TEST JBL TUNE 220TWS

TEST JBL TUNE 220TWS

Nová série praktických a reálných recenzí. V tomto seriálu dáváme vybrané produkty neprofesionálním recenzentům z řad běžných uživatelů, prodejních specialistů a spotřebitelů. Zapůjčujeme vždy konkrétní produkt a umožníme jim napsat, co si o něm myslí, své postřehy a zkušenosti. Články přinášíme v nezměněné podobě, tak jak nám je poslali. Máte zájem vyzkoušet své znalosti a schopnosti? Napište nám.
Na testování se mi dostali sluchátka JBL TUNE 220TWS. Jsou to TRUE WIRELESS sluchátka, tedy bluetoothová, samostatná sluchátka. Dostali novou verzi BT 5.0. Jsou dostupné ve čtyřech barevných provedeních - černá, bílá, modrá nebo přesněji modro-tyrkysová, a růžová. Designově se podobají Apple AirPods. Spolu s nimi je dodávána krabička-powerbanka, kde se sluchátka nabíjejí.

JBL Tune 220TWS

Balení dále obsahuje, jak je u JBL zvykem, oranžový USB kabel pro nabíjení powerbanky, kterou ale můžete nabít jakéhokoli kabelem USB-microUSB.

Sluchátka se při prvním vyjmutí z powerbanky automaticky zapnou a přepnou se do párovacího režimu. Po spárování se ozve pípnutí a modré kontrolky na sluchátkách chvíli zůstanou svítit modře. Nabití sluchátek si můžete zkontrolovat v telefonu. Stav nabití powerbanky signalizují tři bílé LED tečky, které uvidíte po otevření. Když svítí všechny tři tečky, je nabitá na 100%.

Nepřehlédněte:
NEJVÍC SEXY REPRÁK NA SVĚTĚ? JBL Pulse 3, Bluetooth reproduktor s LED technologií!
Plně nabitá sluchátka vydrží hrát 3 hodiny. Powerbanka dokáže sluchátka nabít ještě na dalších 16 hodin poslechu hudby, takže dohromady plně nabitá sluchátka a powerbanka poslouží na 19 hodin poslechu nebo telefonování. Sluchátka po vložení do powerbanky přitáhne magnet, takže samovolně nevypadnou. Stejně i víko powerbanky drží skryté magnety, takže se samo neotevře. Sluchátka jsou označeny barevnou tečkou - levé modrá tečka, pravé červená tečka.

JBL Tune 220TWS

Mně sluchátka padli do ucha jako ulitá. Hráli stále stejně, nemusel jsem si je přidržovat. U některých sluchátek, které nedrží dobře v uchu,  je rozdílný zvuk když přitlačíte sluchátko, než když je sluchátko pouze volně v uchu. Rozdíl je hlavně v bassové složce. JBL T220TWS drží dobře i při chůzi, snesou i otřesy hlavou, nevypadnou. Při běhu jsem si už nebyl zcela jistý, protože sluchátka pomalu "povolovaly" z uší.

Na každém sluchátku je jeden knoflík. Knoflíky se například sluchátka zapínají, pokud sluchátka neodložíte po používání do powerbanky a oni se sami vypnou. Slouží samozřejmě i pro přijetí hovoru, zrušení hovoru, přepínání skladeb, play a pause při poslechu hudby. Ale dá se například aktivovat i hlasový asistent (stisknutím tlačítka 2x za sebou na pravém sluchátku), kterým můžete vytočit kontakt ze seznamu v telefonu, zjistit přesný čas, zjistit počasí a mnoho jiného, ​​aniž by jste vůbec chytili mobil do ruky. To vše samozřejmě pokud jsou sluchátka spárované s telefonem a přes příkazy v angličtině. K mému překvapení ovládání přes příkazy fungovalo celkem přesně.

JBL Tune 220TWS

Sluchátka JBL T220TWS vás překvapí jak dobře hrají. Mají čisté výšky, hluboké basy, přesně tak, jak chcete aby hráli. To že sluchátkům absentuje ovládání hlasitosti lze vyřešit hlasovým asistentem, kdy přes povel "volume up" nebo "volume down" můžete ovládat hlasitost. Co jsem velmi ocenil při nočním poslechu já i moje spící žena je to, že kontrolky na sluchátkách jsou směrovány dozadu a nesvítí během používání. Takže já mohu klidně poslouchat hudbu a žena může vedle mě spát, aniž jí něco blikalo do očí. Toto vše můžete získat za necelých 100 €.
comments powered by Disqus