Test touchIT: AKG Y55 – cenový tip na sluchátka pro DJ

Test touchIT: AKG Y55 – cenový tip na sluchátka pro DJ

Tělo sluchátek je vytvořené z plastu. Stejně tak i hlavní konstrukce spojovacího mostu. Ten se skládá ze tří částí plastové konstrukce. Díky tomu je zvýšena odolnost proti zlomení v některém z bodů, pokud by byl most plastový a z jednoho kusu. Silnější namáhání sluchátek po fyzické stránce způsobuje praskání. Je to však zvukový efekt u kterého jsme nezaznamenali přímý dopad na sílu vyhotovení.
V mnoha případech pro AKG je tradiční 3D-Axis napojení mušlí do konstrukce. Takže je můžete otočit o 90° a zároveň sklopit. Přesně tak, jak je používají DJové. ¨Též je tento systém zamýšlený jako snížení prostorových nároků při přenášení.

Tím, že jde o model supra-aural, počítá konstrukce mušlí s přítlakem na uši. V prvním okamžiku se nám jevil jako značně silný. Tento pocit po pár minutách ustoupil a sluchátka byla celkově velmi pohodlná. Svůj podíl na tom nese i jemné polstrování mušlí. Navíc je dostatečně přiléhavé a tak výborně odhlučí okolní rušení.

AKG Y55 AKG Y55 AKG Y55

Za zmínku stojí i kabel, který je 4 pólový a sluchátka tak zároveň plní funkci handsfree. Na kabelu vedeném z levé mušle je mikrofon s tlačítkem na přijímáí a ukončování hovorů. Výrobce si dal záležet i na jeho materiálovém vyhotovení a vyrobil na 99,99% bezkyslíkový kabel. Není třeba žádná chemická analýza, abyste zjistili, že nepřenáší žádné rušení. Klidně ho můžete otáčet v jack konektoru a nebudou se přenášet žádná rušení. V balení je adaptér na 6,3 mm konektror.

Hudební projev
     Sluchátka jsou vhodná pro hudební nadšence, kteří si rádi vychutnávají basy. Pokud hledáte extra vyvážený zvuk, toto nebude model úplně pro vás. I když mu po hudební stránce nemáme moc co vytknout. Je pravda, že měniče výborně reprodukují spodní frekvenční pásmo a vychutnáte si zde jeho dynamiku. To se výrobci podařilo a připravil tak model, který má výkonové rezervy i pro vysoké hlasitosti a dodatečné zesílení intenzity přes ekvalizér. Výšky nám sice připadaly mírně zastřené, ale nijak výrazně. Bylo potřeba se dobře zaposlouchat a to na hudebním vzorku, který známe a používáme na testování frekvenčního pásma. Naopak středy jsou výrazné, nevystupují však na úkor ostatních složek.

AKG Y55 AKG Y55 AKG Y55

Výhody
- Přítlak na uši
- Jemné polstrování
- Funkce handsfree
- Dynamika zesílených basů
- Celková kvalita reprodukce
- Cena

Nevýhody
- Občas lze zaznamenat nevýrazné výšky

Verdikt touchIT.sk
     Sluchátka AKG Y55 z řady DJ jsou vynikajícími hudebními doplňky pro hudební nadšence. Vynikající dynamika basů a překreslené středy vám umožní zaposlouchat se do vaší audio sbírky. Nechrčí a drží stabilitu i při hlasitostech. Občasné zastření výšek bez výhrad odpustíme. Za takovou cenu určitě.
comments powered by Disqus
comments powered by Disqus