TEST JBL Charge 3: potápění mu nedělá problém

TEST JBL Charge 3: potápění mu nedělá problém

Už třetí generace oblíbeného reproduktoru Charge od JBL se dočkala mnohých vylepšení. Oproti předchůdci získal úplnou odolnost vůči vodě, zmohutněl (narostly rozměry měničů i celého těla), dostal vyšší výkon a zapracovalo se i na designu.
JBL Charge 3

Design a konstrukce
JBL se u Charge stále drží osvedčeného válcového těla, které v případě třatí generace došperkoval. Oproti předchůdci totiž přibyla úplná voděodolnost (IPX7), takže reproduktor můžete poslouchat nejen u bazénu, ale i v něm. A to doslova. Vydržet by totiž měl 30 minut v hloubce maximálně jeden metr. Už se tak nemusíte bát, že by se vám reproduktor zkutulálel například do bazénu a utopil se. Tento atribut si vyžádal pár konstrukčních změn, a tak se po novu střetáváme s plastovým tělem, které má pogumovaný povrch, přičemž kovovou mřížku z minulosti vystřídal odolný textilní potah. Díky tomu by Charge 3 neměl vadit ani prach, písek, bláto a podobné materiály, se kterými má většina konkurentů problém.

JBL Charge 3

Po prvotním uchopení též ucítíte nárůst rozměrů a hmotnosti oproti předchůdci. Tento 21-centimetrový válec totiž váží téměř kilo (800 gramů), díky čemuž stojí na svém pogumovaném podstavci stabilně a nemá tendenci se kutálet. S většími rozměry narostl i průměr měničů, jenž po novu dosáhl 50 mm. Změnilo se též uspořádání ovládání. Tlačítka jsou teď samostatně vystoupená, takže se námátkou lépe nahmatají. Výrobce též přemístil informační LED diody z vrchní strany do podstavce. A set konektorů, které teď chrání gumový kryt, zůstal na svém místě. Najdete tu klasický AUX výstup pro 3,5 mm jack, nabíjecí microUSB konektor a USB výstup, jelikož filozofií reproduktorů Charge je, že je lze využívat i jako powerbank.

JBL Charge 3

Mimochodem, batere má kapacitu úctyhodných 6 000 mAh, což v řeči čísel znamená výdrž okolo 20 hodin na jedno nabití. Samotné nabíjení potom trvá 4,5 hodiny. Konektivita je zabezpečena zmiňovaným AUX výstupem a primárním Bluetooth připojením. Nechybí podpora JBL Connect, díky níž si můžete propojit vícero reproduktorů a vytvořit tak například stereo systém. Přes Bluetooth je též možné uskutečňovat hovory. No a na závěr ještě dodám, že populární NFC v JBL Charge 3 chybí.

Nepřehlédněte:
JBL Charge 3 - reproduktor, který neutopíte
JBL Charge 3

Zvuk
JBL už u předešlého modelu nestavil laťku relativně vysoko. Malý válec je primárně určen do exteriérů, tak jsem se rozhodl ho testovat právě tam. Větší měniče a větší výkon je cítit okamžitě. Slušná maximálka dokáže ozvučit a uspokojit menší bazénovou párty či grilovačku. Dvojice 50 mm wooferů s výbornými bassreflexy produkuje výrazné a energické hloubky, které jsou, vzhledem k velikosti těli, na vynikající úrovni. Osobně, z rodiny JBL, nejvíc fandím většímu sourozenci JBL Xtreme, avšak tento drobec se mu pomalu začíná rovnat. Uvidíme, co si pro nás výrobce nachystá v další generaci. 

JBL Charge 3

Dobře odvedená práce je cítit i ve zbytku pásma. Středy jsou jasné a dobře čitelné, zatímco výšky jsou mírně zamlžené, avšak stále uspokojující. Odolný válec z dílny JBL si tak poradí prakticky s jakýmkoliv žánrrm, ať už je to pop, rock či dynamická taneční muzika nebo metal.

JBL Charge 3

Závěr
Charge 3 opět překonal předchůdcem nastavenou laťku kvality a přináší mnohá zlepšení, která ocení nejen aktivně žijící lidé. Přináší voděodolnost, syty zvuk, pěkné barevné varianty (modro-zelená, černá, červená, modrá, šedá) a solidní výdrž na jedno nabití, jejíž výhody můžete využít i při dobíjení smartphonu. Za 179 eur je tak jedním z horkých kandidátů na přenosné reprodutkory s cenovkou do 200 eur, což umocňuje i nedávno získané ocenění EISA. S podobně kvalitním zvukem můžete na trhu najít Bose SoundLink mini 2 (199 eur), který však není odolný vůči vodě, nebo Harman Kardon Esquire 2 (okolo 199 eur, též bez odolnosti).
comments powered by Disqus