TEST JBL Go: malá škatulka, kterou si zbalíte na cesty

TEST JBL Go: malá škatulka, kterou si zbalíte na cesty

JBL Go je na trhu už více než dva roky. Z nějakého neznámeho důvodu sem na jeho test (neprávem) zapomněl. Přitom jde o bestseller, který si získal srdce miliónů fanoušků po celém světě. Vděčí za to své cenovce, kompaktním rozměrům a dobrému zvuku.
Design a konstrukce
Sympatická škatulka se prodáva v množství barev. Já jsem osobně zvolil neutrální černou, ale sehnat malý JBL GO můžete ve skutečně širokém spektru (žlutá, oranžová, červená, zelená, modrá, …). Hranaté rozměry pogumovaného těla ho predurčují k tomu, abyste si mohli Go perfektně uložit prakticky kamkoliv. Nízkou hmotnost zase ocení cestovatelé, které potěší každý ušetřený gram. Škoda jen, že Go není po vzoru větších sourozenců alespoň částečně voděodolný. Má totiž odkryté všechny konektory. 

JBL GO

Líbí se mi připravený otvor pro poutko, díky němuž reproduktor můžete kdekoliv zavěsit. Opět však škoda, že se JBL nerozhodlo jakékoliv použko do balení přidat.

Ovládání je jednoduché - probíhá pomocí pěti základních tlačítek. Oznamovací charakter má modrá LED dioda, která blikáním signalizuje režim párování přes Bluetooth.

Nepřehlédněte:
Pokračujeme v potápění: Tentokrát s JBL Clip 2
JBL GO
Zvuk
Pokud si vás dosud nezískaly sympatické rozměry či perfektní barevné provedení, potom tak učiní zvukem. Za necelých třicet eur totiž dostanete suteně výkonný reproduktor. Samozřejmě, nemůžeme se bavit o tom, že full-range 40 mm měnič zvládne zahrát nějaké výraznější basy, avšak konkurenci atakuje pěkným a čistým zvukem jako i perfektní maximální hlasitostí, která navíc vůbec nezkresluje zvuk.

JBL GO
Potěšila mě i delší výdrž na jedno nabití v porovnání s tím, co deklaruje výrobce. Při průměrné hlasitosti klidně překročíte 5 hodin.

Závěr
ení divu, že JBL Go je bestsellerem. Hraje pěkně, nahlas, vyoadá skvěle a cenovka je více než příznivá. Škoda jen té chybějící voděodolnosti. Tu však já osobně nepovažuju za důležitou, proto Go chválím. Pochopím však, že pro někoho to může být rozhodující faktor při koupi zařízení.

JBL GO
comments powered by Disqus