TEST JBL E55BT: šikovné bezdrátovky na každý den

TEST JBL E55BT: šikovné bezdrátovky na každý den

Éčková řada sluchátek od JBL není žádnou novinkou. V ČR se prodává výborně a v tomto roce si získala mnoho fanoušků chytrými modely E35BT, E45BT a E55BT, které s odstupem času konečně můžu ohodnotit.

Design a konstrukce
Sluchátka se drží známého designu, který je už charakteristický pro značku JBL. Spolehnout se tak můžete na ergonomicky tvarované mušle s velkým logem výrobce na obou stranách. Křiklavé a živé barvy jsou, samozřejmě, dostupné i pro tento model, avšak já jsem na test dostal konzervativní černý model.

JBL E55BT
Z hlediska komfortu jde o jedny z nejpohodlnějších sluchátek v rámci své třídy. Starají se o to vcelku kvalitní plasty, které nevržou, náušníky z umělé kůže a látkový potah polstrování mostu. Ten se bude po čase hůř čistit, ale přijde mi komfortnější než kožený.

JBL E55BT
Ovládání je jednoduché a intuitivní. Na těle sluchátek jsou osazena všechna potřebná tlačítka, abyste vystačili jen s ovládáním přes sluchátka. Nabíjení probíhá pomocí micro USB konektoru přes dodávaný kabel. Dvě hodinky nabíjení by měly vystačit na přibližně 20 hodin poslouchání hudby, což je velmi pěkný údaj. Při testování se mi plně nabitá sluchátka ani nepodařilo vybít. 

JBL E55BT
Zvuk
Zvuk je laděný tradičně – se zaměřením na cílovou skupinu. Ta by měla být co nejobecnější, jelikož právě řada E je zaměřena na běžné posluchače, kteří si svá sluchátka spojují se smartphonem či tabletem. Proto je naladění zvuku takové, aby vyhovovalo všem. Samozřejmě, nesmí chybět jemný basový boost, který je dnes tak vyhledávaný. 

JBL E55BT
Kromě už tradičně silnějších basů hrají slcuhátka velmi pěkně i ve zbytku pásma. Přednes je čistý, bez rušívých elementů a dokáže překvapivě příjemně přehát a vytáhnout do popředí i středy. Spokojený jsem byl jak při přehrávání elektroniky či hip-hopu, tak i u rocku a popu. E55-ky jsou zkrátka takový univerzál, který neurazí nikoho.

JBL E55BT
Závěr
Za cenu 3 450 Kč (129 eur) jde o velmi slušnou volbu, která vás nezklame ani po čase. E55-ky jsou taková trvalá sluchátka na každý den, která vás sice úplně nevtáhnou do hudebního svěa, podobně jako analytická sluchátka ale dokáží uspokojit vaše uši a hodí se jak do fitka, tak i na cestování či do kanceláře.

comments powered by Disqus