Test touchIT: AKG Y55 – cenový tip na sluchátka pro DJ

Test touchIT: AKG Y55 – cenový tip na sluchátka pro DJ

Tělo sluchátek je vytvořené z plastu. Stejně tak i hlavní konstrukce spojovacího mostu. Ten se skládá ze tří částí plastové konstrukce. Díky tomu je zvýšena odolnost proti zlomení v některém z bodů, pokud by byl most plastový a z jednoho kusu. Silnější namáhání sluchátek po fyzické stránce způsobuje praskání. Je to však zvukový efekt u kterého jsme nezaznamenali přímý dopad na sílu vyhotovení.
V mnoha případech pro AKG je tradiční 3D-Axis napojení mušlí do konstrukce. Takže je můžete otočit o 90° a zároveň sklopit. Přesně tak, jak je používají DJové. ¨Též je tento systém zamýšlený jako snížení prostorových nároků při přenášení.

Tím, že jde o model supra-aural, počítá konstrukce mušlí s přítlakem na uši. V prvním okamžiku se nám jevil jako značně silný. Tento pocit po pár minutách ustoupil a sluchátka byla celkově velmi pohodlná. Svůj podíl na tom nese i jemné polstrování mušlí. Navíc je dostatečně přiléhavé a tak výborně odhlučí okolní rušení.

AKG Y55 AKG Y55 AKG Y55

Za zmínku stojí i kabel, který je 4 pólový a sluchátka tak zároveň plní funkci handsfree. Na kabelu vedeném z levé mušle je mikrofon s tlačítkem na přijímáí a ukončování hovorů. Výrobce si dal záležet i na jeho materiálovém vyhotovení a vyrobil na 99,99% bezkyslíkový kabel. Není třeba žádná chemická analýza, abyste zjistili, že nepřenáší žádné rušení. Klidně ho můžete otáčet v jack konektoru a nebudou se přenášet žádná rušení. V balení je adaptér na 6,3 mm konektror.

Nepřehlédněte:
Fotoreportáž HighEnd Slovakia 2014
Hudební projev
     Sluchátka jsou vhodná pro hudební nadšence, kteří si rádi vychutnávají basy. Pokud hledáte extra vyvážený zvuk, toto nebude model úplně pro vás. I když mu po hudební stránce nemáme moc co vytknout. Je pravda, že měniče výborně reprodukují spodní frekvenční pásmo a vychutnáte si zde jeho dynamiku. To se výrobci podařilo a připravil tak model, který má výkonové rezervy i pro vysoké hlasitosti a dodatečné zesílení intenzity přes ekvalizér. Výšky nám sice připadaly mírně zastřené, ale nijak výrazně. Bylo potřeba se dobře zaposlouchat a to na hudebním vzorku, který známe a používáme na testování frekvenčního pásma. Naopak středy jsou výrazné, nevystupují však na úkor ostatních složek.

AKG Y55 AKG Y55 AKG Y55

Výhody
- Přítlak na uši
- Jemné polstrování
- Funkce handsfree
- Dynamika zesílených basů
- Celková kvalita reprodukce
- Cena

Nevýhody
- Občas lze zaznamenat nevýrazné výšky

Verdikt touchIT.sk
     Sluchátka AKG Y55 z řady DJ jsou vynikajícími hudebními doplňky pro hudební nadšence. Vynikající dynamika basů a překreslené středy vám umožní zaposlouchat se do vaší audio sbírky. Nechrčí a drží stabilitu i při hlasitostech. Občasné zastření výšek bez výhrad odpustíme. Za takovou cenu určitě.
comments powered by Disqus