Testovali jsme reproduktory do přírody a na zahradu

Testovali jsme reproduktory do přírody a na zahradu

V době, kdy se dají vytáhnout paty ven bez toho, abychom zmrzli, si mnozí s sebou berou oblíbenou hudbu. Na výlety, na opékačku, na kolo nebo na chatu či jen tak k bazénu. Nemusíte mít ale bazén na to, abyste reproduktory z našeho testu využili. Nejsou to ani vysloveně reproduktory na vnější použití. Jsou odolné, ale stále si zachovávají obývákový design. Dobře budou vypadat i vedle notebooku nebo na poličce.
Vyzkoušeli jsme sedm reproduktorů, které si budete moci dovolit a nezruinují váš rozpočet. Jsou určené k tomu, abyste je s sebou vzali kamkoliv a vydržely nepřízeň počasí nebo náhodné ošplíchání vodou. Dva modely z testu - Trust Dixxo Delta a TP--Link Groovi Ripple nemají certifikaci odolnosti. Na ty doporučujeme dávat větší pozor. Určitě je neumývejte pod tekoucí vodou tak, jak to doporučujeme jen u modelu JBL Flip 4.

JBL Flip 4

JBL Flip 4
Název mluví za vše. Toto je čtvrtý v pořadí oblíbených reproduktorů řady Flip. Výrobce zase zapracoval na zvuku, ale přínáší i tak velmi žádanou odolnost vůči vodě. S certifikací IPX7 přežije náhodné ponoření, polití nebo  déšť. Je proto ideální na nošení s sebou do přírody nebo na použití na zahradě či kdekoliv venku. Když ho zašpiníte, můžete ho pod tekoucí vodou umýt. Kdo si chce hrát na efekty, může polít boční pasivní radiátory, které při dobře nastavené hlasitosti vyfrkují vodu pryč.

JBL Flip 4

Tělo je plastové s látkovým potahem a reproduktor má i poutko, díky čemuž ho můžete nosit provlečený na zápěstí. Dá se použít na stojato, ale nejvhodnější je horizontální poloha. Na zešikmené zadní části má ovládací tlačítka hlasitosti, párování Bluetooth a multifunkční tlačítko. S ním můžete posouvat skladby, přijímat hovory nebo využít asistenta od Googlu či od Applu. Ve spodní části je pod gumovým krytem microUSB konektor na nabíjení a AUX vstup. Vedle je tlačítko na zapnutí a tlačítko JBL Connect+, kterým navzájem propojíte až 100 kompatibilních reproduktorů. Přes aplikaci se dá potom nastavit rozšířené stereo nebo oddělení levého a pravého kanálu. Vedle tlačítka napájení je pět bílých LED diod na ukázání kapacity akumulátoru. Zbývající kapacitu vidíte i v aplikaci pro smartphone. Reproduktor se dá připojit ke dvěma zařízením naráz. Například k počítači a telefonu. Kapacita akumulátoru je 3000 mAh a umožní zhruba 12 hodin přehrávání hudby. Flip 4 má vlastní mikrofon a dá se s ním i telefonovat. Poslouží například při hovorech přes Skype.

Nepřehlédněte:
JBL Flip 4 – s tímto perfektním reproduktorem se můžete i vykoupat
JBL Flip 4

Zvuk
Kvalita zvuku je velmi dobrá. Tento reproduktor je až netradičně výkonný. Zachovává si skutečně hluboké basy i při menších rozměrech a hodí se pro ty, kterým na zvuku rozhodně záleží. Výraznější výšky využijete u filmů, ale středy byly taktéž velmi dobře vykreslené. S tímto reproduktorem už rozeznáte kvalitní zdroj hudby. Pokud můžete, pouštějte si na něm hudbu např. ze Spotify s vyšší kvalitou nahrávek, poznáte rozdíl. 

Ješte se testovaly BML S7, Lamax Street ST-1, TP-Link Groovi Ripple, Trust Dixxo Delta a Trust Veltus, o nichž si můžete přečíst v časopisu TouchIT 04/2017.

JBL Flip 4
comments powered by Disqus