TEST JBL Flip 4: čtvrtá verze oblíbeného reproduktoru přichází kompletně voděodolná

TEST JBL Flip 4: čtvrtá verze oblíbeného reproduktoru přichází kompletně voděodolná

Na nový Flip jsme čekali už od jeho představení na CES 2017 v Las Vegas. Mluvilo se o reproduktoru, který dostane pár novinek a hlavně vyšší výkon. Toto tvrzení však musím hned v úvodu poopravit. Ano, Flip 4 přichází s několika zásadními vylepšeními, avšak papírově výkon zůstal stejný. I přes to hraje lépe. Více se dozvíte o pár řádků níž.
JBL Flip 4

Design a konstrukce

Design neprošel velkou změnou. Setkáváme se tak s téměř stejným reproduktorem, jako tomu bylo v případě jeho předchůdce, avšak drobných změn si později určitě všimnete. Hlavně po zvednutí reproduktoru je cítit extra 65 gramů, které nový Flip 4 přibral. Rozměrově též narostl o zanedbatlné milimetry, které však pomohly ke zlepšení kvality zvuku. Jinak je to pro běžného uživatele hlavně o barevných variantách, ke kterým přibyl po novu bílý.

JBL Flip 4

Valcové tělo nemusím asi nijak zvlášť popisovat. Rozložení ovládacích prvků i konektorů je stejné.Co se však oproti předchůdci změnilo je zvýšená odolnost. Aktuální Flip můžete totiž bez problémů ve vodě i ponořit (IPX7). Minulá generace odolala tekoucí vodě,  Flip 4 však klidně hoďte do bazénu. Sice si mnoho muziky pod vodou nezahraje, jelikož se bude snažit přes membrány vytlačit vodu a vyloudit jakous takous melodii, ale je to skutečně zajímavá featura. Vždyť se konec konců přesvědčte sami z našich fotek. 

JBL Flip 4

Změnou prošla i optimalizace celého reproduktoru. O zvuku napíši později, ale už při porovnání výbavy vidíme, že čtyřka přichází s nejnovější verzí Bluetooth (4.2), podporou JBL Connect+, díky níž spolu propojíte až 100 reproduktorů navzájem a sníženou zátěží baterie. Ta má stejnou kapacitu jako předchůdce – rovných 3 000 mAh – avšak dokáže udržet při životě reproduktor o dvě hodiny déle. Ve skutečnosti mi reproduktor vydržel hrát okolo deset-a-půl hodiny, avšak využíval sem ho při různych úrovních hlasitosti, a tedy i při maximálce.

Nepřehlédněte:
Recenze JBL Flip 4 – přenosný kopec zábavy po čtvrté
JBL Flip 4

Zvuk
Nový JBL Flip 4 měl teda údajně mít vyšší výkon. Alespoň tak se to říkalo v době představení novinky. To je však omyl, novinka má, stejně jako její předchůdce predchodca, dva 40-milimetrové měniče, které produkují spolu 16 W. Ve zvuku je však cítit rozdíl. Možná za to může lepší frekvenční rozsah, ale osobně sem měl pocit, že basy jsou o něco silnější. Taktéž podle měření mohu říci, že Flip 4 hrál na stejné úrovni hlasitosti o něco hlasitěji než  Flip 3.

JBL Flip 4

Zbytek pásma přehraje Flip 4 bez výraznějších chyb. Středy jsou přítomné, ale mírně v úzadí. Výšky jsou však ostré a jasné. Reproduktor velmi dobře zvládá přehrávat prakticky jakýkoliv žánr hudby i na nejvyšší úrovni hlasitosti. Dovolím si též tvrdit, že Flip 4 pěkně zaplní svým zvukem i větší místnost. Kandidát na párty, reproduktor do bytu či někam do přírody to určite je.

JBL Flip 4

Závěr
O tom, že Flip 4 je dobrý reproduktor, vás nemusím přesvědčovat. Je to už klasika, která si našla po ceém světě milióny spokojených zákazníků. Avšak vyplatí se koupit si čtyřku, pokud máte na stole položenou trojku? Tuto otázku sem se snažil zodpovědět nedávno. A odpověď zní ano… Přišel sem na to, že za Flip 4 se vyplatí připlatit. Vydrží skutečně hodně – co se týka odolnosti, má dlouhou výdrž na jedno nabití a i přes stejný výkon o něco lepší zvuk. A to jsou argumenty, které jasně mluví pro. Opravdu, a v té bílé navíc vypadá božsky!

JBL Flip 4
comments powered by Disqus