TEST JBL Synchros E40BT: šikovná a levná Bluetooth sluchátka

TEST JBL Synchros E40BT: šikovná a levná Bluetooth sluchátka

Pokud vám dá někdo ukol, že mu máte poradit dobrá Bluetooth sluchátka, avšak s cenovkou nepřekračující 2700 Kč, kandidátů nebudete mít moc. To vám garantuju. Spočítáte je dokonce na prstech jedné ruky. Naštěstí se však vybrat dá. Například JBL Synchros E40BT.
Balení
Balení je standardní, obsahuje sluchátka, propojovací kabel, nabíjecí kabel a potřebnou dokumentaci. Pouzdro chybí.

JBL Synchros E40BT

Design a konstrukce

Sluchátka přichází s takzvanou DJ konstrukcí, která je umožňuje poskladat a různě otáčet do kompaktnějších tvarů. Díky tomu jsou sluchátka snadno přenosná a při cestování vám nezaberou mnoho místa. Hlavním konstrukčním materiálem je plast, který by měl odolat vícerým nástrahám (ať už časovým nebo fyzickým). 

JBL Synchros E40BT

Z hlediska designu jde o vcelku podařená sluchátka, která přichází ve vícero barevných variantách. My jsme testovali model s konzervativním černo-stříbrným provedením, které zbytečně nebije do očí. Oceňujeme, že u levného modelu si designéři trochu pohráli s různými prvky, jako například vzorem kolem loga JBL na vnější straně sluchátekl. Naopak, dovolili bychom si vyčítat agresivní brandování, které je podle nás zbytečně rozměrné.

Nepřehlédněte:
Recenze JBL Synchros E40BT: Malá sluchátka s výrazným zvukem
JBL Synchros E40BT

Jelikož jsou JBL Synchros E40BT především bezdrátová sluchátka, jejich ovládání je umístěné přímo na levé mušli. Naštěstí je ovládání jednoduché a snadno zapamatovatelné, takže si na něj rychle zvyknete. Zabudované baterie dokáže pohánět sluchátka až 16 hodin na jedno nabití, což je velmi slušný parametr. Škoda však nedomyšleného procesu nabíjení, které probíhá prostrednictvím vlastního (přibaleného) kabelu s USB konektorem na jedné straně a audio jackem na druhé. Pokud jste zvyklí používat microUSB nabíječku na všechnu elektroniku okolo vás, budete muset myslet na extra kabel vždy, když budete cestovat na dýl. Nevíme, proč se JBL při konstruování svých sluchátek rozhodlo takto a neupřednostnilo raději univerzální microUSB konektor.

JBL Synchros E40BT

Nakonec ještě musíme zmínit výbornou funkci ShareMe, která dokáže “odeslat přehrávanou hudbu” na další podporovaná JBL sluchátka. V praxi tak můžete poslouchat dva bezdrátově z jednoho zdroje zvuku tutéž hudbu.

JBL Synchros E40BT

Zvuk
Hlavním argumentem, proč se rozhodnout pro “levná” Bluetooth sluchátka od JBL je jejich audio přednes. Na jednoduchá, cenově dostupná a bezdrátová sluchátka totiž nabízí E40BT opravdu slušný výkon. I když je někdy možná cítit nedostatek basu, hlavně v těch skladbách, které jsou zaměřené na dunivé hloubky, je jejich podání solidní. Cítit to je hlavně u Madness od Muse nebo The Bones of What You Believe od Chrvches. Právě tu si dvojice 40 mm měničů u mně vyžehlila svoje prvotní zklamání a napravila reputaci.

JBL Synchros E40BT

Argumentem proč tato sluchátka koupit je též vcelku hlučný přednes. Maximální hlasitost je skutečně silná až ohlušující, i když pro mně osobně nevyužitelná, jelikož přináší nežádoucí průvodní jevy, jako ústup basů či zostření výšek. Taktéž u takového stupně hlasitosti proniká dost hluku směrem ven. JBL zkrátka dokáže pořádně vybudit svoje měniče.

Nepřehlédněte:
JBL Synchros E40BT
JBL Synchros E40BT

Kromě poslouchání hudby jsou E40BT využitelné i na telefonování, i když mikrofon jen těžko najdete. I když je téměř neviditelný, je tam a tak si přes sluchátka vyřídíte ať už klasické hovory, tak i Skype. Při testování hovoru si nám druhá strana nestěžovala na žádné ruchy, takže kvalita se zdá být vysoká. 

JBL Synchros E40BT

Závěr
Jak už jsem říkal, pokud hledátek Bluetooth sluchátka, na výběr máte několik desítek pořádných kousků. Pokud však hledáte v cenové kategorii do 2700 Kč, váš seznam se zúží na minimum. A v tom výběrovém minimu bojuje o vaši přízeň právě JBL s modelem E40BT, který skutečně stojí za zvážení.
comments powered by Disqus