TEST Harman Kardon Onyx Studio 3: fešák, který drtí konkurenci

TEST Harman Kardon Onyx Studio 3: fešák, který drtí konkurenci

Onyx Studio 3 je už třetí generací tohoto podařeného a sympatického oválného reproduktoru od Harman Kardon. Výrobce neustále pracuje na jeho zlepšení, přičemž už druhá generace přinesla velké změny, díky kterým se reproduktor stal podstatně dostupnějším. Třetí verze oblíbeného reproduktoru přináší další změny, ale hlavně opět příjemnou cenovku, která z něho dělá jeden z nejlepších a cenově dostupných přenosných reproduktorů na trhu.
Harman/Kardon Onyx Studio 3

Design a konstrukce
Nejnovější verze zůstává věrná už zaběhnutému designu. Zatímco první Onyx se chlubil oválným tělem a kovovou obručí, trojka zůstává u elegantních podpěrných nožiček, které jsou v dnešní době stále oblíbené. Můžeme je vidět hlavně ve světě televizorů, díky čemuž si vybaveí svého obýváku jednodušeji skloubíte. 

Harman/Kardon Onyx Studio 3

Testovaná bílá varianta je ze všech nabízených barev (podle mně) nejčistější a nejelegantnější. Hodí se téměř všude. Při časté manipulaci s reproduktorem je však třeba dávat pozor na jeho bílý látkový potah na přední stěně, který můžete snadno ušpinit. Naštěstí se dá tato textilie jednoduše umýt, například vlhčeným hadříkem. Dostupné jsou i další barevné varianty, které jsou neméně zajímavé. Černý je už klasikou, líbí se mi ale nové barvy - červená, modrá a šedá, které reproduktoru mimořádně sluší a ještě více ho zvýrazní. Palec nahoru za tento krok, kterým se Onyx Studio 3 snadno odliší od všech těch černo-bílo-šedých konkurentů.

Harman/Kardon Onyx Studio 3

Líbí se mi, že výrobce oproti předchozí verzi natáhl ochrannou mřížku a tak při pohledu zepředu překrývá v podstatě celý reproduktor. Až při pohledu z boku či zeshora zjistíte, že v polovině těla se nachází pogumovaný pás, který obsahuje pět ovládacích tlačítek - tlačítko napájení, tlačítka na úpravu hlasitosti, tlačítkou přijímání hovorů a Bluetooth tlačítko. Hned za nimi se nachází nápadně-nenápadný úchyt, díky němuž reproduktor snadno uchopíte a přenesete. Zadní stranu potom tvoří kůží potažený kryt, gumová membrána bass reflexu s velkým logem Harman Kardon a na samém spodku se ukrývá trojice konektorů – servisní microUSB, speciální konektor pro nabíječku a AUX vstup pro kabelové připojení.

Nepřehlédněte:
Výstava Audio, Video a Domácí kino 2015
Harman/Kardon Onyx Studio 3

V těle je kromě kvalitních mikrofonů určených k telefonování ukratá i 2 600 mAh baterie. Ta by měla zvládnout 5 hodin přehrávání hudby na jedno nabití. Pokud však posloucháte spíš na nižších hlasitostech, získáte nějaké extra minuty až 1-2 hodiny výdrže navíc. Škoda nabíjení přes speciální síťový adaptér, výrobce mohl sáhnout po univerzálním microUSB dobíjení. 

Harman/Kardon Onyx Studio 3

Zvuk

Zdá se, že Harman Kardon nijak neměnil set reproduktorů oproti předchůdci. Opět tu nacházíme známou čtveřici   (2 x 75 mm woofer + 2 x 20 mm tweeter), která spolu dokáže vyprodukovat až 60 W, resp. 30 W, pokud jste odpojeni od elektrické sítě a využíváte na napájení baterii. Rozdíl ve výkonu je slyšet prakticky ihned, jak odpojíte síťový adaptér. I při nižším výkonu však Onyx Studio 3 hraje velmi pěkně, sytě a hlasitě. Po pravdě řečeno, nejčastěji si hudbu pouštím právě v režimu bez připojené nabíječky.

Harman/Kardon Onyx Studio 3

Výrobce musím pochválit, protože připravit takový zvuk, v tak pěkném těle a s cenovkou jemně přesahující 5 400 Kč (200 eur), je mistrovské dílo. Basy  jsou pěkně hluboké, dunivé, středy čisté a výšky jasné. Kvarteto reproduktorů dokáže vybudit natolik, že svým zvukem zaplní klidně i rozlehlejší byt. Sám tento reproduktor používám na ozvučení prostoru, který má rozlohu menšího dvoupokojového bytu, a jsem spokojený. Onyx Studio 3 tak bez problémů poráží drtivou většinu konkurence v podobné cenové hladině. Možná nemá rozměry jako  Bose Soundlink mini 2, ale svým přednesem ho rozbíjí na padrť. V každé jedné oblasti.

Harman/Kardon Onyx Studio 3

Závěr

Harman Kardon Onyx Studio 3 je skvělý reproduktor. Drobnosti, jako například vlastní nabíječka či relativně kratší výdrž na jedno nabití mu odpouštíme. Má totiž famózní zvuk, krásný design a cenovku, která ho činí dostupným. Už původní Onyx byl skvělým reproduktorem, ale měl zbytečně mnoho výbavy (AirPlay, DLNA, NFC, …) a tomu odpovídající cenu. Deset tisíc je pro mnohé stále hodně. Avšak dát pět tisíc az výborný reproduktor, který vám roky poslouží a je ho možné vzít s sebou na chatu či na zahradu, je skutečně dobrý deal.

Nepřehlédněte:
JBL Xtreme – přenosný reproduktor s extrémním zvukem a výkonem
Harman/Kardon Onyx Studio 3
comments powered by Disqus