velmi jednoduché, až "levné". Ale produkty si nekupujeme kvůli balení, ale tomu co je uvnitř. Reproduktor je sice na výšku o něco menší, ale zase na průměr větší, což se i projevilo na hmotnosti (400g).

HX-P710

Už i provedením vypadá sofistikovanější. Podstatně více tlačítek a pogumovaný účelový povrch. Právě ten povrch má zamezit poškození reproduktoru. Prezentuje se totiž nejen jako odolný vůči stříkající vodě, ale i pádům. Neznamená to, že s ním můžete klidně házet o stěnu, ale nechtěné pády mu neublíží, a tak se o něj nemusíte tolik bát. Snese toho dost. Zespodu je ještě schovaný už typický microUSB konektor pro nabíjení, ale i Aux-In konektor. Na těle reproduktoru je ještě dost šikovně schovaný vyklápěcí kovová karabina na zavěšení či jiné uchycení.

HX-P710

HX-P710

Jde se testovat
Pro testování si znovu vybírám přírodní jezero Draždiak, jelikož splňuje všechny podmínky pro testování a navíc je nádherné počasí. Nabité reproduktory zapínám a probíhá párování. Ani u jednoho reproduktoru se mi nezobrazuje v notifikačním centru stav baterie reproduktoru jako u  JBL Clip 2. Sice to nedegraduje reproduktor, ani to nemá vliv na jeho kvalitu, ale potěšilo by to. Na trhu je zatím jen pár modelů takových zařízení, co tento stav ukazují.

Nepřehlédněte:
Rychlé představení JBL Charge 3 a JBL Clip 2
Reproduktory trochu propláchnu v jezeře, zda vydrží, protože už je mám ušpiněné od bláta, jak byly připraveny na testování. Neponořuji je, jelikož jsou odolné jen vůči pošplíchání. Do tohoto prostředí se mi víc hodí model HX-P710, jelikož pogumované tělo více odolá štěrkové pláži. Reproduktor HX-P340 nemá takovou ochranu a obávám se či ho nepoškrábu. Zatím všechno snáší v pořádku, i když tento kousek si umím spíš představit někde na koupališti či  na záhradě u bazénu.

HX-P710

Při testování mě dokonce "vyrušil" telefonát, ale naštěstí jsem nemusel lovit telefon z batohu, ale telefonát jsem přijal a vyřídil pomocí aktuálně spárovaného reproduktoru. Funkci handsfree mají oba modely. Samotná hlasitost reproduktorů je více než dostatečná, ale trochu mi překáží ne moc vyvážený zvukk. Osobně se mi zdá, že hrají s nevýraznou basovou složkou. Je to možná i tím, že člověk nejprve testuje TOP modely (JBL) a těžko se mu potom přechází o level níž. Ale když se podívám na ceny těchto reproduktorů: HX-P340 se aktuálně prodává za 999 Kč a HX-P710 za 1 370 Kč, tak za tu cenu dostávám slušnou kvalitu. Za tyto ceny dostávám např. výše zmíněné reproduktory JBL Clip+ nebo JBL Clip 2. Kdybych si měl aktuálně kupovat něco v této cenové kategorii měl bych velké dilema, co vybrat, a možná bych si nakonec nevybral nic. Záleželo by hlavně na jiných preferencích. Určitě bych bral do úvahy to, co primárně potřebuju. Zda plnou voděodlnost, nebo stačí jen odolnost vůči postříkání, jaká je hmotnost, design, výdrž baterie atd. Kdo chce maximum za málo peněz bral by Jam Audio HX-P340. Kdo je ochotný si přilatit 300 až 500 Kč, tam je rozhodovaní mezi HX-P710 a JBL Clip 2.

HX-P710 a HX-P340

Příště otestuji
Sám nevím, co bych mému testu měl podrobit. Zkuste navrhnout nějaký kousek z naší nabídky a já ho vezmu ze skladu a už s daným modelem něco vymyslím.
comments powered by Disqus