Test TOUCHIT: Sluchátka JBL Everest 300

Test TOUCHIT: Sluchátka JBL Everest 300

Test sluchátek trochu jinak, od uživatele se zrakovým postižením. Přinášíme druhý test sluchátek, který jsme nechali otestovat nevidícím uživatelem - Filipem. Na zvuk se může soustředit více, než my a tu jsou jeho postřehy. Měl jsem možnost recenzovat sluchátka JBL Everest 300, bílé barvy. Příznivci černé nemusí být smutní, na našem trhu jsou i v této barvě. Měl jsem tu možnost zkoušet je pár dní, a zde jsou postřehy a dojmy.
Konstrukce tohoto modelu je opravdu kvalitní a pevná a při manipulaci s nimi už na první dotyk víte, že máte v rukou sluchátka, jejichž cena je kolem 4000 Kč. Sluchátka nevtžou a snesou i méně než šetrné zacházení.

JBL Everest 300

Sluchátka na hlavě sedí dobře, nepadají, ale po delším čase na hlavě sem je musel sundat, protože mě začaly tlačit, mají opravdu velký přítlak. Odhlučnění je na vysoké úrovni. Po nasazení přestanete slyšet jakýkoliv okolní zvuk. Pro nevidomé mám jednu dobrou radu. Doma řekněte členům rodiny, aby se vás nedotýkali, že jdete poslouchat hudbu. Já sem na tuto drobnost zapomněl, v noci sem poslouchal a najednou se mě někdo dotkl. Pořádnému polekání jsem se neubránil.

Ovládání je velmi jednoduché, nemám žádné výhrady. Bluetooth funguje bez problémů, samozřejmě přes stěny Bluetooth vypadává, ale to je tak u všech zařízení s Bluetooth. Samozřejmostí je taktéž i možnost poslouchat přes kabel. U bezdátového poslechu mi baterie vydržela pěkných 22 hodin, což je myslím celkem slušné. Nabíjí se přes microUSB. Sdílení hudby přes funkci ShareMe funguje tak jak má. Naopak telefonování přes handsfree mě velmi nenadchlo. Má to ještě pár much v podobě slabšího mikrofonu, volaná osoba si stěžovala na zhoršenou kvalitu hovoru.

Nepřehlédněte:
TEST JBL Everest 300: šikovná Bluetooth sluchátka na cesty
JBL Everest 300

Při poslouchání hudby sem měl smíšené pocity. Na jedné straně jsou tu velmi dobré středy a výšky, ale basy jsou slabé. Pokud chcete sluchátka se silnými basy, tato sluchátka nejsou to pravé ořechové. Na dnešní moderní přebasovanou hudbu nestačí, naopak na takový jazz ,klasiku, kytaru najdou svoje uplatnění. Sluchátka mají 40 mm měniče, pro někoho je to v pořádku, osobně preferuji 50 mm velikost. Maximální hlasitost je vysoká a nedoporučuji sluchátka používat na maximu, uši máme jen jedny.
comments powered by Disqus