TEST JBL Flip 3: malý-velký reproduktor pro mladé

TEST JBL Flip 3: malý-velký reproduktor pro mladé

Série Flip od JBL je tu už nějakou tu dobu. Zatím jsme se dočkali tří verzí reproduktoru, přičemž právě ta třetí mění směřování zaměření produktu. Zatímco první Flip patřil mezi "prémiovější" reproduktory, Flip 3 přichází jako všestranně využitelný reproduktor, především však při sportu či cestování.
Balení
Balení sice naznačuje prémiovost, ale jak jsem řekl v úvodu, jde spíš o sportovní zaměření. Svědčí o tom i obsah balení, který kromě reproduktoru obsahuje poutko na jednodušší přenášení či připnutí zařízení a nabíjecí kabel. Pouzdro není potřeba, když je JBL Flip 3 odolný vůči zhoršeným povětrnostním podmínkám. Odolá nějakému tomu postříkání vodou.

JBL Flip 3

Design a konstrukce
JBL zvolil pro Flip 3 opět tvar připomínající plechovku, což je dobré. Netřeba měnit něco, co je zažité a praktické. I díky kompaktním rozměrům se Flip 3 dobře přenáší a umístit ho můžete prakticky kdekoliv - od poličky v pokoji, přes držák na flašku na kole či připnout přibaleným poutkem na ruksak. U aktuálního modelu se však setkáváme s obměnou na poli použitých materiálů. Tělo teď tvoří pogumované plasty a tkaný potah. Nevýhodou může být poteciálně lehké ušpinění materiálu, výhodou zase je, že vám reproduktor tak lehko nevyklouzne z rukou. Celkově však reproduktor vypadá stále stejně stylově a zapadne do jakéhokoliv interiéru či exteriéru.

JBL Flip 3

Novinkou je též změna umístění ovládacího panelu s tlačítky a konektory, který po novu sídlí na zadní straně (při vodorovném položení reproduktoru). Najdete tu tlačítko napájení, JBL Connect (na propojení vícero reproduktorů), tlačítka na úpravu hlasitosti, spuštění párování či přijetí hovoru. Kromě toho se pod gumovým krytem ukrývá AUX vstup pro běžné 3.5 mm jacky a micro USB konektor pro nabíjení zabudované baterie. Ta má kapacitu 3 000 mAh a podle výrobce by měla vydržet až 10 hodin. Všechno však závisí na zdroji a hlasitosti, na které hudbu posloucháte. Při běžném používání mi reproduktor vydržel na jedno nabití 7 až 8 hodin.

Nepřehlédněte:
Nejprodávanější reproduktory na Slovensku jsou od značky JBL
JBL Flip 3

Zvuk
Malá plechovica však nejen dobře vypadá a něco vydrží, ale dokáže i pěkně zahrát. Překvapilo mě, co tentokrát v JBL nacpali do takto kompaktních rozměrů. Pokud si minireproduktor umístíte na správné místo, dokáže dokonce zprostredkovat velmi příjemné hloubky. S atakujúcím maximem hlasitosti se však basy trochu ztrácí, jelikož malé tělo nestíhá zpracovat tak hlučné hloubky. Běžnému posluchači však stačí úroveň hlasitosti kolem 50 – 70 %, přičemž právě v tomto pásmu jsem většinu času reproduktor testoval.

JBL Flip 3

O zvuk a hluk se stará dvojice 8-wattových full-range reproduktorů, které si dokáží, v případě, že to potřebujete, solídne zakřičet. Při běžném poslouchání dokáží příjemně ozvučit pokoj, zprostředkovat nějaké ty basy a poměrně čisté a jasné středo-výšky. Oceňuji též, že reprodukovaný zvuk je živý a nezní "tupě" či "plechově", jako mnohé konkurenční plastové reproduktory z lacinějších vod.

Ještě větší zážitek ale nabídne dvojice reproduktorů Flip 3, které si můžete prostřednictvím technologie JBL Connect bezdrátově propojit. Na propojení slouží hardwarové tlačítko na zadní straně, takže to zvládne opravdu každý. 

Závěr
JBL, i když změnil zacílení reproduktoru, tak opět ukázal, že ve vodách výkonných přenosných (ale i nepřenosných) reproduktorů je doma a cítí se tam dobře. Flip 3 se i se svými vícero barevnými variantami tentokrát snaží oslovit mladé publikum, které si nemůže dovolit dát za dobrý reproduktor hodně peněz. Proto tu máme vcelku slušný produkt za dobrou cenu, teda jakýsi kompromis mezi maličkým Go a větším (a funkčně vybavenějším) Charge 2+.
comments powered by Disqus