TEST JBL Charge 2+: šikovná plechovka, která se nebojí vody

TEST JBL Charge 2+: šikovná plechovka, která se nebojí vody

Facelift původní a podařené plechovky od JBL přišel už dávno, ale nám se ho podařilo pořádně otestovat až teď. Ikdyž je Charge 3 už pomalu na cestě (představený byl na CES 2016 ve Vegas), vyplatí se porozmýšlet nad faceliftovanou dvojkou, která s přívlastkem “plus” přinesla několik vylepšení. Navíc Charge 2+ můžete dnes koupit za opravdu sympatickou cenu.
Balení
V balení se nachází všechno podstatné. Kromě reproduktoru tu najdete kopec průvodních dokumentů a napájecí adaptér a micro USB kabel na díjení ostatních zařízení. Ano, jak už z názvu vyplývá, JBL Charge 2+ dokáže nabíjet ostatní zařízení jednoduchým připojením přes USB.

JBL Charge 2+

Design a konstrukce
Reproduktor vzhledově vychází z úspěšného předchůdce na kterém bych ani já sám osobně nic extra neměnil. Z hlediska designu a praktičnosti tedy nemám co vyčítat. Plechovkový tvar spolu s kvalitním materiálem zabezpečí, že je Charge 2+ nejen  skladný, ale také něco vydrží. A když už jsem u té výdrže, výrobce obohatil pluskovou verzi o odolnost vůči postříkání vodou, čímž se Charge 2+ stává opravdu outdoorovým reproduktorem. Díky této featurce se tak nemusíte bát brát ho s sebou kamkoliv - ať už do letních deštivých dní nebo v zimě do sněhu. Pozor však na to, že reproduktor není kompletně odolný vůči vodě a tak se potopení raději vyhýbejte. Nechcete přeci přijít o svého věrného a hlučného společníka. Na YouTube lze najít množství videí, kde lidí testovali odolnost reproduktoru vůči vodě a musím říct, že si výrobce zaslouží pochvalu. Charge 2+ se skutečně vody nebojí. Vybírám jedno (ne naše) video, mluvící za vše. 


Charge 2+ přichází až v pěti barevných provedeních, díky čemuž si ten svůj můžete opravdu sladit k čemukoliv. Jak už lze vidět na videu, samotné 45 mm měniče ústí po stranách, přičemž gro povrchu tvoří ochranná mřížka. Ovládací tlačítka se nachází na horní straně na pogumované liště, která též obsahuje ukrytý mikrofon a LED indikátor stavu baterie. Samotné konektory jsou ukryty na zadní straně ve "stojanu". Zde můžete najít microUSB konektor na dobíjení zabudované baterie, která vydrží přibližně 12 hodin. Aux-in konektor pro klasické kabelové připojení a USB port pro připojení jakéhokoliv zařízení, které chcete z reproduktoru dobíjet. Ocenil bych, kdyby byly i samostné konektory chráněny snímatelným gumovým krytem, což by zvýšilo odolnost vůči vodě ještě o nějaký ten stupeň.

Nepřehlédněte:
Výstava Audio, Video a Domácí kino 2015
JBL Charge 2+

V případě Charge 2+ se nezapomněla ani na tzv. Social mode, díky kterému se naráz k reproduktoru dokáže připojit až trojice zařízení, přičemž vy sami určujete, který zdroj zvuku bude právě hrát.

JBL Charge 2+

Zvuk
Po hardwarové stránce jde o skutečně kvalitní a dobrý reproduktor, ale jak je na tom zvuk? Mnohým z nás stačí vidět logo JBL a víme, že můžeme očekávat jistý standard kvality. Stejný "předsudek" jsem měl i já, přičemž jsem čekal na basy orientovaný zvuk a trochu extra hluku. Zkrátka, takový ten reproduktor pro mladší generaci.

JBL Charge 2+

Ve skutečnosti jsem se však dočkal pěkně naladěného reproduktoru, který zbytečně nekřičí, naopak nabídne slušnou hlasitost, kterou oceníte hlavně v zahradě či například na chatě, kde klidně ozvučí celou společenskou místnost. Z dvojice 45 mm měničů se linou nadprůměrné hloubky, díky kterým mnohé skladby nabírají na dynamice a síle. Není to robustní bas, který by dominoval pásmu, avšak disponuje dostatečnou silou, abyste neměli pocit "plechového" zvuku, jak to bývá u lacinějších reproduktorů. JBL tu odvedl dobrou práci. 

JBL Charge 2+

Středy a výšky jsou dobře čitelné a jasné, díky čemuž si vychutnáte různé hudební žánry - od elektroniky přes akustické skladby až po rock. 

Nepřehlédněte:
Nejprodávanější reproduktory na Slovensku jsou od značky JBL
Závěr
JBL na Slovensku zlevnil model Charge 2+ na sympatických 139 eur, čímž se přesunul do kategorie reproduktorů pod 150 eur. Díky tomu se stává atraktivní volbou nejen pro ty, co potřebují odolný a dobře hrajíci reproduktor, ale ipro ty, kteří hledají funkcemi nabitý a zvukově nadupaný reproduktor do interiérů. Poměr ceny a výkonu staví tento reproduktor do kategorie atraktivních kandidátů na váš nový Bluetooth reproduktor.
comments powered by Disqus